pondělí 17. června, 07:03 Svátek má Adolf
Není fotka
Vyhledávání

Co se kde šustne

Zajímavé foto

Navigace: Internet a PC
hodnocení: 3.30
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Internet a PC
Diskutujte! Co vám dal, co vám vzal

Autor: Didi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Ja a pocitac (help!)

Datum: 21.01.2011 12:49

Mohlo by se zdat, ze jsem tuto diskuzi zalozila kvuli jednomu sebestrednemu a namyslenemu Vsevedovi, ale neni tomu tak. Myslim, ze by dobre mohla poslouzit tem, kteri momentalne zapasi s nejakym problemem. Zde se vzdycky najde nejaka chytra (myslim doopravdy chytra) dobra duse, ktera poradi.

Nepocitam se sice mezi ne, ale presto sem vlozim jednu radu, jelikoz si myslim, ze kdyz uz tuto funkci umi jiz nekolik let pouzivat i muj 9 lety syn, snad se ji nauci i jini. Ackoliv jsem presvedcena, ze minimalne 99% zdejsiho osazenstava o ni vi. Nebo jen 96%?winking smiley

_________________________________________________________________________________________________________

Po označení můžeme začít kopírovat. Kopírovat pomocí klávesové zkratky CTRL + C nebo kliknutím na pravé tlačítko myši, kdy z nabídkového okna odkliknutím příkaz KOPÍROVAT

Pak už stačí vybrat místo, na kterém kopii umístíme, a do toho místa ji vložíme klávesovou zkratkou CTRL + V. Nebo kliknutím na pravé tlačítko myši a z nabídkového okna odkliknutím příkazu Vložit

Komentáře a názory

Aktuální stránka: 1 z 24
  • Status: expert

Re: Ja a pocitac (help!)

Datum: 21.01.2011 12:59

Didi, podobná diskuze tady už je, ale někde zahrabaná, holky si asi budou pamatovat název. Já už mám nárok nepamatovat si.

• Autor: Reklama

• Autor: Didi

Datum: 21.01.2011 13:01

Blb napsal(a):

Didi, podobná diskuze tady už je, ale někde zahrabaná, holky si asi budou pamatovat název. Já už mám nárok nepamatovat si.

Aha, ja jsem sice trochu hledala, ale zas ne tak moc.stydlin smiley Tak ji zkusim najit a snad to tam pujde pretahnout.Nebo kdyby nekdo vedel?

• Autor: HanaK

Datum: 21.01.2011 13:02

...a pak to mírně přeformulovat, dodat pár nabubřelých vět a vydávat to za vlastní myšlenky. grinning smiley

• Autor: zuziberka
    zuzibercinystra..

Datum: 21.01.2011 13:06

tak tuhle zkratku tedy neznám, snad mi autor poradí grinning smiley

Ram napsal(a):

... a Didi co umí Ctrl+C Gtrl+V.

• Autor: Ram
    www.bmprofit.cz

Datum: 21.01.2011 13:06

Didi napsal(a):

Ackoliv jsem presvedcena, ze minimalne 99% zdejsiho osazenstava o ni vi. Nebo jen 96%?winking smiley

_________________________________________________________________________________________________________

Po označení můžeme začít kopírovat. Kopírovat pomocí klávesové zkratky CTRL + C nebo kliknutím na pravé tlačítko myši, kdy z nabídkového okna odkliknutím příkaz KOPÍROVAT

Pak už stačí vybrat místo, na kterém kopii umístíme, a do toho místa ji vložíme klávesovou zkratkou CTRL + V. Nebo kliknutím na pravé tlačítko myši a z nabídkového okna odkliknutím příkazu Vložit

Didi čtyřprocentní ENTITA o ničem takovém neví!grinning smiley grinning smiley grinning smiley

• Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

Datum: 21.01.2011 13:07

Didi, to jsem ráda, že jsi tohle připomněla. Ony jsou počítačové zkratky někdy nevýhodné oproti užití pravého tlačítka myši, protože u něj potřebuješ jen jednu ruku, druhou akční žena zvládne třeba i žehlit grinning smiley Ale neznalí se právě pravému tlačítku vyhýbají, bojí se, aby něco nepokazili.

Datum: 21.01.2011 13:15

Majka napsal(a):

Didi, to jsem ráda, že jsi tohle připomněla. Ony jsou počítačové zkratky někdy nevýhodné oproti užití pravého tlačítka myši, protože u něj potřebuješ jen jednu ruku, druhou akční žena zvládne třeba i žehlit grinning smiley Ale neznalí se právě pravému tlačítku vyhýbají, bojí se, aby něco nepokazili.

