čtvrtek 28. března, 18:41 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Co se jinam nehodí
hodnocení: 4.60
Aktuální kategorie: help   Vše > Ostatní a volné téma > Co se jinam nehodí
Diskutujte! Je spousta věcí na které tu není chlíveček
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Dasa
Status: expert
Klikni pro filtrování

Keramický dřez ?

Datum: 10.10.2009 12:46
 

Máte někdo nebo aspoň od někoho nějaký poznatek? Mladí se zhlídli v nějakém z IKEA ale jen nemají tušení jak je to pevné ( pro případné klepnutí něčím při mytí - např. kastrolem apod. , nebo když se cedí těstoviny, brambory - tedy horká voda na tu keramiku ??? confused smiley 

Pokud někdo vítě něco aspoň z doslechu please smiley please smiley please smiley podělte se . Děkuji Dáša

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12 | další
    Aktuální stránka: 1 z 2
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Keramický dřez ?

    Datum: 10.10.2009 13:39
     

    sorry,prehliadla som sa. Myslela som,že chceš informácie o ker.noži,napísala siahodlhý,vyčerpávajúci príspevok a následne smazala grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil anny (10.10.2009 13:41)
     
  • Autor: Reklama

    Re: Keramický dřez ?

     
     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Keramický dřez ?

    Datum: 10.10.2009 13:46
     

    Taky jsem si myslela, ze to je o nozich grinning smiley ale ta diskuze uz je jinde anny winking smiley

    S timto drezem nemam zadne zkusenosti a jako hlavni positium, stejne jako u granitovych drezu, bych videla, to, ze na nem nejsou videt mapy a cakance jako na klasickem nerezu. Mely by byt vysoce kvalitni z odolneho materialu, takze se mladi urcite nemusi bat horke vody, ci bouchnuti. Spis mozna bude trosku hlucnejsi pri manipulaci s nadobim napr. pribory ci sklo....Ty granitove drezy si vsichni moc chvali, kdyby nebyly tak drahe, jdu do toho take. Jinak mame nerez a pekne me stve, jak se musi porad lestit angry smiley

     
  • Autor: jabraka
    Status:

    Re: Keramický dřez ?

    Datum: 10.10.2009 16:47
     

    Keramické dřezy jsou vyráběny na principu umyvadel.Speciální keramika vypalovaná na 1500 st C má vysokou mechanickou pevnost a rázuvzdornost.Trochu negativem je vysoká cena,asi trojnásobek nerez dřezů.

    JABRAKA

     
  • Autor: Dasa
    Status: expert

    Re: Keramický dřez ?

    Datum: 10.10.2009 18:01
     

    Děkuji za vaše poznatky , pokud by negativum byla jen ta vyšší cena tak si myslím že pro mladé lidi se to výhledově vyplatí. Ale rozhodnutí je na nich.

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Keramický dřez ?

    Datum: 10.10.2009 18:12
     

    Taky si myslim, ze do takovychto veci je lepsi investovat. Akorat bych mozna zvazila nakup v Ikea a poohlidla se po nejakem prodejci ci kuchynskem studiu....

     
  • Autor: Dasa
    Status: expert

    Re: Keramický dřez ?

    Datum: 10.10.2009 18:14
     

    Suee taky jsem ji řikala ať koumají i jinde ....

     
  • Autor: Dasa
    Status: expert

    Re: Keramický dřez ?

    Datum: 12.10.2009 00:17
     

    vytahuju aby nezapadlo kdyby náhodou ještě někdo měl nějaký poznatek

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Keramický dřez ?

    Datum: 12.10.2009 00:26
     
     
  • Autor: leonkin
    Status: nováček

    Re: Keramický dřez ?

    Datum: 15.03.2013 11:57
     

    Ahoj, chtěla bych trochu oživit konverzaci.

     

    Rozhodujeme se mezi keramickým a granitovým dřezem. Bylo mi řečeno, že velkou výhodou keramického je, že je odolný a na jejich povrchu nezůstávají žádné stopy po zaschlých kapičkách vody. Jenže to granitový taky! Přitom keramické jsou až 2x dražší. Tak v čem je vlastně jejich výhoda? Docela by mě to zajímalo grinning smiley winking smiley 


    Kdybychom se rozhodli pr keramický tak koupíme asi tento [www.kuchynsky-drez.cz]

     
  • Autor: Nettie
    Status: nováček

    Re: Keramický dřez ?

    Datum: 19.10.2016 13:25
     

    Granit taky není špatná volba... Je výrazně levnější a odolnější proti nárazu. U kramiky bych se bála o glazuru, ale na druhou stranu se prý keramika nikdy nezbarví a líp se čistí. Na granitu se dělají skvrny např. od čaje nebo kávy, což je obzvláště otravné, máte-li doma dřez v bílém odstínu stejně jako mám já, ale i tak jsem s ním hodně spokojená - [eshop-franke.cz]

     
  • Status: expert

    Re: Keramický dřez ?

    Datum: 19.10.2016 13:49
     

    Ten je taky tak drahý jako ten retro sporák? A nedej bůh...... grinning smiley

    Nettie napsal(a):

    Granit taky není špatná volba... Je výrazně levnější a odolnější proti nárazu. U kramiky bych se bála o glazuru, ale na druhou stranu se prý keramika nikdy nezbarví a líp se čistí. Na granitu se dělají skvrny např. od čaje nebo kávy, což je obzvláště otravné, máte-li doma dřez v bílém odstínu stejně jako mám já, ale i tak jsem s ním hodně spokojená - [eshop-franke.cz]

     
  • Autor: trdlo22
    Status: nováček

    Re: Keramický dřez ?

    Datum: 23.02.2018 13:42
     

    Čavec. My jsme se již rozhodli pro granitový dřez. Jsme s ním spokojeni akorát, je docela dost na údržbu. Pomáhá jarová voda a speciální čistící pasta, kterou koupíte v koupelnovém specializovaném obchodě. Nebo také na netu. V dnešní době žádný problém smiling smiley

     
  • Autor: Maska123
    Status: nováček

    Re: Keramický dřez ?

    Datum: 28.02.2018 10:39
     

    Keramický dřez ? Dřez granitový nejlepsi!

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Maska123 (03.04.2018 18:57)
     
  • Status: nováček

    Re: Keramický dřez ?

    Datum: 15.03.2018 09:03
     

    Dobrý den, narazil jsem na tenhle forum a vidím že je tu hodně lidí co vlastní keramické dřezy. Chtěl bych se zeptat, našel jsem článek (viz [eshop-sinks.cz] ) kde píšou že povrch může být poškozen agresivními potravinami, například citronem. Je tomu vážně tak? Vždyť je to kuchyň. Jak moc to může poškodit a co se pak dělá? Máte s tím někdo zkušenosti?

     
Stránky:  12 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Co se jinam nehodí (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.