čtvrtek 28. března, 19:18 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: simsima
Status: nováček

Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

Datum: 20.08.2008 14:26
 

Jsem nováček a totální antitalent na kytky...a přesto se snažím založit zahrádku. Vždycky, když se mi nějaká kytka, nebo keř líbí, tak zadávám do vyhledavače a pokaždé mě to naviguje sem smiling smiley, myslím, že za dobu, co jen čtu, to naprosto chápu- jste všechny moc šikovné.

Ale já stejně nechápu confused smiley. Prostě se mi to v té palici všechno motá a už nevím vůbec nic. A proto jsem se konečně odvážila i napsat. Během tří týdnů budeme mít zarovnaný pozemek a na něm konečně i pěknou ornici a oplocení. Vzhledem k tomu, že máme rohový pozemek, taky bych plot chtěla nechat nějak "kultivovaně" prorůst keři, které by jednou /kéž by co nejdříve/ vytvořily clonu, aby na nás nebylo vidět. Jenže-někde se mi něco líbí, tak buď je to jedovaté, nebo má trny- a já mám malé děti a plánujeme kočku sad smiley.

Tak bych chtěla poprosit o radu- co k plotu? A jde vůbec sázet keře ještě koncem září, začátkem října? Vím, ptám se jako totální "pako"....ale když já jsem kytkami fakt nepolíbená a na bytě, kde zatím bydlíme mi taky skoro nic nejde....vlastně jo, na balkoně mám krásný netřesky grinning smiley

Moc děkuji za rady....pokud budu moct budu se ptát dál...zase někdy příště.

Jooo a zahrádka je orientovaná na jihozápad a je fakt pidi- má rozměry 12,5 x 18,5m-kdy ta delší strana je podél domu.

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 11 z 20
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 15.05.2009 21:54
     

    555tkoflower smiley . Já se řídím heslem, že každá kytka je vlastně plevel. A proto, ať je mořím všelijak, stejně rostou. Bohužel je několik vyjímek, které mi to nepotvrdily., ale zase mám jistotu, že by asi nepřežily vůbec. Většinou je už nezkouším.winking smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

     
     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 18.05.2009 07:12
     

    V tom špatně vypletém záhonugrinning smiley , kde zůstaly tak nádherné tulipány, bylo těch trsíků víc, ale některé trsy zůstaly asi moc utopené v zemi a nevykvetly. Co s nimi mám udělat, aby příští rok vykvetly? Děkuji za radu.

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 18.05.2009 07:20
     

    A ještě jedna prosba o radu - mám po zahradě různě postavené květníky s agave a skalničkami. Nechci pod ně dávat misky, aby se "neutopily". Přeci jen na zahradu nejezdíme každý den, abych to ohlídala když prší. Ale teď jsem zjistila, že do všech květníků (ač jsou na různých místech zahrady se pustili mravenci a v některých si udělali doslava hnízda (plno larev). Přišla jsem na to náhodou, když nám fena jeden květník zvrhla - brrrrrr, to byl hnus. Můžou mravenci užrat kořínky a zlikvidovat kytky? Sukulenty bych oželela, ale jap. javůrky, které má taky zatím jen v květníkách, to by mě kleplo,........

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 18.05.2009 17:56
     

    555: ty cibuloviny bych na začátku července vytahala a začátkem září bych je šoupla na vhodné místo - zásada pro vysazování cibulí je jednoduchá. Jak velká je cibule, tak dvojnásobné množství její velikosti má jít pod zem: snad to říkám správně.

    čili: zasadíš cibuli a pak si představ, že by jako byly ještě dvě cibule nad ní. Tolik nad tu cibuli dáš hlíny. Ježiš, snad se vyjadřuju dobře ! winking smiley eye rolling smiley

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 19.05.2009 07:34
     

    Anavi, děkuji. Vysvětlila jsi to dobře. Budu se řídit podle tvého návodu.

    Nevíte někdo odpověď na mou otázku ohledně mravenců? Můžou užrat kořínky kytkám v květináčích?

     
  • Autor: drnda
    Status:

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 19.05.2009 07:49
     

    Ježíš, tak to já jsem pravidlo sázení cibulek pochopila asi blbě, ...já jsem si představovala nad tou cibulí už jen jednu....v tomhle jsem velký laik....eye rolling smiley jakože když má 7cm, tak do 14 hloubky...takže to má být teda 21cm????

     
  • Autor: amazonka01
    Status:

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 19.05.2009 08:09
     
    Uzrat asi ne, ale kvetinac diky chodbickam rychle vysycha, a rostlinky stagnuji v rustu. Ja ten problem mela taky, a po vyplaveni tech potvor jsem kytky radsi nasoupala provizorne do zahonu. Tam se rychle zmatorily. Takze u me brablenci vadili.
     
