čtvrtek 28. března, 14:24 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Vzkazy pro adminy
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Ostatní a volné téma > Vzkazy pro adminy
Diskutujte! Chcete na weeku něco změnit nebo vylepšit?
 
 
 
 
Autor: admin
Status: admin
Klikni pro filtrování
Výrobce:

Novinka: neveřejné příspěvky

Datum: 12.08.2008 13:53
 

Ahoj,

jak jsem annoncoval předem, udělal jsem na weeku menší rozšíření o "neveřejné příspěvky" a nebo "příspěvky pod heslem" (diskutováno zde: [www.week.cz])

 

Nakonec je z toho takový kočkopes, takže raději popíši celou funkčnost.

- registrovaní uživatelé si mohou u nově založeného příspěvku zadat, kdo všechno jej může číst. Zadání je formou seznamu nicků, pod odkazem "příspěvek pod heslem".

- takový příspěvek se nikde nezobrazí a pozvaným uživatelům přijde emailem pozvánka (odkaz).

- další uživatele je možné přidat/odebrat zeditováním původního příspěvku (z toho vyplývá, že to může udělat pouze původní autor)

- v "Můj profil" / Neveřejné příspěvky (poslední odkaz v menu) pak má každý seznam příspěvků do kterých je pozvaný (a nebo které takto založil).

 

Ostatní funkce zůstávají.

 

Moje poznámky:

- je to zatím v testovacím provozu. Hlašte případné chyby/připomínky..

- proč jsem to nakonec udělal jako seznam nicků a ne přes heslo? Řikal jsem si totiž, že to heslo by stejně putovalo ostatním přes SZ, tj. výčtem nicků. Tak proč ty nickname nezadat přímo k příspěvku (navíc je tam zaručeno, že se tam dostane pouze pozvaný uživatel a ne někdo kdo se to heslo doslechl)

- z toho co jsem testoval mi zatím vychází, že tam není dořešené upozorňování na nové příspěvky (protože nejsou vidět na hlavní stránce, ale jen v profilu, tak to není intuitivní). Co s tím? Posílat upozornění emailem (může toho být víc), nebo vypisovat někde na HP? (asi podobně jako SZ).

- nemám moc ustálenou terminologii. Co se vám líbí nejvíc?

- na závěr jen připomenu smysl této akce: takové příspěvky nemají být nějakým VIP klubem. Jde spíše o náhradu hromadného zasílání Soukromých zpráv či emailů (ano, jde to i v galerii - tj. lze zasílat i fotky). Tj. o formalizaci něčeho, co již dnes funguje, akorát méně efektivně.

 

A úplně na závěr: jako admin mám přístup do všech příspěvků. I když je aktivně nečtu. (to je spíš varování, kdyby to chtěl někdo zneužívat pro sdílení nějakých nelegálních věcí smiling smiley

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 2 z 9
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Novinka: neveřejné příspěvky

    Datum: 12.08.2008 16:37
     

    Po rozkliknutí v profilu se ukáže pouze nemáte přístup...Mozilla Firefox...Ještě jsem si všimla.., že když kliknu na přátele-nový, tak tam se mi ukázalo..od tebe "test"..po kliknutí požádejte o přístup, dále se otevřela SZ..neodesílala jsem..beru to jako v rámci testování..

     
  • Autor: Reklama

    Re: Novinka: neveřejné příspěvky

     
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Novinka: neveřejné příspěvky

    Datum: 12.08.2008 18:18
     

    Já se, prosím, nedostanu ani do toho svého...že bych jako editovala. Přitom vidím, že poslední příspěvek je od admina.

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Novinka: neveřejné příspěvky

    Datum: 12.08.2008 18:44
     

    Tedy výsledek pokusu smiling smiley - z firefoxu mi skutečně nejde neveřejný příspěvek vložit, neboť se nerozbalí po kliknutí na červený nápis okénko určené k vepsání nicků.

    Z IE se mi podařilo příspěvek vytvořit, tam to funguje, ale - nemám již k němu dále přístup, a to ani z mailového linku, ani z profilu, pouze vidím, že existuje a že k němu někdo psal; ovšem pokusím-li se k němu dostat kliknutím na něj či některou z odpovědí, objeví se mi :Bohužel, příspěvek, který hledáte, nebyl nalezen (nebo jak přesně je ten text). Řekla bych, že jediní, kdo k němu přístup má, a tudíž i mohli vložit komentáře, jsou lidé s moderátorskými právy.