Majko, no prece jsem nemohla dopustit, aby CML umrel jednou v nevedomosti. Tedy , no....ehmgrinning smiley

• Status: expert

Datum: 21.01.2011 14:02

Didi, jsem rád, žes tuhle diskuzi otevřela. Vždy je co se ještě naučit. Jestli někdo tvrdí že už všechno umí, je to vůl! Nejrůznější softwerové aplikace skýtají tolik možností, že je nelze využít i kdybys seděla u počítače celý život bez přestávky.

• Autor: Galad_Elen

Datum: 21.01.2011 14:03

Mně kupříkladu nedávno překvapilo, že kolegové v práci píšou zavináč přes nějakou číselnou zkratku. Já znám jen pravý Alt+V

Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Galad_Elen (21.01.2011 14:04)

• Autor: LadaB
    Status: moderátor

Datum: 21.01.2011 14:20

Jo ..Alt + 64...Tu jsem začala používat.., pak jednou na noťasu jsem byla v koncích..bez číselné klávesnice.. grinning smiley Musela jsem dohledat i tu další variantu..

Datum: 21.01.2011 14:25

To znám...malé a napsat umím a jak se píše ten kroucánek? smiling smiley

Každý, koho potkám mne v něčem předčí. Tak se od něj učím.

Pravdivé úsloví, i když někdy to dá práci to "lepší" najít. winking smiley

Třeba jsem kdysi potřebovala klávesovou zkratku pro samce a samici. ♂♀ Nikdo z kolegů nevěděl, protože to zatím nepotřeboval, nebo se s tím tolik nes... stydlin smiley (nevyžíval se v detailech) a po vytištění dokumentu v klidu piktogram namaloval černým fixem.

A kolega skorodůchodce, co používal pc jako zbytečně složitý psací stroj, mně poradil (levý Alt + 11,12) thumbs down. A to by mně nikdy nenapadlo jít pro radu zrovna za ním. nono smiley

Datum: 21.01.2011 14:27

Kdysi jsem myslim vedela, jak se dela metr ctverecni a vidite, dnes uz to nevim.grinning smiley Stejne mam ale jinou klavesnici nez vy, tak to asi nebudu vedet dal, i kdyby mi nekdo poradil.

Datum: 21.01.2011 14:32

je to v Mapě znaků

• Autor: zuziberka
    zuzibercinystra..

Datum: 21.01.2011 14:34

Je to trošku delší stydlin smiley

Obecné klávesové zkratky

CTRL+C - Kopírování CTRL+X - Vyjmutí CTRL+V - Vložení CTRL+Z - Zpět DELETE - Odstranění SHIFT+DELETE - Trvalé odstranění vybrané položky bez jejího umístění do koše Podržení stisknuté klávesy CTRL při přetažení položky - Zkopírování vybrané položky Podržení stisknutých kláves CTRL+SHIFT při přetažení položky - Vytvoření zástupce vybrané položky F2 - Přejmenování vybrané položky CTRL+ŠIPKA VPRAVO - Přesun kurzoru na začátek dalšího slova CTRL+ŠIPKA VLEVO - Přesun kurzoru na začátek předchozího slova CTRL+ŠIPKA DOLŮ - Přesun kurzoru na začátek dalšího odstavce CTRL+ŠIPKA NAHORU - Přesun kurzoru na začátek předchozího odstavce CTRL+SHIFT a některá z kláves se šipkami - Zvýraznění bloku textu SHIFT a některá z kláves se šipkami - Výběr více než jedné položky v okně či na ploše nebo výběr textu v dokumentu CTRL+A - Výběr všech položek F3 - Vyhledání souboru nebo složky ALT+ENTER - Zobrazení vlastností vybrané položky ALT+F4 - Zavření aktivní položky nebo ukončení aktivního programu ALT+ENTER - Zobrazení vlastností vybraného objektu ALT+MEZERNÍK - Zobrazení místní nabídky aktivního okna CTRL+F4 - Zavření aktivního dokumentu v programech, které umožňují otevření více dokumentů současně ALT+TAB - Přepnutí mezi otevřenými položkami ALT+ESC - Přepínání mezi položkami v pořadí, v jakém byly otevřeny F6 - Přepínání mezi prvky na obrazovce v okně nebo na ploše F4 - Zobrazení pole Adresa v okně Tento počítač nebo v aplikaci Průzkumník Windows SHIFT+F10 - Zobrazení místní nabídky u vybrané položky ALT+MEZERNÍK - Zobrazení systémové nabídky aktivního okna CTRL+ESC - Zobrazení nabídky Start ALT+podtržené písmeno v názvu nabídky - Zobrazení příslušné nabídky Podtržené písmeno v názvu příkazu v otevřené nabídce - Provedení příslušného příkazu F10 - Aktivace panelu nabídek v aktivním programu ŠIPKA VPRAVO - Otevření další nabídky směrem doprava nebo otevření podnabídky ŠIPKA VLEVO - Otevření další nabídky směrem doleva nebo zavření podnabídky F5 - Aktualizace aktivního okna BACKSPACE - Zobrazení složky o úroveň výš v okně Tento počítač nebo Průzkumník Windows ESC - Zrušení aktuální úlohy Podržení klávesy SHIFT při vložení disku CD do jednotky CD-ROM - Zabránění automatickému přehrávání disku CD

