čtvrtek 28. března, 23:23 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: simsima
Status: nováček

Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

Datum: 20.08.2008 14:26
 

Jsem nováček a totální antitalent na kytky...a přesto se snažím založit zahrádku. Vždycky, když se mi nějaká kytka, nebo keř líbí, tak zadávám do vyhledavače a pokaždé mě to naviguje sem smiling smiley, myslím, že za dobu, co jen čtu, to naprosto chápu- jste všechny moc šikovné.

Ale já stejně nechápu confused smiley. Prostě se mi to v té palici všechno motá a už nevím vůbec nic. A proto jsem se konečně odvážila i napsat. Během tří týdnů budeme mít zarovnaný pozemek a na něm konečně i pěknou ornici a oplocení. Vzhledem k tomu, že máme rohový pozemek, taky bych plot chtěla nechat nějak "kultivovaně" prorůst keři, které by jednou /kéž by co nejdříve/ vytvořily clonu, aby na nás nebylo vidět. Jenže-někde se mi něco líbí, tak buď je to jedovaté, nebo má trny- a já mám malé děti a plánujeme kočku sad smiley.

Tak bych chtěla poprosit o radu- co k plotu? A jde vůbec sázet keře ještě koncem září, začátkem října? Vím, ptám se jako totální "pako"....ale když já jsem kytkami fakt nepolíbená a na bytě, kde zatím bydlíme mi taky skoro nic nejde....vlastně jo, na balkoně mám krásný netřesky grinning smiley

Moc děkuji za rady....pokud budu moct budu se ptát dál...zase někdy příště.

Jooo a zahrádka je orientovaná na jihozápad a je fakt pidi- má rozměry 12,5 x 18,5m-kdy ta delší strana je podél domu.

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 10 z 20
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 06.04.2009 09:08
     

    Od vrátek k chatičce budeme mít vysypanou cestičku štěrkem (kamínky malé frakce ve stejné barvě, jako máme na zánohech). S těma drobnýma kamínkama počítám i na obsypání jednotlivých rostlin v tomhle koutě a sem tam větší šutr. Ještě bych tam chtěla dát zebrinus a vousatec. Carexy neznám. Zkusím popátrat a podívat se.....

    Před zimou jsme bagrovali napříč zahradou "vodu" v hloubce 90 cm. Jíl se roznesl snad všude a původní tráva na pozemku, která už tak byla dost bídná (hodně mechu) vzala dost za svý. nevím, nevím, co s ní uděláme, jestli to alespoň trochu rozchodí.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 06.04.2009 11:16
     

    [www.zahradnictvikrulichovi.cz]ávy/stranka/1

     

    carexy

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 06.04.2009 11:39
     

    Anavi, díky moc za odkaz. Určitě bych si mezi carexama vybrala. Byla by tam hezká tráva do červena, ale jak jsem koukala, tak třeba Little red vyžaduje slunné stanoviště a to by v tom rohu neměla. Já už směrem dolů pod tu borovičku nebudu sázet nic a tam je jediný pruh slunce. Pod těma thůjema jde slunce jen dopoledne, proto jsem tam dala tu conicu, které si myslím půl dne sluníčka bude stačit doufámsmiling smiley . Tu jsem si nekupovala, tu jsem měla 2 roky na balkoně a moc na sluníčku neprospívala, a asi taky neodolala mé péčigrinning smiley .

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 14.05.2009 12:24
     

    Teď babo raďˇ:

    O japonských javůrcích se mlluví v tom smyslu, že nemají rádi stříhání, atd.

    Dostala jsem atropurpurea a u něj štítek, že se dorůstá cca 2,5m eye rolling smiley a MŮŽE se stříhateye popping smiley , aby bylo možné docílit kompaktnosti korunky!!!

    Stejně možná chcípne - je z Holandska , tak nevím, jestli nebude na "mou péči" moc choulostivý.

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 14.05.2009 14:39
     
    555 - na okoli poznam 3 tieto javory, ktore drzia roky - ostatne co som zaregistrovala - vratne mojho 30cm minidorbecka v truhliku - uz davno su v cudu...
    Lenze v dvoch zahradach je autoamticka zavlaha...Ten treti ma jedna pani v predzahradke asi 5r.....ale myslim, ze sa on tiez stara vzorne ( vyzera na to, ze je puntickarka smiling smiley...)
    Takze moj zaver - ze kto umi, ten umi...Myslim, ze najvacsi problem su nase sucha, ale kto im vie zabezpecit primeranu vlhkost- napr. sa odporucaju v blizkosti jazierok..tak to dokaze!!!
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 14.05.2009 22:44
     

    Keri, aha, tak to by mohlo být důvodem pro to, proč i přes mou nepéči tak výborně prospívá a sousedka se s ním doslova "viteco" a pořád jí napůl chcípá, ač je zasazen téměř ve stejných podmínkách! "Žije" zřejmě ze zavlažování!!! To mi nedošlo, že mu to tak zajišťuje každodenně tu vzdušnou vlhkost! eye popping smiley eye rolling smiley

    Jsem zase chytřejší smiling smiley, díky Keri. A já myslela, že jsem tak šikovná... a ono to je zase v něčem jiném grinning smiley winking smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (14.05.2009 22:45)
     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 15.05.2009 07:19
     

    No děvčata, tak nevím, jestli jste mě potěšily. Tenhle javůrek má smůlu - jezírko na zahrádce nemáme a zavlažování taky ne. Nezbývá než okolo něj běhat s rozprašovačem a modlit se.grinning smiley

    A co ten orange dream, to je stejné s tím zavlažováním?