  • Autor: amazonka01
    Status:

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 19.05.2009 08:33
     
    Drndo, NAD 7cm cibuli 14cm zeme, ale ber to +-
     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 19.05.2009 08:50
     

    S tymi cibulkami to tiez takto priblizne robim... ale fakt len priblizne, obcas mam problem vykopat jamku v tom betone .. tedasad smiley ...idu do hlbky aj menej....Viackrat som totiz citala, ze ked su cibule velmi hlboko potom nekvitnu -takze aspon tym sa utesujem...winking smiley

    Aj mne sa kazdu chvilu nasackuju mravce do kvetinacov nielen na terase, ale dokonca aj v dome !!! - raz boli dokonca v jedalni vo velkom kvetinaci s fikusom a takmer kazdy rok sa pokusaju o kvetinace na kuchynskom okneangry smiley ...Prave minuly tyzden som vystriekala takmer pol biolitu na kvetinacik s malou sadenickou agerata ...bola uplne cierna, co ich tam tolko bolo( uff....ale este som sa nedostala k zasadeniu do zeme eye rolling smiley )

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 19.05.2009 09:39
     

    Děvčata, díky. Tak jsem trochu zaserfovala na netu a dočetla jsem se, že je lidi hubí i vařící vodou a pomáhá to. Taky se prý používá buď prášek do pečiva nebo jedlá soda. Já mám koupený bio přípravek přímo na mravence (název si nepamatuju). Aplikovala jsem ho o víkendu do několika hnízd, tak uvidíme. V návodu na přípravku se píše, že je vyroben z potravinářských produktů!!! Tak si říkám, že to bude ta soda.......winking smiley .Zkusím tím obsypat i květníky, kytkám by to nemělo ublížit.

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 19.05.2009 09:49
     

    Pokud nemáš kolem sebe zvědavé děti a mlsná zvířata, můžeš do cestiček kudy chodí mravenci nasypat Formitox. Mám s ním ty nejlepší zkušenosti. thumbs down

    Ale bacha na domácí drobotinu.nono smiley

     
  • Autor: amazonka01
    Status:

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 19.05.2009 10:13
     
    No jo, jenze soda alkalizuje, coz tezko pouzijes u kyselomilnych kytek, sypat cesticky je odradi, ale v kvetinaci budou dal. Takze hubit hnizda (doma pouzivam ty navnady, co s nimi nakrmi kralovnu a ta je pak neplodna, nebo zahyne, ale trva to dyl, tak mesic), nebo fakt jedem. Ne, nemam je rada!
     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 19.05.2009 10:27
     

    Do háje, teď mi volal manžel ze zahrady, že už zase mám květníky s javorama plné mravenců. Už je budu přesazovat potřetí během 14 dnů. Přežijí to ty javory??? Do země je zatím nechci dávat, protože čekám na likvidaci jednoho záhonu (po sklizení úrody) - javory mají přijít na jeho místo.

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 19.05.2009 13:56
     
    555 napsal(a):

    ....už zase mám květníky s javorama plné mravenců. Už je budu přesazovat potřetí během 14 dnů. Přežijí to ty javory??? ...

    Ked ich tam zlikvidujes - skus napr. poriadne preliat zem nejakym drastickejsim insekticidom - opotom daj pod ne velku misku a nalej ju plnu vody..Kvetinac s javormi postav v prostriedku na nieco vyssie , aby zase korene nestali celu dobu vo vode...Treba zaroven davat pozor, aby sa konare rastlinky nicoho nedotykali..Takto sa tam mravce viac nedostanu...a zaroven ta voda pri odparovani bude aj dobre robit javoru winking smiley ..( takto som teraz zachranovala to moje posledne ageratum..... odvtedy bol kvetinac cisty...)..

    --------------------------

    V mojom najvacsom - 70cm kvetinaci na terase - mi pomohlo parkrat, ze som ho viac polievala a vtedy sa to mravcom tiez nepacilo a odstahovali sa z neho...Lenze toto sa neda aplikovat u kazdej rastline / ja tam mam tuju a ta to nejaku dobu mokroty zatial vzdy vydrzala..

    Proti mravcom pouzivam v zahrade pripravok Ferdol / ten tiez ucinkuje na kralovnu, ale tiez to trva nejaku dobu....a zaroven je v nom aj pripravok, ktory ucinkuje na slimaky....A v sparach pri dome som drasticky naliala minule savo...hm...lenze tie potvory sa odtial vzdy potom odstahuju niekde o kusok dalej..

    Do domu sa mi mravce pchaju vzdy na jar a potom ked ma prist obdobie vacsich dazdov / takze 2-3x do roka...ale aj tak ma to vzdyt totalne vytociiii....Tiez pouzivam tie biele pasticky Raidu / su fakt moc sikovne...

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 20.05.2009 07:17
     

    Keria díky, já to zkusím. Kleplo by mě, kdybych o javůrky přišla. Líbí se mi a navíc ta cena za ně.....!!!!eye popping smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.