Klávesové zkratky pro dialogová okna

CTRL+TAB - Přechod na další kartu CTRL+SHIFT+TAB - Přechod na předchozí kartu TABULÁTOR - Přechod k další možnosti SHIFT+TAB - Přechod k předchozí možnosti ALT+podtržené písmeno - Provedení příslušného příkazu nebo výběr odpovídající možnosti ENTER - Provedení příkazu spojeného s aktivní možností nebo tlačítkem MEZERNÍK - Zaškrtnutí nebo zrušení zaškrtnutí políčka, jestliže je aktuální možnost zaškrtávací políčko Klávesy se šipkami - Výběr přepínače, pokud je aktivní možnost skupina přepínačů F1 - Zobrazení nápovědy F4 - Zobrazení položek aktivního seznamu BACKSPACE - Otevření složky o úroveň výš, jestliže je vybrána složka v dialogovém okně Uložit jako nebo Otevřít

Zkratky na klávesnici Natural Keyboard

Následující klávesové zkratky je možné použít na klávesnici Microsoft Natural Keyboard nebo na kterékoli jiné kompatibilní klávesnici, která obsahuje klávesu s logem systému Windows (Logo Windows) a klávesu Aplikace (Klávesa aplikace, umístěná mezi Alt a Ctrl na pravé straně).

Logo Windows - Zobrazení a skrytí nabídky Start Logo Windows + BREAK - Otevření dialogového okna Vlastnosti systému Logo Windows + D - Zobrazení plochy Logo Windows + M - Minimalizace všech oken Logo Windows + SHIFT+M - Obnovení minimalizovaných oken Logo Windows + E - Otevření složky Tento počítač Logo Windows + F - Vyhledání souboru nebo složky CTRL+ Logo Windows + F - Vyhledání počítačů Logo Windows + F1 - Zobrazení nápovědy systému Windows Logo Windows + L - Uzamčení počítače, jste-li připojeni k síťové doméně, nebo přepnutí uživatelů, pokud nejste připojeni k síťové doméně Logo Windows + R - Otevření dialogového okna Spustit Klávesa aplikace - Zobrazení místní nabídky u vybrané položky Logo Windows + U - Otevření okna Správce nástrojů

Klávesové zkratky pro usnadnění přístupu

Pravá klávesa SHIFT po dobu osmi sekund - Zapnutí a vypnutí funkce Filtrování kláves Levá klávesa ALT + levá klávesa SHIFT + PRINT SCREEN - Zapnutí a vypnutí funkce Vysoký kontrast Levá klávesa ALT + levá klávesa SHIFT + NUM LOCK - Zapnutí a vypnutí funkce Myš klávesnicí SHIFT pětkrát po sobě - Zapnutí a vypnutí funkce Jedním prstem NUM LOCK po dobu pěti sekund - Zapnutí a vypnutí funkce Ozvučení kláves

Klávesové zkratky v Průzkumníkovi Windows

END - Zobrazení položek v dolní části aktivního okna HOME - Zobrazení položek v horní části aktivního okna NUM LOCK+klávesa s hvězdičkou na numerické klávesnici (*) - Zobrazení všech podsložek vybrané složky NUM LOCK+klávesa se znaménkem plus na numerické klávesnici (+) - Zobrazení obsahu vybrané složky NUM LOCK+klávesa se znaménkem minus na numerické klávesnici (-) - Sbalení vybrané složky ŠIPKA VLEVO - Sbalení aktuálně vybrané rozbalené položky nebo výběr nadřazené složky ŠIPKA VPRAVO - Zobrazení aktuálně vybrané sbalené položky nebo výběr první podsložky

Klávesové zkratky v aplikaci Mapa Znaků

Po poklepání na libovolný znak v mřížce znaků je zde možné pohybovat pomocí klávesových zkratek.