    Tak to jen pro info, až budete zase pokračovat ve vývoji, pane admine smiling smiley.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Hanule (12.08.2008 18:47)
     
  • Autor: admin
    Status: admin

    Re: Novinka: neveřejné příspěvky

    Datum: 13.08.2008 10:19
     

    Ahoj,

    udělal jsem ještě pár změn:

    - příspěvky už nejsou vidět v "Přátelé"

    - při uložení se kontroluje, zda uživatel existuje - tím se předejde případným překlepům

    - ignorují se oddělovače (čárky atp.). Zadávat by se to mělo s mezerou, ale pokud někdo oddělí čárkou, tak to nevadí

    - korigují se uživatelská jména. Toto byla asi příčina, proč někdo viděl že má přístup, ale reálně tam nemohl. Protože někteří mají v nickname velké písmena, a pokud pozvánka šla jinak zapsaná, tak sice byl příspěvek vidět, ale autorizace selhala. Momentálně, pokud pošlu pozvánku na "mona", tak se to automaticky převede na "Mona". uff smiling smiley

     

    PS: těm kdo mají testovací příspěvky, tak asi přišlo pár pozvánek. Omlouvám se, chvíli mi trvalo, než jsem to objevil..

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Novinka: neveřejné příspěvky

    Datum: 13.08.2008 10:26
     

    Adminku...já se tam prostě pořád nedostanu. sad smiley Zkouším to přes Profil, Neveřejné příspěvky, ale otevře se mi jen ta známá zpráva, že příspěvek nebyl nalezen. confused smiley

     
  • Autor: Otazka
    Status: expert

    Re: Novinka: neveřejné příspěvky

    Datum: 13.08.2008 10:47
     

    Mám to stejně jako Mona.

     
  • Autor: admin
    Status: admin

    Re: Novinka: neveřejné příspěvky

    Datum: 13.08.2008 13:39
     

    Tak problém s přístupem k příspěvkům vyřešen.

    Tj. ještě zbývá zadávání v Firefoxu, a upozorňování na novou odpověď..

     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Novinka: neveřejné příspěvky

    Datum: 13.08.2008 13:41
     

    jj,potvrdzujem. Už to funguje!!thumbs down thumbs down thumbs down

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Novinka: neveřejné příspěvky

    Datum: 13.08.2008 13:46
     

    Jen jsem narazila na malý detail, když kliknu v neveřejných u tématu na nový, tak mě to šoupne do galerie celkově, nikoliv na nový příspěvek u neveřejné fotografie. Píšu to srozumitelně?

     
  • Autor: admin
    Status: admin

    Re: Novinka: neveřejné příspěvky

    Datum: 13.08.2008 14:06
     

    Ahoj,

    myslis ten odkaz "novy", ktery je vedle nazvu tematu ve vypisu prispevku?

    (me teda funguje, ale to me uz neprekvapuje winking smiley

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Novinka: neveřejné příspěvky

    Datum: 13.08.2008 14:13
     

    Taky ozkoušeno, nový neveřejný příspěvek ve firefoxu čeká na dořešení, ale editovat dříve založený v něm jde thumbs down, což mě těší, že nemusím do í-éčka co chvíli. grinning smiley

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Novinka: neveřejné příspěvky

    Datum: 13.08.2008 14:26
     

    Funguje mi to!!! Díky. thumbs down

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Novinka: neveřejné příspěvky

    Datum: 13.08.2008 15:58
     


    admin napsal(a):

    Ahoj,

    myslis ten odkaz "novy", ktery je vedle nazvu tematu ve vypisu prispevku?

    (me teda funguje, ale to me uz neprekvapuje winking smiley

    Jo, to je ono, ten odkaz nový mi nefunguje, šoupne mě to jinam. Jdu vyzkoušet v IE, třeba je to Operou.

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Novinka: neveřejné příspěvky

    Datum: 13.08.2008 16:32
     

    jako u Hanule..V mozille nový příspěvek založit zatím nelze, ale u již založeného jde vše..jak psát,tak vkládat fotky...to je bomba... thumbs down

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Novinka: neveřejné příspěvky

    Datum: 13.08.2008 17:05
     

    Stejné je to taky v IE. Hodí mě to do diskuze nebo galerie stejné kategorie.

    A bylo by fajn, kdyby mě to šouplo po napsání příspěvku na konec, teď mě to přesměruje na začátek diskuze.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Vzkazy pro adminy (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.