čtvrtek 18. dubna, 13:25 Svátek má Valérie
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Co se jinam nehodí
hodnocení: 4.60
Aktuální kategorie: help   Vše > Ostatní a volné téma > Co se jinam nehodí
Diskutujte! Je spousta věcí na které tu není chlíveček
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: hespa
Status: expert

NEvtipné texty

Datum: 06.11.2009 16:33
 

Přišlo mi mailem :

 

 

Každý máme svého vězně?!

Nedávno jsem se účastnil rozhovoru několika lidí. Žehrali na stát, jak je obírá, kde může. Na daních hlavně. Na různých poplatcích. A kam, že ty peníze jdou... Pak přišel jeden známý, který pracuje pro Vězeňskou službu České republiky. Jeho příspěvek do debaty vzal dech všem. Tak doporučuji - vezměte si nitroglycerin, pokud budete číst dál...

Všichni pojištění přemýšlí, kam asi jdou jejich pojistky, když musejí platit u lékaře. Je spousta lidí, kteří prostě nemarodí. Sami dbají o to, aby k lékaři nemuseli, svým životním stylem. A když se jim stane třeba úraz, nejenom, že zacvakají poplatky a léky, ale ještě ostrouhají na nemocenské. A nebo novorozeně. To je, pane, spotřeba nemocniční elektřiny, stravy a všeho. Tam ty poplatky „opravdu chápu". Ať si holátko zvyká. Platit bude až do smrti. Možná by časem měli zavést poplatky, kterými se bude přispívat na úmrtí. Vždyť vás musejí odvézt, převléct, sepsat úmrtní list - to je teprve práce. A přece byste nechtěli, aby to za vás někdo platil.

Všichni přemýšlí, co se platí z jejich daní. Je toho spousta a spousta. A teď si představte ten šok, když uvedený zaměstnanec státu, velmi tiše - na půl úst, aby ho snad neslyšelo moc lidí, řekl tu šokující zprávu: Ministerstvo práce a sociálních věcí, nebo zkrátka prostě „sociálka", dává měsíčně na každého vězně 16.000,- Kč z našich daní! Dýcháte ještě? Pak jste docela otrlí, protože většině kolem stojících tato zpráva vyrazila dech. Nebudu teď uvažovat, nakolik tato zpráva může být nadnesená. Ale kdo by platil všechno to okolo (soud, převozy z věznice a do ní, pobyt vězně - pokud nechce pracovat a všechno to hradit sám). Také nebudu počítat, kolik stojí daňové poplatníky měsíčně provoz celé věznice. Mám jiné informace.

Našel jsem si dostupné informace o nejznámější pražské věznici Ruzyně. Už tam je spousta zajímavostí. On to asi málokdo čte, jinak by asi už dávno lidé vznesli otázku „Cože?!", při čtení těchto informací.

Vězte tedy, že věznice například zajišťuje (dle zákona):

- věznice poskytuje obviněným pravidelnou stravu za podmínek a v hodnotách, které odpovídají udržení zdraví a přihlížejí k jejich zdravotnímu stavu a věku,

- věznice zajišťuje právo obviněným na poskytování duchovních a sociálních služeb,

- věznice zajišťuje obviněným knihy, denní tisk a časopisy...

A co právě Ruzyně nabízí vězňům dále? Zadržte dech, zklidněte tep a čtěte...

- Jazykové kroužky (němčina, angličtina),

- sociálně právní poradenství, rozpravy s duchovním, besedy pro odsouzené na dané téma,

- kroužky (výtvarný, hudební, akvaristický, šachový, zahradnický, právního minima, audio, video),

- akce kulturního a sportovního charakteru, individuální činnost dle vlastního výběru (návštěva koncertů a sportovních akcí, nohejbal, volejbal, košíková, stolní tenis, tenis).

Stačí vám to už? O povinnosti pracovat není nikde ani řádka.

Ne, já nejsem zastáncem toho názoru, že ve vězení končí vždy skutečně vinní a že jsou všichni a bez rozdílu nenapravitelní, ale přesto - jsou tam z nějakého důvodu.