ŠIPKA VPRAVO - Přesun doprava nebo na začátek následujícího řádku ŠIPKA VLEVO - Přesun doleva nebo na konec předcházejícího řádku ŠIPKA DOLŮ - Přesun o jeden řádek dolů ŠIPKA NAHORU - Přesun o jeden řádek nahoru PAGE UP - Přesun o jednu obrazovku nahoru PAGE DOWN - Přesun o jednu obrazovku dolů HOME - Přesun na začátek řádku END - Přesun na konec řádku CTRL + HOME - Přesun na první znak CTRL + END - Přesun na poslední znak MEZERNÍK - Přepínání mezi normálním a zvětšeným zobrazením znaku

Klávesové zkratky hlavního okna konzoly MMC

CTRL + O - Otevře uloženou konzolu CTRL + N - Otevře novou konzolu CTRL + S - Uloží otevřenou konzolu CTRL + M - Přidá nebo odebere položku konzoly CTRL + W - Otevře nové okno F5 - Aktualizuje obsah všech oken konzoly ALT + A - Zobrazí nabídku Oblíbené

Klávesové zkratky okna konzoly MMC

CTRL + P - Vytiskne aktuální stránku nebo aktivní okno ALT + klávesa se znaménkem mínus - Zobrazí nabídku aktivního okna konzoly SHIFT + F10 - Zobrazí místní nabídku Akce vybrané položky F1 - Otevře téma nápovědy týkající se vybrané položky (pokud nějaké existuje) F5 - Aktualizuje obsah všech oken konzoly CTRL + F10 - Maximalizuje aktivní okno konzoly CTRL + F5 - Obnoví aktivní okno konzoly ALT + ENTER - Zobrazí dialogové okno vlastností vybrané položky (pokud je u položky toto okno k dispozici) F2 - Umožňuje přejmenovat vybranou položku CTRL + F4 - Zavře aktivní okno konzoly. Pokud konzola zahrnuje pouze jedno okno, bude touto klávesovou zkratkou zavřena konzola

Navigace v aplikaci Připojení ke vzdálené ploše

CTRL+ALT+END - Otevření dialogového okna Microsoft Windows NT security ALT+PAGE UP - Přechod mezi běžícími aplikacemi zleva doprava ALT+PAGE DOWN - Přechod mezi běžícími aplikacemi zprava doleva ALT+INSERT - Cyklický přechod mezi nejčastěji používanými běžícími aplikacemi ALT+HOME - Zobrazení nabídky Start CTRL+ALT+BREAK - Přepínání zobrazení mezi oknem a celou obrazovkou na klientském počítači ALT+DELETE - Zobrazení nabídky CTRL+ALT+klávesa se znakem mínus(-) - Umístění snímku aktivního okna na klientském počítači do schránky na terminálovém serveru, má stejnou funkci jako stisknutí klávesy PRINT SCREEN na lokálním počítači CTRL+ALT+klávesa se znakem plus(+) - Umístění snímku celé plochy klientského počítače do schránky na terminálovém serveru, má stejnou funkci jako stisknutí kombinace kláves ALT+PRINT SCREEN na lokálním počítači

Navigace v aplikaci MS Internet Explorer

CTRL+B - Otevření dialogového okna Uspořádat oblíbené položky CTRL+E - Zobrazení panelu Hledat CTRL+F - Spuštění nástroje Najít CTRL+H - Zobrazení panelu Historie CTRL+I - Zobrazení panelu Oblíbené CTRL+L - Otevření dialogového okna Otevřít CTRL+N - Otevření dalšího okna aplikace Internet Explorer se stejnou stránkou CTRL+O - Otevření dialogového okna Otevřít, stejně jako CTRL+L CTRL+P - Otevření dialogového okna Tisk CTRL+R - Aktualizace aktivní WWW stránky CTRL+W - Zavření aktuálního okna

Upraveno 2 krát. Naposledy upravil zuziberka (21.01.2011 14:46)

Podobné příspěvky
Diskuze: Jak jste objevili Week? Žárlivost na partnera?  

Abychom si udělali představu, kdo odkud přichází :), tak navrhuji tuhle malou anketu - kdo vás sem poprvé nasměroval. Mě jedna z vás, livingářek, ale

Autor: Anavi - 26.02.2007 09:09
Rubrika: Internet a PC - Komentářů: 543

Dobrý den, potřebovala bych poradit. Mému synovi je deset, od narození žil bez tatínka jen se mnou a mými rodiči. Teď mám rok a půl přítele, se kterým

Autor: Manka - 13.09.2012 10:48
Rubrika: Výchova a péče - Komentářů: 23

Blog: Návod na šitý náramek.   

Autor: chrasteva - 04.01.2015 15:14
Rubrika: Záliby a volný čas - Komentářů: 0

Galerie: Jak vychází slunce na D1   
  Jak vychází slunce  na D1
Autor: Soutěž - 06.03.2009 21:36
Rubrika: Cesta - Komentářů: 38

Adresář: http://www.joblist.cz   

JOBlist - vaše nová práce, job, jobs, volná pracovní místa, nabídky práce,zaměstnání a kariéra personální server pro on-line nábor nových pracovníků

Autor: netia - 28.07.2008 17:36
Rubrika: Internet a PC - Komentářů: 1

Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace

Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu

Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.

RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Internet a PC (Diskuze)

Přidej na Seznam    

(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda

Tento server používá software Phorum.