čtvrtek 18. dubna, 11:19 Svátek má Valérie
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: simsima
Status: nováček

Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

Datum: 20.08.2008 14:26
 

Jsem nováček a totální antitalent na kytky...a přesto se snažím založit zahrádku. Vždycky, když se mi nějaká kytka, nebo keř líbí, tak zadávám do vyhledavače a pokaždé mě to naviguje sem smiling smiley, myslím, že za dobu, co jen čtu, to naprosto chápu- jste všechny moc šikovné.

Ale já stejně nechápu confused smiley. Prostě se mi to v té palici všechno motá a už nevím vůbec nic. A proto jsem se konečně odvážila i napsat. Během tří týdnů budeme mít zarovnaný pozemek a na něm konečně i pěknou ornici a oplocení. Vzhledem k tomu, že máme rohový pozemek, taky bych plot chtěla nechat nějak "kultivovaně" prorůst keři, které by jednou /kéž by co nejdříve/ vytvořily clonu, aby na nás nebylo vidět. Jenže-někde se mi něco líbí, tak buď je to jedovaté, nebo má trny- a já mám malé děti a plánujeme kočku sad smiley.

Tak bych chtěla poprosit o radu- co k plotu? A jde vůbec sázet keře ještě koncem září, začátkem října? Vím, ptám se jako totální "pako"....ale když já jsem kytkami fakt nepolíbená a na bytě, kde zatím bydlíme mi taky skoro nic nejde....vlastně jo, na balkoně mám krásný netřesky grinning smiley

Moc děkuji za rady....pokud budu moct budu se ptát dál...zase někdy příště.

Jooo a zahrádka je orientovaná na jihozápad a je fakt pidi- má rozměry 12,5 x 18,5m-kdy ta delší strana je podél domu.

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 3 z 20
  • Autor: simsima
    Status: nováček

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 22.08.2008 19:54
     

    Anny, tak test s octem jsem provedla- a šumí to,šumí. To jsem tady ovšem mohla čekat,že jo?Teda, šumí hlavně "naše" půda, ta navážka, které ale není ještě rozhrnutá ani ne. Zarovnávat se bude kompletně celá zahrádka- na naši zem přijde tak 30 čísel té navážky.

    Missi, no to doufám, že se keřům a kytkám bude dařit, tady je docela úrodný kraj thumbs down, ovšem nevím, jestli zrovna mojí zásluhou, jestli já toho víc nepokazím , mě přijde, že se kytičkám u mě na bytě nějak obzvlášť nelíbí, ale nevím, čím to je sad smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

     
     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 22.08.2008 23:19
     

    A čo takto ořechoplodec?

    [www.garten.cz]

    Je síce opadavý,ale nenáročný a kvitne. Krom toho miluje vápenatú podu,já ho mám a darí sa mu náramne. Niekedy sa v literatúre udáva,že nadzemná čásť vymrzá. Simsimo,to ale neplatí v naších podmienkách.Krom toho má rastlina taký stredomorský look,ideálne by sa hodila do záhrady typu Provance .

     
  • Autor: simsima
    Status: nováček

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 25.08.2008 20:35
     

    Hmmm, taky vypadá pěkně.

    Že bych připsala na seznam? Ten se teda rozrůstá pěkně rychle smiling smiley A kde na to všechno mám vzít mi náhodou neporadíte confused smiley co? Jsem si jen tak cvičně zkoušela na stránkách basika hezky spočítat, co by se mi líbilo....a že toho je. To budu asi muset dětem rozbít prasátka....jako aby mi půjčili.... budou nadšení grinning smiley grinning smiley grinning smiley. Místo autíček, pistolí a dalších důležitých a životu nezbytných věcí ji koupím hrabičky, rýče a spoustu kytek, budou mě milovat eye rolling smiley

     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 25.08.2008 21:16
     

    Ořechoplodec sa mi pravidelne vysemeňuje a každé jaro nejaké výkonky likvidujem.Tak ,ak chceš,možem ti nejaké nechať.