Všechny ty předchozí volnočasové aktivity si ale třeba moje známé, matky několika dětí, prostě nemohou pro své děti dovolit. A málokdo ze spousty dalších lidí ani pro sebe.

Co z toho tedy vyplývá? Nepříjemná bilance - platíte na zábavu těch, kteří jsou na okraji společnosti. Tak by se to dalo říci. Ale nechť si každý udělá názor sám, já jen konstatuji informace. A jestli čekáte dnes nějaké řešení, máte ho mít. I když není nic moc.

Až mě všechno přestane bavit a prostě nebudu mít náladu, asi se nechám zavřít. A vy mi hezky našetřete...

Co kdybych si po dopolední hodině klavíru, chtěl ještě po odpolední svačině (vězni jedí pětkrát denně) zahrát třeba tenis? Tak nevím... Možná by bylo někdy lepší, kdyby odsouzení zůstali venku a my všichni šli do vězení. Oni by pak museli pracovat na nás. To by asi byl skutečný trest a tryzna - každý měsíc vidět na složenkách a účtech, kolik stojí svoboda a život v této zemi.

 

 

Ivan Hladík

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345
    Aktuální stránka: 5 z 5
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: NEvtipné texty

    Datum: 03.01.2010 16:39
     


    lostris napsal(a):

    Věro, šlo mi to lehce a bez chyb.thumbs down Žě by to potvrzovalo doměnku ostatních, když mi říkají, že fakt nejsu normální.sad smiley grinning smiley


    Lostris, nic si z toho nedelej, ja asi taky ne. grinning smiley Oboji mi slo uplne bez problemu. u tech barev asi proto, ze jsem preuceny levak, tudiz umim mozna obe hemisfery trochu jinak vyuzivat.

     
  • Autor: Reklama

    Re: NEvtipné texty

     
     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: NEvtipné texty

    Datum: 14.01.2010 09:09
     

    To mě poser

    [www.novinky.cz]

     

    Zejména mě zaujalo tohle (to slovo pouze!!!)

    Nulovou toleranci včlenili do své legislativy pouze ČR, Bělorusko, Estonsko, Chorvatsko, Maďarsko, Moldávie, Rumunsko, Rusko, Slovensko a Ukrajina.

     
  • Status: expert

    Re: NEvtipné texty

    Datum: 08.02.2010 18:41
     

    Už zase budu asi molionářka, už mě to nebaví.

     

     

     

     

     

     

    VÁŠ správnou odpoved se nevyžaduje.
    (Výkonný reditel a financní reditel)
    Hang Seng Bank Limited
    83 Des Voeux Road, Central
    Hong Kong SAR
    E-mail: chankwwchanzw@yahoo.com.hk

    VAŠE SPRÁVNÁ odpoved vyžaduje

    Je pochopitelné, že byste mohla být trochu obavy, protože nevíte, ale já jsem se lukrativní obchodní návrh spolecného zájmu se s Vámi podelit. Dostal jsem tvuj odkaz na muj dotaz na nekoho, kdo mi vyhovuje navržené obchodní vztah.

    Já jsem pan Chank, výkonný reditel a financní reditel v Hang Seng Bank Ltd mám skryté podnikání návrh pro vás. Budu potrebovat, abys mi bude asistovat pri vyrizování podnikatelský projekt z Hongkongu do vaší zeme. To se týká prevodu velkou sumu penez. Vše, co o této transakci musí být právne ucinit bez zádrhel. Prosím snažit dodržovat velmi diskrétne ve všech otázkách týkajících se této problematiky.

    Poté, co financní prostredky byly úspešne preneseny do vašeho úctu, sdílíme v pomeru, které mají být dohodnuty obema z nás. Budu radeji, kdybys ke mne na muj soukromý e-mailovou adresu (Email: chankwwchanzw@yahoo.com.hk) a nakonec po které jsem se vám poskytnout více informací o této operaci.

