sobota 20. dubna, 15:42 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Moučníky
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Moučníky
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Nepečené letní dorty

Datum: 09.06.2007 12:33
 

Poslední dny u nás jednoznačně vede Letní nepečený dort, který mnozí jistě znáte, pro ty, co neznají, sem dám jednoduchý recept:

 

2 malé nebo 1 velký sáček pišotů

2 zakysané smetany (já dávám jednu zakysanou + 1 velký jogurt)

2 lžíce cukru krupice nebo 1 lžíce + 1 vanilkový cukr

ovoce

 

Do dortové formy dáme na dno trochu zakysané smetany smíchané s cukrem, poklademe piškoty.Na piškoty nalejeme smetanu, nakrájíme ovoce (u nás nejčastěji jahody nebo kompotovaný ananas), dáme další vrstvu piškotů a postup opakujeme. Vrchní vrstvu piškotů polejeme zakysanou smetanou, rozetřeme dohladka a bud hustě sypeme Grankem nebo třeba strouhanou čokoládou.

Dáme do lednice, necháme rozležet.

Velmi osvěžující a když se k tomu udělá ledová káva, je to něco nepopsatelného!!! winking smiley grinning smiley grinning smiley

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí1234567 | další
    Aktuální stránka: 6 z 7
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Nepečené letní dorty

    Datum: 05.02.2012 13:47
     

    Anavi neboj se jí. já zase nepracuju s tou od Dr.Etkera nebo jak se to píše.

    Tuhle želatinu dáš do mlíka a mícháš, dokud se nerozpustí, je to hned ani to nepřijde do varu. Ale neudělej co já. Postavila jsem to na sporák a odběhla......ale jak se známe, cestou jsem udělala víc věcí než jen tu jednu a když jsem doběhla zpět, želatina se mi připálila ke kastrůlku a ten je na vyhazovangry smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Nepečené letní dorty

     
     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Nepečené letní dorty

    Datum: 05.02.2012 16:30
     

    Já to s želatinou taky moc neumím a nelíbí se mi tam to máslo stydlin smiley ikdyž věřím, že to bude mnamozní mls smiley

    Anavi kup zakysanku a jdi do toho, je to hooodně dobrý a rychlý winking smiley (na snědení grinning smiley grinning smiley )

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Nepečené letní dorty

    Datum: 05.02.2012 17:42
     

    máslo v tvarohu taky pěkně ztuhne a je to fakt mls smiley . Jo a páč to synovi strašně chutná, naučil se to už sám....dobrý co?grinning smiley

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Nepečené letní dorty

    Datum: 05.02.2012 17:43
     

    to teda thumbs down grinning smiley Anavi,když to zvládne chlap tak my snad taky ne?

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Nepečené letní dorty

    Datum: 05.02.2012 17:45
     

    grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Nepečené letní dorty

    Datum: 17.05.2014 19:10
     
    dscn9822.jpg
    Další fotografie:

    Nevím kam s tím , tak to prubnu sem. V Penny jsem uviděl novinku , tak jsem to prubnul, jeden sáček je jako prd, ale když dám dva, tak je to o něco lepší , jako větší pudink v misce. Ale já bych potřeboval lavor dát do mikrovlnky a ten se mě tam nevejde. grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley . To byla pouze zvědavot . grinning smiley grinning smiley tongue sticking out smiley Jo cena jednoho sáčku 12.90 Kč

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Frantisek (17.05.2014 19:16)
     
  • Status:

    Re: Nepečené letní dorty

    Datum: 13.06.2014 17:10
     

    Franto, také jsem tuto novinku vyzkoušela - že by mě to nějak extra nadchlo se říct nedá, ale zase třeba do práce jako rychlovka ke kávě to není úpně špatné, ten perníkový jsem zatím nezkoušela.

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Nepečené letní dorty

    Datum: 28.06.2014 13:35
     
    dscn0885.jpg
    Další fotografie:

    No je víkend , co mám dělat ??!! ,

    Jahodový dort s jogurtem.

    2x vanilkový cukr, velký bílý jogurt, jedna zakyslá smetana , 500g jahod a sáček piškotů. Dolu piškoty na ně jahody, na to smíchaný jogurt, cukr vanilkový a zakyslá smetana. Toto opakovat , poslední vrstva jsou piškoty . Nechat ztuhnout do druhého dne. Je to dobré, no ale chtělo by to asi ztužovač, neboť to nějako moc nedrží u sebe. grinning smiley nono smiley Toť vše

     
  • Autor: Romi
    Status:
    www.chlupatarad..

    Re: Nepečené letní dorty

    Datum: 10.07.2014 11:08
     

    Fando, aby to nebyla taková "patlanice", my navrch naskládáme jahody a zalejeme červeným želé....nedáváme jogurt, ten řídne, ale jen kysanou smetanu a nebo kys.smetanu rozmíchanou s tvarohem.Nepřislazujeme, jahody i piškoty to osladí dost winking smiley

    ale taky ho máme tůůůze rádi mls smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nepečené letní dorty

    Datum: 10.07.2014 12:28
     

    Tento dělám snad každý víkend - dělám různý "krém" - buď míchám zakysanku s jogurtem nebo dávám zakysanku samotnou nebo minule mělo největší úspěch, když jsem smíchala vaničku tvarohu a zakysanku. Končím vrstvou krému, který hustě posypu Grankem, vypadá to estetičtěji winking smiley , a přitom se nemusím dělat s želatinou, která mi, potvora, v padesáti procentech případů neztuhne angry smiley confused smiley winking smiley

    Jahody nahrazuji kompotovanými mandarinkami, malinami, borůvkami, broskvemi atd... prostě jaké ovoce mi zrovna přijde pod ruku. mls smiley A cukru dávám minimum.

     
  • Status:

    Re: Nepečené letní dorty

    Datum: 10.07.2014 15:22
     

    Franto to musím taky udělat, na ztužovač prdím grinning smiley nejradši mám dezerty co se jí z pekáče lžící grinning smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Nepečené letní dorty

    Datum: 10.07.2014 16:30
     

    Pak je dobré dělat to do menších misek (kompotových), aby byla každá porce extra a je po starosti, jestli to bude esteticky vypadat po rozporcování. smoking smiley

     
  • Autor: Frantisek
    Status:

    Re: Nepečené letní dorty

    Datum: 10.07.2014 22:40
     

    Romi, dělával jsem to tak jak píšeš, ale ted jsem našel tento recept, tak jsem to chtěl vyzkoušet, no ale vrátím se opět k tomu , jakody navrch a želatinu !!!!

     
  • Status: expert

    Re: Nepečené letní dorty

    Datum: 11.07.2014 00:21
     

    Mě želatina nikdy neztuhne tak jak bych si představovala

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Nepečené letní dorty

    Datum: 11.07.2014 08:11
     

    miluji nepečené dorty a hlavně "Tiramisu" ,....2x šlehačka, 2x pom. máslo , silnou rozpusttnou kávu na poškotky, ovoce většinou kompotované mls smiley mls smiley mls smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Moučníky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.