     
  • Autor: simsima
    Status: nováček

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 25.08.2008 21:30
     

    Jsi moc hodná Anny, děkuju flower smiley

     
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 25.08.2008 23:39
     

    Simsimo,hlavne mi musíš na budúci rok pripomenúť!winking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 26.08.2008 08:11
     

    simsimo, ty finance jsou u budování zahrady neveselá záležitost sad smiley , řešila jsem to tak, že jsem koupila pár kousků, rozmístila po záhonech stylem "aby tam aspoň něco bylo" a pak sesazovala k sobě pokaždý, když jsem pořídila něco nového, vysněného winking smiley Základ jsou ovšem takové ty vzrostlejší věci, ty se musí vysadit na začátku a místo jim neměnit, aby se ujmuly a začaly pořádně růst.

     
  • Autor: amazonka01
    Status:

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 26.08.2008 10:46
     

    Chicht...jsem si cvičně spočítala,co mě stála zatím zahrada a udělalo se mi nevolno...nicméně děti mají i na hračky...

    Vtip je v tom kupovat každý měsíc malinko,nebo objednávat v zimě a do jara šetřit winking smiley

     

    A naučit se množit...hlásím že z těch asi 80 levandulových řízků zvadly dva...takže bude hodně levandule winking smiley hortenzie se zdají všechny,perovskie se má taky k světu,stejně jako bez Gerda (Evě se to tolik nelíbí,ale třeba se zmátoří) takže ušetřeno celkem dost,ne winking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 26.08.2008 11:43
     

    amazonko, seš dobrá!! Mě mrzí, že jsem tu levanduli ostříhala a všechno jsem to vyhodila, o řízky jsem se nakonec nepokusila sad smiley. Možná by se taky něco ujalo. Při ceně 78 Kč za jednu v místním zahradnictví jsi teda, amazonko, ušetřila pěknejch tisíc!!! eye popping smiley thumbs down winking smiley

     
  • Autor: amazonka01
    Status:

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 26.08.2008 12:39
     

    Ivo,mě přijde že levandule se mi ujme kdykoliv...prostě jí píchnu do země a ona roste...hortenzie se tváří dost podobně,ostatní zatím nevím,kromě levandule všechno zkouším poprvé...

    Potřebuju toho moc a peněz je málo...

     

    Co mi moc nejde,"semenit"...prostě to zapomenu zalít,nebo to přeliju,nebo to nevzejde...nebo umořím semenáčky...

     
  • Autor: simsima
    Status: nováček

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 26.08.2008 14:56
     

    Anavi...no právě ty vzrostlejší keře smiling smiley Prosím, psala jsi, že máš i ten ptačí zob, hodíš fotku? A hlavně, k ní, za jak dlouho ti narostl do nějaké slušné výšky?

    Haha...však já jsem u toho basika moc nevybírala, jen tak něco, aby kvetlo na jaře (strašně se mi líbí krokusy) , něco v létě, a tu tvoji trávu s těmi "klasy". Je mi jasný, že osázet to hned všechno nejde a nejen kvůli financím...

    Amazonko...no právě s tím množením nevím, nevím. Něco zkouším doma v květináči na balkoně. V Chorvatsku jsem šla dokonce na "krakonošovo ". V jedné zahradě tam měli nádherné keře, stálezelené, asi metr vysoké, pěkně rostlé, celý den na ně pražilo slunko...jsem nemohla odolat stydlin smiley. Původně jsem si myslela, že v domě k té zahrádce nikdo nebydlí, protože kromě těch keřů všechno vypadalo opuštěně...ovšem jen do té doby, než ke mě přiskočilo takové velké psisko...no mazala jsem pryč, jen se za mnou prášilo...Jsem poučená a na lup už nikdy nepůjdu, fakt...

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 26.08.2008 17:41
     

    simsimo, ptačí zob vyfotím... ale stříhám ho dvakrát za sezonu, takže je pořád mrňavej. Chci, aby byl hodně hustý, kdybych ho nestříhala, tak by odspodu vyholil a to pak nevypadá hezky.sad smiley

     
  • Autor: Maca
    Status:

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 26.08.2008 20:29
     
    dscf0164.jpg

    Tohle jsou letošní výpěstky. V květnu jsem u Lidlu otrhala malinké větvičky a zkusila množit.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 26.08.2008 20:31
     

    Maco winking smiley thumbs down

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 26.08.2008 20:32
     

    U mě to zatím vypadá, že se mi ujaly řízky z vajgelie a brsleny. Ty žlutozelené.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.