čtvrtek 18. dubna, 05:46 Svátek má Valérie
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Fotografování
 
Autor: Libi
Status:
Výsledné hodnocení: 5

Jaký zvolit digitální fotoaparát

Datum: 18.01.2007 15:42
 

Chtěla bych si koupit nový digitální fotoaparát. Do října jsem používala Sony DSC S90 a byla jsem s ním velmi spokojena, bohužel začal po roce a půl roce zlobit blesk, tak jsem byla nucena ho reklamovat. reklamace proběhla formou vrácení peněz. Teď se tedy poohlížím po nějakém novém a uvítám vaše rady a názory. Škoda je, že mi zůstaly dvě 258 MB paměťové karty Memory Stick pro duo, které se do většiny ostatních fotoaparátů nehodí, tak je budu pravděpodobně používat jako flash disk. Zatím pro mě vyhrává tento přístroj.

 

[www.panasonic.cz]

[www.megapixel.cz]



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Libi (18.01.2007 16:28)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 1 z 21
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 22.06.2009 19:45
     

    Jo..myslím, že budeš spokojená..Já měla FZ7 a Nath má právě tu FZ8..Fotky jsou z obou skvělé..Já tou sedmičkou fotila bez nějakých problémů zvířata v pohybu.. winking smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

     
     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 22.06.2009 19:47
     

    Tak to by som práve chcela. Aby to dokázalo zachytit čoklíky v skoku. To vieš-agility winking smiley

     

    Takže otravovať budem Nath.grinning smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil anny (22.06.2009 19:47)
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 22.06.2009 19:50
     

    KLíďo i mne..Ono je to vpodstatě úplně stejný..jen ta 8 má něco málo na víc..

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 22.06.2009 19:53
     

    [www.fotoaparat.cz]

    Tady je dost dobře popsanej

     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 22.06.2009 19:55
     

    Já to budem radšej čítať,až ho budem mať v rukách. Pravdupovediac,čítanie návodov NEZNÁŠAM!!!!!! dúfam,že ovládanie bude viac-menej intuitívné smiling smiley

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 22.06.2009 20:09
     

    JO to je nejlepší vše vyzkoušet...je to v pohodě..

     
  • Autor: maffiianka
    Status: nováček

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 21.08.2009 22:47
     

    čauky, můžete mi poradit chci koupit super foťák, ale má jednu podmínku nerozbitný voděodolný a teňoulinký. co říkáte na tento?

    Olympus Mju TOUGH-6010 červený Lava

     

    Moc tomu nerozumím...díky za cenné rady...

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 21.08.2009 23:33
     

    Koukala jsem na něj.., není špatnej.., na běžné focení je Ok..Nemá možnost priority clony ani času, má jedině automat a dost přednastavených režimů. Záleží na tom, jaké máš třeba požadavky..a jak moc se chceš focením zabývat..Automaty fotěj dost dobře, je šikovnej do kapsy a vypadá i dost odolně..Pokud bys chtěla ovlivnit třeba hloubku ostrosti (viz zde fotoporadna - tam je dost psáno), tak tím toho nedocílíš. Jediný co bych vytýkala, je malý rozsah ZOOMU..3,6x ..to není žádná sláva, na dněšní dobu (měla jsem ji u prvního foťáku), ale nechá se to.( fotila jsem na něj několik let a v pohodě, jen mě to v něčem omezovalo, byla jsem zvyklá na teleobjektivy, ale moje nároky jsou trochu jinde grinning smiley ) Ovládání tlačítek je v pohodě, tam by neměl bejt problém.., nevím, zda jde nastavit světelnost obrazovky, jak moc bude na ni vidět na sluníčku..to fakt nedokážu ani odhadnout, protože používám z 99% hledáček..Ještě někde dohledám nějakej test..

     
  • Autor: maffiianka
    Status: nováček

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 22.08.2009 19:06
     

    Ahoj, díky za zhodnocení....no já bych nejraději foták, malý do kabelky at je vždy po ruce, něco jako mobil, proto jsem vybrala tenhle, a fotky takové které už bych nemusela na počítači upravovat prostě super hotovka...a nebo mi může doporučit jiný? o peníze nejde, hlavně at je moc dobréj

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 14.10.2009 06:09
     

    Koupila jsem si konečne externí blesk.., ten jsem teda fakt moc postrádala. Jsem nadšená, fotky s ním jsou úplně o něčem jiným, než s tím co je ve foťáku..Je to už fakt vymakaný, xx možností nastavení..zoomovací reflektor a jiné a jiné..Dnes budu testovat focení na velké vzdálenosti..kam až dosáhne.. grinning smiley Mám děsnou radost.. winking smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 14.10.2009 07:19
     

    Laduš tak držím palečky....jsi mooooc šikovnáthumbs down

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 14.10.2009 09:55
     

    Lado, to je fajn. Někdy je potřeba winking smiley

    Mám taky systémový, ale už je na dnešní poměry "dědeček" smiling smiley

     
  • Autor: drnda
    Status:

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 14.12.2009 20:12
     

    [www.ppelectronic.cz]

    Ahoj, moc prosím o zhodnocení tohoto fotoaparátuplease smiley please smiley ten můj je zastaralej, skoro vše co vyfotím je rozmazané, tak že bych si ještě napsala ježíškovi????

    Vůbec foťákům nerozumím, ale podle toho co jsem tu minule pročetla, tak ten stávající můj nemá bodové ostření a už vůbec nemá možnost nastavení oněch parametru, které popisujete v jiné diskuzi o focení měsíce, tak prosím, zda tento by měl, co ten můj nemá a mohla s ním dělat kvalitnější foto včetně focení měsíceconfused smiley please smiley

    Pak jsem ještě našla tento:

    [www.ifotovideo.cz]

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Jaký zvolit digitální fotoaparát

    Datum: 14.12.2009 21:35
     

    Drndo, ono je hrozně těžký radit...Všechny foťáky jsou schopné vyfotit dobře, jen na automat a na přednastavené režimy...vývoj jde hrozně dopředu..To záleží na tobě co očekáváš a co vlastně chceš fotit a jak moc se tomu chceš věnovat.. Já jsem odchovaná na klasických zrcadlech, focení se mi zadřelo pod kůži a tak stále preferuju svoje vlastní nastavení..No fotím už spoustu let, tak to mám už prostě v oku a vím..Vůbec nepoužívám žádné režimy, tak opravdu nevím co se dá od nich čekat.Předpokládám, že pomocí nich se ti musí povést vyfotit všechno, jen použít ten správný..

    3-4x optickej zoom není teda na dnešní dobu nic moc, ale zase se dá fotit na vysokou kvalitu, tak není problém udělat i výřez, bez nějaké újmy na kvalitě fotky...To třeba při focení toho měsíce..

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Fotografování (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.