středa 24. dubna, 04:17 Svátek má Jiří
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: simsima
Status: nováček

Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

Datum: 20.08.2008 14:26
 

Jsem nováček a totální antitalent na kytky...a přesto se snažím založit zahrádku. Vždycky, když se mi nějaká kytka, nebo keř líbí, tak zadávám do vyhledavače a pokaždé mě to naviguje sem smiling smiley, myslím, že za dobu, co jen čtu, to naprosto chápu- jste všechny moc šikovné.

Ale já stejně nechápu confused smiley. Prostě se mi to v té palici všechno motá a už nevím vůbec nic. A proto jsem se konečně odvážila i napsat. Během tří týdnů budeme mít zarovnaný pozemek a na něm konečně i pěknou ornici a oplocení. Vzhledem k tomu, že máme rohový pozemek, taky bych plot chtěla nechat nějak "kultivovaně" prorůst keři, které by jednou /kéž by co nejdříve/ vytvořily clonu, aby na nás nebylo vidět. Jenže-někde se mi něco líbí, tak buď je to jedovaté, nebo má trny- a já mám malé děti a plánujeme kočku sad smiley.

Tak bych chtěla poprosit o radu- co k plotu? A jde vůbec sázet keře ještě koncem září, začátkem října? Vím, ptám se jako totální "pako"....ale když já jsem kytkami fakt nepolíbená a na bytě, kde zatím bydlíme mi taky skoro nic nejde....vlastně jo, na balkoně mám krásný netřesky grinning smiley

Moc děkuji za rady....pokud budu moct budu se ptát dál...zase někdy příště.

Jooo a zahrádka je orientovaná na jihozápad a je fakt pidi- má rozměry 12,5 x 18,5m-kdy ta delší strana je podél domu.

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 9 z 20
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 03.04.2009 13:59
     

    555, dneska pro změnu nevidím foto žádné confused smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

     
     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 03.04.2009 14:02
     
    p1010616.jpg

    zase se to nepovedlo, zkusím obrázek vložit znovu

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 03.04.2009 14:10
     

    Nevidím to zase jako takový "průšvih", jen musíte ty thuje hodně a nemilosrdně stříhat, jinak začnou odspodu vyholovat a navíc narůstají i dost do šířky. Naši je stříhají celkem zásadně každý rok a stejně jsou široké snad dva metry, výška tak tři eye rolling smiley. Ale víc už to vzít nejde, protože by to stříhali dost do starého dřeva a nejsem si jistá, jestli by 40 let staré thuje dobře obrostly.

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 03.04.2009 14:18
     

    Thůje byly střihané a my v tom budeme pokračovat. Už jsem manželovi koupila nůžky. Dokonce jako vánoční dárek, ale vzpomněla jsem si na ně týden po vánocích. Jenže budu muset být asi velkorysejší a koupit nějaké výkonějšígrinning smiley .

    Napadá vás něco ohledně toho osázení? Možná bych to riskla a dala tam i japonský javůrek atropurpurea. Darena ho u syna na zahradě řádně ožrala, tak má chcípnout tam nebo u nás v tom koutě??? Prý se nemá moc stříhat no a od Darenky by byl okousaný pernamentně.eye rolling smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 03.04.2009 14:20
     

    555_: právě tady na to znovu koukám a chystala jsem se ti psát, jestli tam naopak nezvolit něco vyššího a výraznějšího, napadla mě ruj, tebe koukám červenolistý javor winking smiley. Jednak proto, že když už tam je těch barev tolik, udělala bych z toho záměr a za další proto, že v sezoně ty listy vyššího stromu částečně zakryjou ty "hřbitovní" thuje, s prominutím smiling smiley. Ale nechala bych spíš rady na fundovanějších - Květa, Missi, hespa, hanela... já se taky řadím ještě mezi začátečníky stydlin smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 03.04.2009 14:24
     

    Kéž bych tak uměla kreslit nebo používat ty plánovací programy! eye rolling smiley confused smiley To by si člověk dokázal načrtnout těch vizí několik a zvážit, zda je to to pravé.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 03.04.2009 14:30
     
    foto_clanek.html.jpg
    Další fotografie:

    Škoda, že tam není dost slunce, dalo by se tam třeba udělat nějaké posezení.

     

    Takhle přibližně by tam vypadal vzrostlejší strom (tohle bude zřejmě nějaká sakura?)

    (obr.2)

     

    Nebo by tam šlo dát něco převislého - třeba bříza, ale ta zabere časem asi dost místa (obr.3)

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 03.04.2009 14:32
     

    Barevně by tam červená zapadla dobře. Jde jen o to, jak by javůrku nebo růji vyhovovalo to stanoviště, když sluníčko tam jde jen dopoledne. Odpoledne je od západu místo stíněné chatkou.

    Tak doufám, že se najde někdo zběhlejší, kdo mému záměru buď požehná nebo ho sestřelí a poradísmiling smiley . Event. poradí nějaké ty zakrslé formy jehličňanů s kontrastními barvami, které tolik slunce nepotřebují. Škoda, že borovice jou tak závislé na sluníčku - já je miluju.....

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 03.04.2009 14:36
     
    pa318445.jpg

    Anebo nějaké traviny?

     

    Spíš bych tam dala něco stupňovitého, nevím, jestli by ty konifery nebyly před těmi vysokými tujemi moc utopené... confused smiley Ale to chce opravdu víc názorů.

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 03.04.2009 14:41
     

    Anavi, ten poslední obrázek se mi moc líbíthumbs down . Já mám zatím zasazenou tu coniku před žlutými thůjemi a před zelenými tu vysokou trávu. Budu ještě přemýšlet dál a zkusím o víkendu udělat aktuální foto s lepším pohledem. Tohle byla jen dokumentační fotka z října, kdy jsme zahrádku koupili.

    Tak krásný víkend na zahrádce!!!!flower smiley coffe smiley winking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 03.04.2009 15:33
     
    reference2.jpg

    Přemluv manžela, že tam uděláte posezení winking smiley

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 06.04.2009 07:38
     

    Anavi, to je móóóc pěkné zákoutíčko pro posezení. U nás je tento koutek ale moc na očích - skoro proti vratům - kousek od nich. Posezení plánuju z druhé strany chatičky. Na fasádě je "přiznaný" komín, který bychom chtěli použít pro venkovní krb a navíc není za chatičku vidět z cesty.

    O víkendu bylo krásně, tak jsme trochu na zahrádce řádili a sledovala jsem slunce a stín. Zjistila jsem, že v tom koutku, kam jsem chtěla dát borovičku nejde sluníčko jen chvíli (než oběhne střechu domku), tak jsem tam nakonec tu borovičku píchla do země. Na fotce je ještě v květníku a s neupravenou oporou, která hyzí korunku borovičky. Po zasazení do země jsem udělala oporu tak, aby nezasahovala do koruny borovičky.

    hpim1536.jpg

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 06.04.2009 07:43
     

    No, jo, no tak další pokus o vložení fotky:

    hpim1536.jpg 

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 06.04.2009 07:44
     
    hpim1536.jpg

    omlouvám se

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 06.04.2009 08:47
     

    Čím víc na to koukám, tím víc by se mi líbilo to zasypat částečně šutrama a "otrávovat" to winking smiley (vyšší a nižší okrasné trávy, např. carexy se navíc nestříhají, takže jsou celoroční). Ta borovice by se k těm travám snad hodila. Ale víc hlav, víc ví - tak kde jste, poradkyně??? please smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (06.04.2009 08:48)
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.