čtvrtek 28. března, 16:48 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Interiérový design
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Bydlení a domácnost > Interiérový design
Diskutujte! Chcete koupit novou pračku, nebo přestavět svůj byteček dle posledních trendů? Inspirujte se u ostatních a nebo naopak poraďte ostatním..
 
 
 
 
Autor: Libi
Status:
Výsledné hodnocení: 5

Obložení stropu

Datum: 27.12.2006 17:40
 

Už delší dobu mám vyhlídnutou v jednom obchodě předsíň a jelikož jsme k Vánocům dostali nějaké penízky, tak si asi uděláme Ježíška ještě v lednu. Ráda bych předsíň už přetvořila celou - nové vymalování, koberec a strop. Líbí se mi stropy obložené dřevem či polystyrenovými kazetami. Máte někdo s obložením stropu nějakou zkušenost?

 

Komentáře a názory

 
  • Autor: Evana
    Status:

    Re: Obložení stropu

    Datum: 27.12.2006 22:17
     
    Libi,  to obložení stropu místnost opticky sníží a malá místnost potom působí jako tunel. Nevím, jak velkou předsíň máte, tak nechci tvůj nápad odsoudit.
     
  • Autor: Reklama

    Re: Obložení stropu

     
     
  • Autor: jabraka
    Status:

    Re: Obložení stropu

    Datum: 14.01.2007 12:38
     

    Obklady stropů dělám na profi úrovni.Moje zkušenosti se dají shrnout asi takto:

    Strop je nutno impregnovat- penetrovat-nátěrem,buď roztokem lepidla na tapety,s přídavkem akrylového lepidla,nebo hotové penetrace .Do koutů stropu je výhodné nejprve nalepit okrajové lišty.K lepení je nejvhodnější silikonový tmel,v tubě.Lepení se provede vytlačením jako třešňová pecka velkých bobíků tmelu.Lišty mezi sebou

    taky spojíme tímto tmelem,aby se nevytlačil přes povrch..

    Čtverce lepíme od středu místnosti,nejlépe vypadají na "koso".Střed je třeba pečlivě rozměřit.U lišt poslední čtverec přesně naměříme podle zbývající mezery a vsadíme .Lepidlo-tmel-nanášíme tak,aby na ploše bylo 25 bobíků-5x5.Přesné informace na skype,jméno JABRAKA

     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Obložení stropu

    Datum: 14.01.2007 13:16
     

    Díky za opravdu fundovanou odpověď. smiling smiley  Já se teď rozmýším mezi těmi polystyrenovými kazetami a obkladovými panely od kronospanu. Když mám předsíň z masivu, zdály by se mi ty ty panely vzhledově hezčí. Nemáš s nimi také zkušenosti?

     

    //www.kronospan.cz/obkladove-panely.php

     
  • Autor: jabraka
    Status:

    Re: Obložení stropu

    Datum: 15.01.2007 09:49
     

    To LIBI:

    Tyto desky jsou nákladné.dezén varianty dřeva,na strop je nutná montáž podobně jako sádrokarton..Povrch je jako umacart.Polystyren pro amatera je o mnoho levnější.

    JABRAKA.

     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Obložení stropu

    Datum: 25.01.2007 11:28
     
    Tak já tedy nevím. Mě se líbí více ty obkladové panely. Já je poprvé viděla vystavené v Baumaxu, až poté jsem je vyhledávala na oficiálních stránkách Kronospanu, kde mají samozřejmě větší výběr dezénů. Přítel je truhlář, takže by pro něj byly ty panely asi jednodušší než ten polystyren. Říkal, že by bylo potřeba asi nějaký dřevěný rošt, na který by se to teprve skládalo. Prý je to založené na podobném systému jako plovoucí podlaha - tu sice ještě nepokládal, ale myslí si, že by to snad  zvládl. Je to tak?
     
  • Autor: megi
    Status: začátečník

    Re: Obložení stropu

    Datum: 25.01.2007 13:30
     
    Plovoucí podlahu,by určitě zvládl.To není těžké.Ale tady to,co popisuješ budeš muset udělat s roštem,jako sádrokarton. To ti ten strop taky o něco sníží.smiling smiley
     
  • Autor: Libi
    Status:

    Re: Obložení stropu

    Datum: 16.03.2009 18:46
     
    1.jpg
    Další fotografie:

    tak jsem od polyst. kazet jako obložení nadobro upustila, už se mi to prostě přestalo líbit grinning smiley , obložení stropu jsem si však vymluvit nenechala, takže zatím je tak udělaný jen jeden strop, ale asi jich bude postupně více, je to nakonec obloženo obkladovými panely v dezénu dřeva dub rustikal, přítel to zvládnul poměrně lehce, jen nadával na to, že nebýt toho, že u každého kousku byla drážka vyfrézovaná do jiné hloubky a on každý ten jednotlivý kus nosil do dílny, aby jej přibrousil, že by to šlo rychleji winking smiley , ještě chybí okrajové lišty a bude hotovo, a ještě k ceně - dráž než polyst. kazety to určitě nevyšlo, cena je srovnatelná, navíc si myslím, že i povrchová údržba bude jednodušší, jde to v pohodě omývat

     

    - strop se dělal nový, takže už se ani nenahazoval (z vrchní strany je provedena izolace), připevňovali jsme to na dřevěný rošt, který jsme napenetrovali

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Obložení stropu

    Datum: 16.03.2009 21:54
     

    Povedlo se thumbs down

     
  • Autor: skrblice
    Status: expert

    Re: Obložení stropu

    Datum: 16.03.2009 22:57
    Hodnocení fotografie "Obložení stropu": 5
     

    Libi pěkné thumbs down

     
  • Autor: Dasa
    Status: expert

    Re: Obložení stropu

    Datum: 16.03.2009 23:22
     

    to teda čučím thumbs down eye rolling smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Obložení stropu

    Datum: 17.03.2009 06:36
     

    Strop vypadá opravdu dobře, k nerozezání od dřeva! Věra

     
  • Autor: carme
    Status: nováček

    Re: Obložení stropu

    Datum: 16.04.2011 18:49
     

    Tak ten strop je úplně nádhérný, taky by se mi takový líbil. Navíc jsem koukala, že dneska se dají koupit trámy z polystyrénu a vypadají jako živě. No, ale dřevo je dřevo.

     
  • Autor: pavela
    Status: nováček

    Re: Obložení stropu

    Datum: 04.08.2012 15:21
     

    Neví náhodou někdo, kde se dá sehnat, resp. kdo by udělal kazetový dřevěný strop? Moc děkuji za radu. smiling smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Interiérový design (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.