čtvrtek 25. dubna, 19:54 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: simsima
Status: nováček

Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

Datum: 20.08.2008 14:26
 

Jsem nováček a totální antitalent na kytky...a přesto se snažím založit zahrádku. Vždycky, když se mi nějaká kytka, nebo keř líbí, tak zadávám do vyhledavače a pokaždé mě to naviguje sem smiling smiley, myslím, že za dobu, co jen čtu, to naprosto chápu- jste všechny moc šikovné.

Ale já stejně nechápu confused smiley. Prostě se mi to v té palici všechno motá a už nevím vůbec nic. A proto jsem se konečně odvážila i napsat. Během tří týdnů budeme mít zarovnaný pozemek a na něm konečně i pěknou ornici a oplocení. Vzhledem k tomu, že máme rohový pozemek, taky bych plot chtěla nechat nějak "kultivovaně" prorůst keři, které by jednou /kéž by co nejdříve/ vytvořily clonu, aby na nás nebylo vidět. Jenže-někde se mi něco líbí, tak buď je to jedovaté, nebo má trny- a já mám malé děti a plánujeme kočku sad smiley.

Tak bych chtěla poprosit o radu- co k plotu? A jde vůbec sázet keře ještě koncem září, začátkem října? Vím, ptám se jako totální "pako"....ale když já jsem kytkami fakt nepolíbená a na bytě, kde zatím bydlíme mi taky skoro nic nejde....vlastně jo, na balkoně mám krásný netřesky grinning smiley

Moc děkuji za rady....pokud budu moct budu se ptát dál...zase někdy příště.

Jooo a zahrádka je orientovaná na jihozápad a je fakt pidi- má rozměry 12,5 x 18,5m-kdy ta delší strana je podél domu.

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 7 z 20
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 18.03.2009 08:08
     

    Děvčata - jste zlatíčka, že mi tak pomáháte. Včera jsem měla celodenní doktorský den a abych se po těch čekáních mezi jednotlivýma doktorama nějak odměnila, zašla jsem do jednoho mini zahradnictví u nás v Rokycanech.Pán se věnuje výpěstkům stromků a keřů, paní má květinářství. Chtěla jsem slyšet jeho názor (to jsem ještě netušila, že tu od vás budu mít příspěvky). Stačila jsem jen říct, jaké řeším dilema a on mě během povídání odvedl ke stromku (buku purpurea pendula) roubovanému ve výšce cca 180 cm a sdělil mi cenu 1.200,- Kč. Takže myslím, že není co řešit. Je pravda, že nemá tak výstavní kmínek, jako měly ty roubovance za 3000,- Kč, ale do budoucna, jestli stromek neskolí nějaká chorobanono smiley , tak až obroste větvemi, nebude vidět nějaká ta nerovnost. Ještě jsem u něj viděla 2 druhy roubovaných modřínů ve výšce cca 160-180 cm (zelené a do modra). Cena taky 1.200,- Kč - co vy na to? grinning smiley A taky tam má pěknou hakuro nishiky - roubovanou v cca 160 cm a už má krásně vytvořenou bohatou hustou korunkuspinning smiley sticking its tongue out . Tak vidím, že bych nikam neměla lézt, protože se mi líbí všechno. A taky tam měl pěkné drobnolisté neopadavé azalky, hi, hi, hi. Já bych raděj nikam neměla chodit,.........

    Nákup rostlin chci provést koncem března, prosím o vaše názory. Díky.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 18.03.2009 08:58
     

    Ta vrba Hakuro Nishiky je myslím celkem nenáročná, pořizovací cena přijatelná, dala jsem asi 200 Kč a narůstá navíc rychle. A "prosvítí" případné tmavé kouty thumbs down

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 18.03.2009 09:00
     
    fagus sylvatica pendula.jpg

    Květo smiling smiley, no možná to bude něco podobného jako tady...

    Fagus sylvatica Pendula - převislá forma buku lesního zvaná "Opičák"
    je významnou dominantou zámeckého parku v Lipníku nad Bečvou. Buk převislý je mohutným exemplářem, bujného růstu (výška cca 12 m, obvod kmene 433 cm, průměr koruny 25 m) s větvemi dosahujícími až k zemi. Osm jeho větví zakořenilo a spoluvytváří s mateřským kmenem krásný komplex.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 18.03.2009 14:40
     

    kvetoucí dřeviny

    [www.profizahrada.cz]

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 19.03.2009 07:10
     

    Anavi - ty pokušitelko!!!! Nemůžeš dát někdy odkaz na nějaké koště, abych pro jednou neměla chuť všechno kupovat? Včera jsem udělala první letošní nákupsmiling smiley (před zimou to byl habr na živý plot a jeden keřík berberis th. atropurpurea).

