sobota 20. dubna, 07:52 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zdraví a fitness
Diskutujte! Rádi vaříte, nebo naopak vyšíváte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert

Obáváte se prasečí chřipky?

Datum: 28.04.2009 10:42
 
Anketa
Obáváte se ohrožení ptačí chřipkou?
Anketa ukončena.
V anketě již hlasovalo 4 uživatelů.
Ano, je možné, že propukne i zde 2
 
50%
Nepřipouštím si tuto možnost 1
 
25%
V žádném případě, je to zbytečná panika 1
 
25%

[www.novinky.cz]

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (28.04.2009 12:00)
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345 | další
    Aktuální stránka: 3 z 5
  • Autor: Janina44
    Status:

    Re: Obáváte se prasečí chřipky?

    Datum: 13.11.2009 20:48
     

    tady [www.rozhlas.cz]

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Janina44 (13.11.2009 20:49)
     
  • Autor: Reklama

    Re: Obáváte se prasečí chřipky?

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Obáváte se prasečí chřipky?

    Datum: 13.11.2009 20:55
     

    Janino, byla bych jen ráda, kdyby to tak bylo.

     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Obáváte se prasečí chřipky?

    Datum: 13.11.2009 21:07
     


    Janina44 napsal(a):

    Anavi, myslím, že se bát nemusíš. Pokud nemají nějakou těžkou poruchu imunity, stačí jim dodávat dost vitamínů a nechodit s nimi na místa s hodně lldmi. Mám pocit, že je to trošku uměle vyvolaná panika. Když jsem pracovala v nemocnici, na komplikace chřipky - té "obyčejné" - umírali jen velmi nemocní lidé. Myslím, že u téhle chřipky to je stejné. Zrovna dneska jsem poslouchala "20 minut Radiožurnálu" a velice rozumně tam mluvila někajá lékařka z laboratoře, kde se dělají rozbory. Možná by se to dalo na netu najít a poslechnout znovu. Stojí to za to


    Taky z toho nemam moc dobry pocit, ale snazim se to brat racionalne, jak pise Janina. Ja trouba jsem si myslela, ze to k nam jeste nedorazilo, a lekarnice me vyvedla z omylu, kdyz jsem to s ni konzultovala a mela za to, ze u nas to tak hrozne nebude, ze jeji syn ji zrovna prodelal.

    A zrovna na me neco leze, nejake strevni potize a klukovi nejak neni dobre od zaludku, tak jsem na to zvedava. Letos jeste nemarodil.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Obáváte se prasečí chřipky?

    Datum: 13.11.2009 21:07
     

    Včera jsem četla článek ( bohužel už nevím kde ) a psali v něm, že se nemusíme bát prasečí chřipky, protože průběh bude stejný jako u obyčejné chřipky, takže se vlastně ani nezjistí, jakou, že jsme to chřipku chytli. Neboť se budou testovat jen ohrožení na zdraví, staří a těžce nemocní lidé. A atb na chřipku stejně nezabírají, takže to chce vyležet a vypotit.

    Včera měl mladej horečku přes 40°C a vyčetla jsem, že ačkoli lidé mají hluboko v mysli zakořeněné, že se musí horečka nad 38 °C srážet, tak tomu tak není. Prý je to nejlepší obrana organismu na probíhající infekci a při teplotách nad 39 °C viry a bakterie rychle hynou.

    Něco na tom bude, ale při pohledu na dítko, kterýmu hučí z teploty v uších........Vzala jsem mokrý prostěradlo a po zábalu teplota během chvíle klesla o 2 °C. Ale taky jak kdo to doporučuje. Někdo ano, někdo rezolutně ne! A pak si vyberte.eye rolling smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Obáváte se prasečí chřipky?

    Datum: 13.11.2009 21:09
     

    gabco, náš dětský dr. doporučuje podávat cokoli na sražení teploty až ve chvíli, kdy je teplota nad 38,5. Tím se řídím. Do té doby nedávám nic.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Obáváte se prasečí chřipky?

    Datum: 13.11.2009 21:15
     

    Anavi, to je ono, já se tím řídím taky, ale přečti si tohle :

    [www.vasedeti.cz]

     
  • Autor: Janina44
    Status:

    Re: Obáváte se prasečí chřipky?

    Datum: 13.11.2009 21:16
     

    jj, o té teplotě nás to taky tak učili a u svých dětí jsem se tím řídila. Ale nad 39 st. je moc, to hrozí febrilní křeče.

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Obáváte se prasečí chřipky?

    Datum: 13.11.2009 22:11
     

    Janina má naprostou pravdu, průběh chřipky je stejný jako u té běžné a že jde o prasečí se zjistí až z odběrů, takže pokud někdo s prasečí se léčí doma na běžnou, nemusí to teoreticky ani zjistit. Navíc vakcína není ještě dostatečně prověřená časem a chrání pouze proti konkrétnímu viru, který se velmi rychle dokáže přizpůsobit a změnit.

     
  • Autor: zuziberka
    Status:
    zuzibercinystra..

    Re: Obáváte se prasečí chřipky?

    Datum: 14.11.2009 12:59
     

    Taky do 38° teplotu nesrážím, když už se jí blíží směrem ke 39, tak dávám lék na snížení

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Obáváte se prasečí chřipky?

    Datum: 14.11.2009 13:10
     
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Obáváte se prasečí chřipky?

    Datum: 14.11.2009 13:21
     

    Já teda také horečku ničím nesrážím..Nemarodila jsem už řadu let, ale čas od času mi vylítne na den dva horečka..Nechám tělo se sní poprat, je to známka, že vše funguje jak má...

     
  • Autor: Galad_Elen
    Status:

    Re: Obáváte se prasečí chřipky?

    Datum: 14.11.2009 17:07
     
    swinskagrypa.jpg

    Přidám sem takový humorný obrázek na odlehčení winking smiley

     
  • Autor: Andora
    Status:

    Re: Obáváte se prasečí chřipky?

    Datum: 14.11.2009 17:12
     

    To je smutnýsad smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Obáváte se prasečí chřipky?

    Datum: 21.11.2009 19:03
     
    pre tych  co nezohnali ruska.jpg

    Ten moc odlehčený není, tak sem dávám opravdu odlehčený. smoking smiley

    Až nebudou k sehnání roušky winking smiley

    grinning smiley

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Obáváte se prasečí chřipky?

    Datum: 21.11.2009 19:43
     

    Tak dnes vezla máma bráchu na pohotovost se čtyřicítkama (které má prý už tři dny a k doktorovi nešel eye rolling smiley moula), odtamtud hned do špitálu....odběry naštěstí v pohodě, brácha má začínající zápal plic.

    Mimochodem - máma byla dost rozladěná...stálo ji to 480Kč (jedna pohotovost, druhá pohotovost, doplatek v lékárně, parkovné....)..tak jsme tak přemýšleli, že měla kliku, že tu pětistovku v peněžence měla. Co by asi udělala babička těsně před braním důchodu...to by jako zůstala na ulici nebo co? Nebo je možné tyto poplatky uhradit třeba později složenkou? Já mám pocit, že to nejde....nebo jo?

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zdraví a fitness (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.