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 15.05.2009 09:20
     

    Prosím o další radu. Dostala jsem cibulky s krokusama od paní, která je pěstitelka na podobné úrovni jako já. Vyndala cibulky po odkvětu ze země i s uschlými listy. Nechala to usušit. Když mi je dala, nevěděla jsem co s tím, tak jsem je zasadila do země. (Paní to udělala taky tak).Teď nevím, jestli se to tak má dělat a jestli jsem je tímto neodělala. Ještě se chystám zastřihnout ty uschlé lístky. Jaký je správný postup? Díky předem za radu.

     
  • Autor: drnda
    Status:

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 15.05.2009 09:49
     

    555, já myslím, že jsi mohla počkat do podzimu.....cibuloviny co kvetou na jaře se sadí na podzim...tedy aspoň myslímwinking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 15.05.2009 10:07
     

    Když už si sadila tak je nech, tyhle cibuloviny se sázejí na podzim (koupené) a nebo se přesazují v květu to se nejlíp chytnou mám to osvědčené a i odborníkem posvecené.

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 15.05.2009 10:35
     
    Dievcata, tongue sticking out smiley pravidla su na to, aby sa porusovali!...a v zahrade to plati dtto - zakonnitosti sem, zakonitosti tam....aj tak je to obcas uplne inak..
    Takze berte s rezervou aj moje tzv."letite" skusenosti.. napr. aj s tymi krasnymi japonskymi javormi..Ono totiz aj tak je kazda zahrada uplne o niecom inom...podne podmienky, klimaticke ..vzdy su specificke..
    Napr. my byvame na kopci nad mestom, kopec sa svazuje smerom k juhu...takze nam slnko dava riadne zabrat...Hm...ale vyssie kopce na severe smeruju severaky priamo na nas ..takze dtto mame riadne veterno...a o zimnych fujaviciach ani nehovorim (sme oficialne mesto s najvyssim poctom veternych dni na Slovensku) ...Uz sa nam stalo parkrat, ze sme boli doslova odrezani od sveta - dostat sa proti vetru k zastavke MHD, alebo zliezt pri poladovici prudke klesanie autom ...to bolo fakt o hubu...
    Preto aj moje skusenosti su skor o negativachgrinning smiley...ale to, comu sa u mna dari...hihi, to prezije vlastne asi vsade...
    ------------------
    Podobne otazne je to s cibulkami...tiez zasady vysadby su teoria eye rolling smiley...napr. pre Jaju som od vlanajsej neskorej jari ...celu zimu ...skladovala v kelimok hromadu cibuliek snedku. Nakoniec som to na jar pichla do zeme...a oni tie scvrknute potvory rastu kludne dalej...i ked kvitnut asi nebudu...
     
  • Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 15.05.2009 10:39
     

    Já našla od koňského jara zapadlé cibulky snad narcisy, sadila jsem je před týdnem úplně suché a oni taky rostou winking smiley grinning smiley

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 15.05.2009 11:28
     

    Tak budu doufat, že se krokusy smilují nad mým nerozumem a budou mi chtít ukázat jak jsou životaschopné a krásné. Do příštího jara budu napnutá jak to dopadne.

     
  • Autor: Kveta
    Status:

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 15.05.2009 14:47
     

    Krokusy přesazuju přesně v tom stavu v jakém je popisuješ. Páč bych je později nenašla a když je vyndám na nechám do podzimu, zapomenu na ně.

    Jsou to nezmaři, poradí si.

    Je to jak píše Kérijka, pravidla jsou od toho, aby se porušovala, Někomu funguje jedno, druhý to dělá úpně jinak - a funguje to taky.

    Už jsem přesazovala cibuloviny ( různé ) před květem, v květu, se zelenými listy po odkvětu, zatáhlé v červnu, na podzim, v lednu, v únoru ( výprodejovky ) ...

    a jsou OK.

    Podle "předpisů" sázím jen ty náročné, speciální.

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 15.05.2009 15:01
     

    Květo dík za uklidnění. Já doufám, že to vyjde. Chuť do života u některých rostlin je neuvěřitelná, tak věřím, že to bude i v tomto případě.

    Příklad: Po koupi zahrádky jsem plela úzký záhon o němž jsem netušila co tam v době vegetace bylo. Potřebovala jsem ho pro osázení živého plotu. No a plela jsem asi na prd, protože mezi habříky krásně vytáhly a vykvetly výstavní tulipánywinking smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.