    Včera jsem koupila skalník roubovaný na kmínku cca 85 cm. Má hodně bohatou korunu, ale jsou tam i dvě silnější větve, které moc přepadávat nebudou a tak bych potřebovala poradit, kdy se jich zbavit - ustřihnout. Kromě toho jsem koupila bílou hortenzii, kterou bych chtěla podsadit pod ten buk, který má zatím jen krátké větvičky . No a jednu trvalku pryšec. Do konce týdne si jedu vyzvednout ten buk (až si syn udělá čas a dojede mi pro něj. My máme proklatě krátké autíčko a nevešel by se tam.)

    Na zakoupené zahrádce objevuju pořád něco nového. Na jednom ze záhonků jsem objevila kvantum tulipánů, tak jsem zvědavá jaké budou - šly by nějak přepíchnout ještě teď do nového záhonu, který vytvářím?

    Je tam taky pivoňka, dost velký lívanec - jak se množí - nešlo by kousek vyrejpnout a dát do nového záhonu?

    To je zas otázek,......... Budu moc ráda, když mi někdo z vás pomůže a poradí.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 19.03.2009 08:44
     

    555: zatím jsem taky skoroamatérka, fundovanější odpovědi nechám na Květu a hanelu, missi a hespu, ale...asi bych ty hortenzie pod buk nedávala... co až se větve spustí skoro k zemi? Budeš přesazovat?

     

    Tulipány "přemísťuji" po odkvětu. Prostě vyrýpnu trs (opatrně a hluboko, abych nepoškodila cibule) a umístím jinam. Zatím žádný problém.

     

    Pivoňka jde, myslím, dělit... ale to neodpřisáhnu. Zkusím najít pivoňkovou diskuzi, třeba tam bude zmínka.

     

    Zkus to tady, třeba něco objevíš:

    [www.week.cz]

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (19.03.2009 08:46)
     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 19.03.2009 09:01
     

    Anavi, já se obávám, že než se větve dostanou blíž k té hortenzii, že uteče ještě hodně, hodně vody a pak to budu muset nějak řešti. Teď by to v tom koutu bez osázení bylo hrozně holé - habrový plot zatím nula nula nic (cca 40 cm) a až kus od něj bude slabá vysoká hůlka a nahoře na té hůlce taky skoro nula nula nicgrinning smiley . Ještě se zkusím podívat po něčem půdopokryvném, aby to v okruhu metr od té hůly nebylo tak prázdnésmiling smiley eye popping smiley .

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 19.03.2009 09:09
     

    Co podsázet tedy něčím nižším: rozchodník, pachysandra, půdokryvný skalník, mateřídouška, poléhavé kvetoucí floxy... to jen z toho, co mě momentálně v rychlosti napadlo.

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 19.03.2009 10:28
     

    Rozchodníky mám ráda a dokonce mám nějaké připravené v miskách na bolkoně, že na jaře půjdou do země. Pachysandru varieagata bych koupila (vůbec jsem to neznala - děkuji za typ). Mateřídoušku mám taky ráda. Mám připravené šutry, tak rostlinky u nich budou pod stromem vypadat pěkně (do doby než je začnou stínit přepadající větve).

    Díky!!!

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 19.03.2009 11:27
     

    Inpirace na podsázení:

    [www.profizahrada.cz]

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 19.03.2009 11:37
     

    Děkuji. To je možností, že je těžké se rozhodnout,.......

    Zasadím ty "hlavní" keře a stromky a pak "holá" místa budu něčím dosazovat. Určitě přijdou i kamarádky s kapkou do mlýnasmiling smiley až se přijdou na první zahradní kávičku spinning smiley sticking its tongue out spojenou s "kolaudací".

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 19.03.2009 11:39
     

    [www.garten.cz]

     

    Možná by tam šly použít i kapradiny, pro ty mám slabost... ale jak říkám, jsem spíš taková zahradnice, co používá "pokusné" metody winking smiley

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 19.03.2009 11:44
     

    Kapradiny se mi taky líbí, ale asi by se jim tam dobře nevedlo. Je to místo, kam svítí sluníčko ze všech stran a než se větve rozrostou, tak by se asi kapradí upeklo na slunci. To má asi rádo chládek a dost vody?..

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 19.03.2009 11:45
     

    jo, jo, spíš severní stranu, potřebují polostinné místo.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 19.03.2009 12:00
     

    realizace zahrad:

    [www.marigreen.cz]

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.