čtvrtek 25. dubna, 08:15 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Kočky
hodnocení: 5.00
Diskutujte! Máte doma kočku, pejska a nebo jiného mazlíčka? Jistě s ním máte spoustu radostí, ale i starostí..
 
 
 
 
Autor: Libi
Status:
Klikni pro filtrování

Odčervení koček

Datum: 03.03.2008 20:20
 

Zjistila jsem, že náš "Garfield" má škrkavky, tak jsem dneska koupila v lékárně Drontal na odčervení ([www.bayer-cz.cz]) - prodavačka mi chtěla sdělit dávkování, tak se zeptala na váhu kočky, tak jsem jí řekla že plus mínus 5, 5 kg a koukala na mě nějak vyjeveně grinning smiley , že prý to musí být pořádný kus winking smiley , máte s tímhle přípravkem dobré zkušenosti nebo používáte pro odčervení nějaký jiný přípravek?

 

PS: dostat do něj tabletu a půl bylo nadlidským úkonem, avšak po půl hodině korunováno úspěchem winking smiley

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12 | další
    Aktuální stránka: 1 z 2
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Odčervení koček

    Datum: 03.03.2008 21:27
     
    No jedna tableta je na 4 kg živé váhy. Ale rozhodně bys to měla po 14 dnech zopakovat. Škrkavky jsou svině. Jinak drontal je asi jeden z nejúčinějších, taky je pěkně drahej, pamatuju ho ještě za 40,-Kč, tak mě překvapilo, že chtěli za balení (2ks) 130,-
     
  • Autor: Reklama

    Re: Odčervení koček

     
     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Odčervení koček

    Datum: 03.03.2008 21:29
     
    já platila 110 Kč a i to se mi zdálo docela dost winking smiley , ale nic jiného mi ani nenabídla
     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Odčervení koček

    Datum: 03.03.2008 21:58
     
    Já kupovala v nějakém lepším zverimexu nějakou pastu, dobře se dávkovala a bylo jí na víc použití. A nebyl problém ji do kočky dostat, tak jako tabletu. Jmenovalo se to nějak Banminth??? Ale jestli to zabírá, to nevím. My to dávali preventivně, když měl kocour průjem. Žádný žížalky jsme nepozorovali.
     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Odčervení koček

    Datum: 03.03.2008 22:27
     
    Libi, jak máte starýho kocourka? Tomu našemu je zhruba 1 rok a půl a tech 5,5 kg má taky. Je to hrozná koule, hlavně má šíleně sádelnatý bříško s faldama. Tabletu na odčervení mi slupl celkem dobře, ale co to bylo, už nevím, dostala jsem ji od veterináře.
     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil hespa (03.03.2008 23:49)
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Odčervení koček

    Datum: 03.03.2008 23:08
     

    Když jsme měli kočku, taky jsme používali pastu. Líp se aplikovala. - je v takové velké injekci a úzký nástavec strčíš kočce do tlamičky a pomalu tlačíš píst až k rysce, která určuje jednu dávku - Drontal používám u psů a je velmi dobrý. A opravdu ho musíš opakovat, protože škrkavky nakladly vajíčka a ta se vylíhnou a tak je musíš znovu zničit. Kdyby se i potom škrkavky ve stolici objevily, musíš na veterinu aby dal veterinář injekci.

    Náš dobrouš musel na injekci, ale kvůli tasemnici, kterou drontal nezvládl. Injekce se dala jen jedna a v poho.

    No jo, taky musím k veterináři pro prášky na odčervení pro oba psy (má je levnější, než lékárna) - stejně musím s dobroušem na kontrolu po nemoci.

     
  • Status:

    Re: Odčervení koček

    Datum: 04.03.2008 07:06
     

    Máme 3 kočendy a s tabletama to byl vždycky boj ! grinning smiley Pasta nedopadla o nic lépe, tak jsme přešli na PROFENDER. Ten se dávkuje za krk. Má delší účinnou dobu a likviduje parazity ve všech jejich stádiích.

    Spot pro kočky 2,5 - 5kg stojí sice 160Kč, ale stojí to za to.

    Mám jednoho kocoura taky téměř pětikilového a dva venkovní klasické tříkiláčky, takže rovnou krát tři ! grinning smiley

     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Odčervení koček

    Datum: 03.02.2009 21:33
     

    já jsem dneska u veterináře dostala pro kocoury na odčervení poprvně - CESTAL CAT (doteď jsme vždycky používali Drontal) , protože jsme zjistili u jednoho, že má pravděpodobně škrkavky thumbs up

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Odčervení koček

    Datum: 03.02.2009 22:52
     

    Podej potom hlášení, jak to dopadlo.

     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Odčervení koček

    Datum: 03.02.2009 23:02
     

    aplikovat budu asi až o víkendu, byli dneska oba dva z cesty k veterináři nějak mimo, malej se nám po návratu domů po.., tak jsem na něj nechtěla hned vletět s tabletou, myslím si, že už to pár dní počká (to bude zase boj grinning smiley )

     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    MMona

    Re: Odčervení koček

    Datum: 22.02.2009 18:00
     

    Můžeš mi prosím poradit,jakou pastu dáváš na odčervení kočkám? Já jim dávám prášky a je to vždycky boj o život. Díky

     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Petraf

    Re: Odčervení koček

    Datum: 07.03.2009 20:27
     

    Dobrý večer,měla bych dotaz:

    Mám dvouletého slepého kocoura.K veterináři s ním nejezdíme,nevím jak bysme ho tam dostaly.Ale dnes jsem u něj zpozorovala něco jako škrkavku....jaký levnější přípravek se dá koupit bez předpisu,a který opravdu funguje?Děkuji mocsmiling smiley

     
  • Autor: slunino
    Status: začátečník

    Re: Odčervení koček

    Datum: 07.04.2009 21:17
     

    Taky jsem objevila u svých dvou kočičáků škrkavky. Zašla jsem k veterináři a chtěla prášek na odčervení koček. Přidala jsem i informaci o výskytu škrkavek. Dostala jsem tři tabletky do igelitového pytlíčku za 114 Kč (1.den půlka, za tři dny další půlka a za další tři dny poslední půlka). Trochu mě to udivilo. Očekávala jsem vyšší cenu. Nevšimla jsem si nápisu na krabičce. Na pilulkách také nic nebylo. Naposledy jsem kupovala pilulky zabalené ve stříbrném hliníkovém obalu. Byly mnohem menší a dražší.

    Pročmuchala jsem kočičičí lékárničku. Našla zbytek nějaké pilulky. CESTAL CAT tablets ad us. vet. Na truhé straně je obrys kočičí hlavy a nápis 1 rablet/čkg a dále CEVA Animal Health.

     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Natalie

    Re: Odčervení koček

    Datum: 18.11.2009 17:01
     

    Prosim za jak dlouho muze kocka zpatky do bytu po podání tablet na odcervení?confused smiley

     
  • Autor: loupacek
    Status: nováček

    Re: Odčervení koček

    Datum: 25.08.2015 15:33
     

    Prosímvás nevíte, kde koupit Caniverm pasta, o kterých se píše v tomto(http://pethome.cz/cs/blog/post/jak-na-odcerveni-kocek) o odčervení koček?

     
Stránky:  12 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Kočky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.