čtvrtek 28. března, 21:49 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: simsima
Status: nováček

Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

Datum: 20.08.2008 14:26
 

Jsem nováček a totální antitalent na kytky...a přesto se snažím založit zahrádku. Vždycky, když se mi nějaká kytka, nebo keř líbí, tak zadávám do vyhledavače a pokaždé mě to naviguje sem smiling smiley, myslím, že za dobu, co jen čtu, to naprosto chápu- jste všechny moc šikovné.

Ale já stejně nechápu confused smiley. Prostě se mi to v té palici všechno motá a už nevím vůbec nic. A proto jsem se konečně odvážila i napsat. Během tří týdnů budeme mít zarovnaný pozemek a na něm konečně i pěknou ornici a oplocení. Vzhledem k tomu, že máme rohový pozemek, taky bych plot chtěla nechat nějak "kultivovaně" prorůst keři, které by jednou /kéž by co nejdříve/ vytvořily clonu, aby na nás nebylo vidět. Jenže-někde se mi něco líbí, tak buď je to jedovaté, nebo má trny- a já mám malé děti a plánujeme kočku sad smiley.

Tak bych chtěla poprosit o radu- co k plotu? A jde vůbec sázet keře ještě koncem září, začátkem října? Vím, ptám se jako totální "pako"....ale když já jsem kytkami fakt nepolíbená a na bytě, kde zatím bydlíme mi taky skoro nic nejde....vlastně jo, na balkoně mám krásný netřesky grinning smiley

Moc děkuji za rady....pokud budu moct budu se ptát dál...zase někdy příště.

Jooo a zahrádka je orientovaná na jihozápad a je fakt pidi- má rozměry 12,5 x 18,5m-kdy ta delší strana je podél domu.

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 1 z 20
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 20.08.2008 14:32
     

    simsima...ahoj, vítej.

    Chceš ty keře jen stálezelené nebo kvetoucí? Nějaký živý plot z kvetoucích keřů? winking smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 20.08.2008 14:34
     

    Pokud máš možnost, nejlepší by bylo dát sem fotky, jak to tam momentálně vypadá.

    Keře určitě poradíme - jde o to, jestli chceš jehličnaté, listnaté - a to ještě opadavé, neopadavé.

    A jestli chceš ten plot, co by měl plnit funkci pohledové clony mít spíše ze stejných keřů - nějaký jednotný živý plot nebo jestli mohou být různé. Zda kvetoucí či nekvetoucí.

    Pro začátek ti najdu odkazy na podobné diskuze, které tu proběhly. Jdu hledat...

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 20.08.2008 14:39
     

    [www.week.cz]

    [www.week.cz]

    [www.week.cz]

    [www.week.cz]

    [www.week.cz]

    [www.week.cz]

     

    tak tyhle diskuze můžeš zkusit prolistovat, třeba tě tam něco zaujme... winking smiley

    A jinak se samozřejmě ptej, co se do nás vejde smiling smiley. Když budeme vědět, rády poradíme smiling smiley flower smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 20.08.2008 14:43
     

    Řekla bych, že sázení rostlin v období září-říjen je naprosto ideální thumbs down , není už takové teplo, sem tam zaprší, takže ideální podmínky pro to, aby se to všechno ujalo.

     
  • Autor: simsima
    Status: nováček

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 20.08.2008 14:46
     

    Jéééé, první expert na kytičky smiling smiley děkuju.

    Moni...spíše stálozelené, ale netrvám na tom...slunce bude svítit hodně, to vím, docela úpal- jsem hodně z jihu.Rozhodně nechci samé tůje. Původně, jak jsem si přečetla v knížkách, jsem plánovala ptačí zob,ten prý je stálezelený...prý.. střídat s tavolníky, do toho nějaký buxus, či jak se to jmenuje- to jsem zkoušela i narévkovat- zatím do květináčů...ale nevím nevím.Prostě mi chybí ten cit a fantazie.

    Kolikrát jsem si prohlížela tady vaše fotky a nejlíp bych chtěla všechny, které jsem viděla....ale to bych musela mít jiný pozemek a mít trochu zkušenosti. Rozhodně jsem si nemyslela, že vymyslet co na zahradu je tak těžké- a to jsem se asi dost spletla sad smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 20.08.2008 14:52
     
    2756-prunus-laurocerasus-bobkovisen-lekarska-1.jpg

    Za mě - ten buxus bych ti asi do živého plotu rozmluvila. Docela pomalu roste, na to, aby narostl do slušné výšky, bys čekala dost let confused smiley . Pokud chceš spíš listnaté, tak bych šla do hlohyně - kvete bíle a na podzim má plody - žluté, oranžové nebo červené, záleží na druhu, roste celkem rychle. Stálezelený ptačí zob k podzimu jakoby zasychá a na jaře ty zaschlé lístky vytlačí rašící nové. TAkže olistěný je i přes zimu, nepředstavuj si krásně zelené lesklé lístečky i přes zimu smiling smiley. Nafotím, mám.

    Stálezelená listnatá je třeba i bobkovišeň, taky se hodí na živý plot. Kvete nenápadně bíle, plody přes zimu žádné.

    [listnate-kere.atlasrostlin.cz]

    [www.profizahrada.cz]

     
  • Autor: simsima
    Status: nováček

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 20.08.2008 14:53
     

    Anavi,

    grinning smiley grinning smiley grinning smiley prý fotku ...vždyť jsem psala, že to bude během tří týdnů.....to, co je tam teď, bych sem nedala nikdy thumbs up Musí se odvézt stav. bouda...a hlavně srovnat ten terén a vůbec, absolutně nechápu, když minulý rok byl pozemek krásně čistý a byl na něm vinohrad, kde se tam vzalo to dvoumetrové bodláčí a hlavně černý bez...který se snažím likvidovat...i když. možná bych našla fotku z min. roku...ale já nevím, jak ji vložit confused smiley. Takže vlastně nejsem antitalent jen na zahradu...chjo...

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 20.08.2008 14:54
     
    260_tavolnik_2.jpg

    Tavolníků je hodně druhů, z těch vyšších bych doporučila van Houtteův ( Spirae vanhouttei)

    [www.garten.cz]

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 20.08.2008 14:56
     

    flower smiley nás nic nezaskočí winking smiley , tady poradíme se vším

    [www.week.cz]

     

     

    tak nehoří, dáš ji sem,až to bude ve fotitelným stavu smiling smiley

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 20.08.2008 15:00
     

    Nejdou mi vložit odkazy... confused smiley vůbec nechápu proč.

    Simsima...mrkni i na stránky [www.zahrada-zizka.cz]. Jsou tam neopadavé listnáče a spousta dalších. Třeba něco vybereš. winking smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Mona (20.08.2008 15:01)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 20.08.2008 15:02
     

    Moni, chtělas sem vložit přímo toto?

    [www.zahrada-zizka.cz]

     
  • Autor: simsima
    Status: nováček

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 20.08.2008 15:04
     

    Holky, zatím díky moc, podívám se večer...teď už mě chtějí moji malí "tyrani" smiling smiley

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 20.08.2008 15:04
     

    Anavi...jo. Nějaké blokování vyskakujících oken nebo co mi to hlásí. Takže adresy musím zadávat ručně. eye rolling smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nováček-antitalent- jak na založení zahrádky?

    Datum: 20.08.2008 15:04
     

    [www.havlis.cz]

    nějaká inspirace se určitě najde i tady, ale toto zahradnictví je poměrně náročnější na finance confused smiley

     

    a něco najdeš i zde:

    [www.fotoflora.cz]

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (20.08.2008 15:06)
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.