čtvrtek 28. března, 19:25 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Domácí spotřebiče
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Bydlení a domácnost > Domácí spotřebiče
Diskutujte! Chcete koupit novou pračku, nebo přestavět svůj byteček dle posledních trendů? Inspirujte se u ostatních a nebo naopak poraďte ostatním..
 
 
 
 
Autor: jani79
Status: nováček
Výsledné hodnocení: 5

Nová pračka a sušička

Datum: 22.05.2006 09:25
 

Ahoj,

plánujeme koupi nové pračky, ale nemůžeme se rozhodnout, zda vzít s vrchním plněním a nebo s předním. Někdo mi říkal, že ty s vrchním se rychleji zničí??

 

díky,

janička


Odpovědi před datem 1.1.2018 automaticky odmazány

Odpovědi před datem 1.1.2018 automaticky odmazány

Odpovědi před datem 1.1.2018 byly automaticky odmazány
 
Upraveno 2 krát. Naposledy upravil LadaB (24.01.2008 05:26)
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí1234567 | další
    Aktuální stránka: 3 z 7
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Nová pračka a sušička

    Datum: 05.01.2019 12:51
     

    [www.datart.cz]

    Jáji Candy, ale typ nevím. Je na 8 kg prádla

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil iriska (05.01.2019 12:51)
     
  • Autor: Reklama

    Re: Nová pračka a sušička

     
     
  • Autor: samanka
    Status:

    Re: Nová pračka a sušička

    Datum: 05.01.2019 15:32
     

    Pokud je s tepelným čerpadlem, tak má energetickou účinnost A, A+, A++, A+++. Pokud není, je to B, a to už je docela rozdíl ve spotřebě. Takže pokud bys sušila jednou za čas, spotřeba není zajímavá, pokud bys měla sušit každé praní, tak určitě A a každé plus je velké plus. Většina sušiček je kondenzační, ještě jsou ventilační, ale těch je minimum, spíš pro profi využití.

    odhadovaná spotřeba je 160 cyklů za rok. A je to průměrná spotřeba za plnou a poloprázdnou náplň, za bavlnu a syntetiku

    všechny 3 sušky jsou AEG na 8kg prádla

    Invertor je druh motoru, je tišší, účinnější a má záruku na 10 let

    T6DBG28SC 9 999,00

    bez invertoru

    Spotřeba energie při sušení (kWh) 4.81 Energetická třída B Odhadovaná roční spotřeba energie (kWh) 560 Odhadované náklady sušení za 1 rok (Kč) 2016 Odhadované náklady sušení za 5 let (Kč) 10080 Odhadované náklady sušení za 10 let (Kč) 20160

     

    T8DEE48SC

    cena od 15 000 kč s invertorem

    Spotřeba energie při sušení 1.99 kWh Energetická třída A++ Odhadovaná roční spotřeba energie 235 kWh Odhadované náklady sušení za 1 rok 846 Kč Odhadované náklady sušení za 5 let 4230 Kč Odhadované náklady sušení za 10 let 8460 Kč

    5.2 Údaje o spotřebě

    Program Odstředěno při / zbytková vlhkost Doba sušení Spotřeba energie

    Bavlna 8 kg suché do skříně 1 400 ot/min / 50% 130 min. 1,67 kWh ČESKY

    Bavlna 8 kg suché do skříně 1 000 ot/min / 60% 154 min. 1,99 kWh

    suché k žehlení 1 400 ot/min / 50% 97 min. 1,21 kWh

    suché k žehlení 1 000 ot/min / 60% 118 min. 1,51 kWh

    Syntetika 3,5 kg suché do skříně 1 200 ot/min / 40% 55 min. 0,60 kWh

    Syntetika 3,5 kg 800 ot/min / 50% 67 min. 0,75 kWh

     

    T8DBE68SC

    16 990 Kč bez invertoru

    Spotřeba Spotřeba energie při sušení 1.47 kWh Energetická třída A+++ Odhadovaná roční spotřeba energie 177 kWh Odhadované náklady sušení za 1 rok 637 Kč Odhadované náklady sušení za 5 let 3186 Kč Odhadované náklady sušení za 10 let 6372 Kč
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Nová pračka a sušička

    Datum: 05.01.2019 18:31
     

    Já mám sušičku snad 20 let, bez problémů a bez oprav a maká docela dost. Mrknu na značku. Byla relativně dražší (asi 15 tis., už si to nepamatuji přesně, ale byly to dobře investované peníze). Je velká, nacpu do ní obsah dvou praček najednou, tedy kdysi, když u nás ještě bydleli mladí a prali jsme na dvou pračkách najednou.

     
  • Status: expert

    Re: Nová pračka a sušička

    Datum: 05.01.2019 20:31
     

    My máme tuhle, ale s roztrženým obalem za 9.990,- doprava byla zdarma.