    Prosím, pokud nemáte zájem smazat tento e-mail a nebudou lovit me, protože jsem uvedení svou kariéru a život mé rodiny jsou ve hre na této akci. Prestože se odvážil se nic nezíská.

    Vaše nejbližší reakci na tento dopis ocení.

    Kind Regards,

    Pan Chan

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: NEvtipné texty

    Datum: 08.02.2010 20:02
     

    Ten mi už taky psal grinning smiley

     
  • Status: expert

    Re: NEvtipné texty

    Datum: 08.02.2010 20:09
     

    Asi spolužák viď?

     
  • Autor: Galad_Elen
    Status:

    Re: NEvtipné texty

    Datum: 08.02.2010 20:41
     

    Tak jsem dvě strany zpět našla dva testy a zjistila jsem, že jsem génius a zároveň magor...barevná slova mi nedělala problém a F jsem napočítala 6 napoprvé sad smiley

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: NEvtipné texty

    Datum: 08.02.2010 22:01
     

    Jájo, ten Chang mi už psal 2x grinning smiley . A mrzák mi ty prachy jen tak furt nechce poslatnono smiley

     
  • Status: expert

    Re: NEvtipné texty

    Datum: 08.02.2010 22:21
     

    To je ale pacholek, mě už taky psal víckrát a furt nic, jestli to nebude tím že jsem mu nedala číslo účtu grinning smiley

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: NEvtipné texty

    Datum: 25.02.2010 23:55
     
    7771052.jpg
    Uz tu nieco podobne bolo...takze zase jedno zopakovanie si...ze si tie nase mozgove zavity obcas robia co chcu.. coffe
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: NEvtipné texty

    Datum: 06.03.2010 20:51
     

    Dávám do NEvtipných, protože je to vážná věc!!! grinning smiley

    Odkývala jsem téměř vše!

    Taky si domlouvám s kolegyní z vedlejšího kanclu oběd přes mail... stydlin smiley

    MÁM DOST TŘETÍHO TISÍCILETÍ PROTOŽE:

     

    1.

    se pokouším zadat své heslo i na mikrovlnou troubu.

    2.

    ptám se svých kolegů vedle u stolu e-mailem, zda mají chuť jít na pivo a oni odpoví e-mailem 'O.K. Dej mi ještě pět minut'.

    3.

    mám 15 různých telefonních čísel, abych se dovolal svojí tříčlenné rodině.

    4.

    denně v práci hovořím s lidmi z jiného kontinentu, ale ještě jsem si letos nepopovídal(a) se svým sousedem.

    5.

    si koupím nový počítač a za týden je zastaralý.

    6.

    důvod, proč ztrácím kontakt se svými přáteli je, že ovládám jejich e-mailové adresy.

    7.

    již neznám tarif za poštovní známku.

    8.

    většinu vtipů, které znám, jsem četl(a) v e-mailech.

    9.

    uvádím jméno firmy, když jsem večer doma a zvednu telefon.

    10.

    z domova se pokouším volat přes nulu.

    11.

    jdu do práce za tmy a za tmy se vracím domů.

    12.

    mí rodiče o mně říkají: 'pracuje s počítačem'.

    13.

    čtu si tento článek a neustále přikyvuji.

    14.

    právě přemýšlím, komu můžu tuto zprávu dále poslat.


     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (06.03.2010 20:52)
     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: NEvtipné texty

    Datum: 06.03.2010 22:41
     

    Anavi , eye rolling smiley ..takto zijeme!

     
  • Autor: carlos
    Status: expert
    https://eu.zone..

    Re: NEvtipné texty

    Datum: 07.03.2010 10:55
     

    Anavi, Keria : já už zaplaž pánbů ne-e, ale byl jsem taky takový grinning smiley grinning smiley grinning smiley , a je moc fajn si s lidima pokecat u vínka smiling smiley smiling smiley smiling smiley

     
  • Autor: mavej1
    Status: začátečník

    Re: NEvtipné texty

    Datum: 07.03.2010 11:27
     

    Anavi thumbs down Taky nad každým bodem přikyvuju stydlin smiley grinning smiley

     
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Co se jinam nehodí (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.