čtvrtek 18. dubna, 17:40 Svátek má Valérie
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Co se jinam nehodí
hodnocení: 4.60
Aktuální kategorie: help   Vše > Ostatní a volné téma > Co se jinam nehodí
Diskutujte! Je spousta věcí na které tu není chlíveček
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Otazka
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

O všem a o ničem, ale ne o kytkách

Datum: 01.12.2007 22:54
 

Zkrátka jen tak si popovídat smiling smiley



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 
Upraveno 3 krát. Naposledy upravil Otazka (01.08.2014 11:31)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 1 z 21
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: O všem a o ničem, ale ne o kytkách

    Datum: 26.10.2023 08:48
     

    no jo - já stála u plotu s berlema a dávala ůkoly. ach jo -- ještě to moc nejde sad smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: O všem a o ničem, ale ne o kytkách

     
     
  • Status: expert

    Re: O všem a o ničem, ale ne o kytkách

    Datum: 26.10.2023 09:41
     

    Kaaj, časem se to zlepší. A duše má pokoj, máš pomocníka. thumbs down

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: O všem a o ničem, ale ne o kytkách

    Datum: 26.10.2023 12:37
     

    My jsme thuje hodně prořezali a dost prorezly. Tak doufám, že se tím prožene vítr a trochu to "vyčistí". winking smiley

     
  • Autor: maguska
    Status:

    Re: O všem a o ničem, ale ne o kytkách

    Datum: 27.10.2023 14:58
     

    Tak jsem využila nákupu Chorvatských mandarinek v akci a o víkendu plánuji z nich udělat džem a kompot, tak snad se zadaří. Letos z dovolené jsem si dovezla po 1 skleničce džem z kiwi a mandarinek pochazející z domácí výroby z Ploče. Kiwi už koupila v loni a byl vynikající. spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Status: expert

    Re: O všem a o ničem, ale ne o kytkách

    Datum: 27.10.2023 18:01
     

    Magusko, pár jsem jich koupila k jídlu.Některé už třeba před týdnem. Zatím mají jen chorvatské. Ale jsou hrozně podtržené, kyselé. Nevím jaká z toho bude ta marmeláda.Kompot mě vůbec nenapadl. Už jsi ho někdy dělala?

     
  • Autor: maguska
    Status:

    Re: O všem a o ničem, ale ne o kytkách

    Datum: 27.10.2023 19:22
     
    20231027_191948.jpg

    Džem a kompot z mandarinek budu dělat poprvé, na džem mám želirovací cukr, ale nakoupila jsem si i diabetes moučkový cukr, no uvidím jaké to bude.

    Na dovolené jsem si koupila po skleničce domácí džem z Ploče s kiwi a mandarinky, z kiwi už v loni koupila poprvé, to byla taková mňamka. Tak letos koupila znovu skleničku kiwi a na zkoušku i mandarinkový a fíkový džem. Ještě je mám v ledničce. mls smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil maguska (27.10.2023 19:24)
     
  • Status: expert

    Re: O všem a o ničem, ale ne o kytkách

    Datum: 27.10.2023 19:54
     

    Magusko, ten kompot si radši vyzkoušej v malém. Mě ta myšlenka docela zaujala, tak jsem provedla takový rychlotest na kompot. Udělala jsem trochu cukrového nálevu jako na poměr 0,40kg cukru na litr vody. Svařila, horké nalila na mandarinky v malé skleničce a tu jsem pak nechala jakoby zavařit. Od oka kolem 85 stupňů, zhruba 15 minut. Určitě se to časem rozleží ale průmyslově vyráběnému se to příliš neblíží. Myslím, že hlavní problém je v tom, že jsou mandarinky nedozrálé, podtržené a dílky mají poměrně tuhou slupku.S jinou odrůdou budou výsledky určitě lepší.U džemu se ta slupka dá odstranit.

     
  • Status: expert

    Re: O všem a o ničem, ale ne o kytkách

    Datum: 03.11.2023 20:17
     

    Magusko, jak dopadla akce mandarinky? Nedalo mi to a vyzkoušela jsem ještě džem. Podle tohohle receptu.[www.oetker.cz] Je to docela jednoduchá záležitost. Výsledek je docela dobrý. Párkrát jsem pomerančovou nebo mandarinkovou marmeládu , správně po EU, džem dostala. Ale to mě moc nenadchlo. Bylo to dost chuťově těžké,, jakoby překořeněné. Tohle domácí je docela chutné.

    Na kompot ještě třeba vyzkouším tenhle recept.

    [che.knowwoow.com]

    Tam to vaření v sodě a chlazení by mohlo působit na slupky.

     
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: O všem a o ničem, ale ne o kytkách

    Datum: 06.11.2023 10:02
     

    Tak si holky představte eye popping smiley od minulé středy jsme měli v práci novou kolegyni. Mladá dvacetiletá holčina. Dnes prý bez omluvy nepřišla ( já tam nejsem, mám dovču ) šéfovi volal její přítel, že se o víkendu od něj odstěhovala k expříteli feťákovi, telefon mu nebere. Nechci šířit nějaké drby, ale jediné, co mě napadá, jestli taky v něčem nejede sad smiley vždyť kdo by se dobrovolně vrátil k feťákovi ? Nevím, co si o tom myslet confused smiley

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: O všem a o ničem, ale ne o kytkách

    Datum: 06.11.2023 10:24
     

    Docela bych věřila, že jí stáhnul do starých kolejí, jinak nechápu.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: O všem a o ničem, ale ne o kytkách

    Datum: 06.11.2023 10:25
     

    Cancourku, první co mne při takových zprávách napadne je ... nesmírně mi je líto takhle promarněného života a ... nechtěla bych být rodiči těchle dětí (samo, již dospělých, ale furt jsou naše) ... bohužel, něco podobného jsem zažila v manželově rodině, byl to děs, tříletý ... holka se naštěstí tak nějak srovnala, je z ní skvělá máma, pracuje, stará se .. jen s chlapy jí to nějak nevyšlo ... je sama s dvěma dětmi ... ale dává to super a tak naklizeno jak ona má doma, jaký peče úúúžasný cukroví ... chtěla bych umět.

     
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: O všem a o ničem, ale ne o kytkách

    Datum: 07.11.2023 10:11
     
    400424385_6640952289351095_8904771811777919222_n.jpg

    1.12 musím na vystoupení- vnučka tančí. je mistr republiky.- winking smiley

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: O všem a o ničem, ale ne o kytkách

    Datum: 07.11.2023 10:20
     

    Kaaj, to musíš, udělá to to radost, když je vnučka tak talentovaná love smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: O všem a o ničem, ale ne o kytkách

    Datum: 07.11.2023 11:52
     

    Kaj gratulace

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Co se jinam nehodí (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.