    [www.bekocr.cz]

    Jsem moc moc spokojená, jede fakt hooodně často, přes léto jsme sušili samo venku, ale jak se udělalo ošklivo jede sušička. Zkušenost krátká máme ji od konce února, ale spokojenost veliká. Stejnou si koupili i mladí jen neměli tu kliku jako my s tím obalem:-).

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Nová pračka a sušička

    Datum: 05.01.2019 22:56
     

    U nás sušička běží rok. Maximální spokojenost, jen mne mrzí, že jsem nekoupila dříve. Máme značku Miele, záruka je 10 let. |Připojenou na odpad nemáme. Naučila jsem se vodu vylévat po sušení, nádržka je na 4,8 litrů. Při shánění info o sušičkách jsem jich několik viděla, porovnávali jsme jednoduchost v čištění atd.,známého opraváře spotřebičů jsem zpovídala, doporučení kamarádek. Vyšlo nám, že když sušičku, tak Miele. smiling smiley

     
  • Autor: samanka
    Status:

    Re: Nová pračka a sušička

    Datum: 05.01.2019 23:21
     

    Jenže i ta úplně blboučká Miele je jednou tak dražší než nadupaná AEG, Bosch, Siemens, Electrolux. A 3x než Beko nebo Candy. A pokud je A++ a má trošku výbavu, tak je to kolem 40-ti tisíc

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Nová pračka a sušička

    Datum: 05.01.2019 23:56
     

    No musela bych jít hledat, ale myslím že stále kolem 20ti tis, má A++. Právě, že mi kamarádka na příkladu dcery počítala, co po 3 letech začala dávat do oprav, tak prý ušetřím. No nevím, snad nebudu mít smůlu, taky se to může stát. grinning smiley

     
  • Status: expert

    Re: Nová pračka a sušička

    Datum: 06.01.2019 04:08
     

    Já si dala limit 10 tisíc a hledala v té ceně nejnadupanější přístroj. Hledala jsem i na Rozbaleno, ale tam zkracují záruku, tak jsem nakoupila nakonec na eBeko s poškozeným obalem a s plnou zárukou. Někdy je zajímavé sledovat ty cenové skoky.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil jaja99 (06.01.2019 12:23)
     
  • Status: expert

    Re: Nová pračka a sušička

    Datum: 22.01.2019 10:19
     

    Tak odvolávám, že moje nehřeje, hřeje nepatrně je to cítit až teď když je v koupelně, kde je běžná teplota tak 10°C. Při sušení cítím vát slabounký vlahý vánek, je to velice příjemné:-)

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Nová pračka a sušička

    Datum: 22.01.2019 10:25
     

    nevím proč probíráte kolik sežere proudu smiling smiley smiling smiley. Já bych spíš brala sušičku, co nezmenšuje velikost prádla. A to je asi problém sad smiley

     
  • Status: expert

    Re: Nová pračka a sušička

    Datum: 22.01.2019 10:32
     

    Ty rozdíly v spotřebě jsou dost velké, a přece jen je to žrout. Jinak zmenšování prádla nepozoruju, ale suším teprve 11 měsíců, třeba se to neprojevolo. Suším na program denní a nemačká ani syntetiku. Jednou jsem usušila cíchy na bavlna do skříně a bylo to jak kdyby to požvejkala kráva. Používám snad jen dva programy sport a to denní. Na jiné nemám odvahu. Jak sušíte vy zkušenější?

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil jaja99 (22.01.2019 10:54)
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Nová pračka a sušička

    Datum: 22.01.2019 11:22
     



    iriska napsal(a):

    nevím proč probíráte kolik sežere proudu smiling smiley smiling smiley. Já bych spíš brala sušičku, co nezmenšuje velikost prádla. A to je asi problém sad smiley

    Já si tam kdysi nastavila nějaký slabší program, návod dávno nemám, tak ani jiné programy nezkouším. Pokud je něco vlhké, nechám to volně doschnout a neřeším to. Ale taky se mi nic nezmenšuje. winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Nová pračka a sušička

    Datum: 22.01.2019 11:25
     

    Spike, taky si myslím, že ty hodně |"silné" asi mohou prádlu ublížit, asi by se muselo víc třídit podle materiálu. Já tedy spíš třídím do praní barvy a pak to suším jak se pralo.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Nová pračka a sušička

    Datum: 22.01.2019 11:36
     

    No právě, prádlo je tříděné podle barvy, sejde se bavlněné triko s nějakým s umělinou. To druhé uschne rychleji a sušička prádlo vyhodnotí jako suché, ale ta bavlna je ještě vlhká. Tak to rozhodím v obýváku a za chvíli je suché vše. Nebo to doladí žehlička.

     
  • Status: expert

    Re: Nová pračka a sušička

    Datum: 22.01.2019 12:26
     

    JJ dělám to jako ty. Ono stačí, že skládám na akumulačkách a tak je dosušeno hned:-)

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Domácí spotřebiče (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.