čtvrtek 28. března, 15:54 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Moučníky
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Moučníky
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Nepečené letní dorty

Datum: 09.06.2007 12:33
 

Poslední dny u nás jednoznačně vede Letní nepečený dort, který mnozí jistě znáte, pro ty, co neznají, sem dám jednoduchý recept:

 

2 malé nebo 1 velký sáček pišotů

2 zakysané smetany (já dávám jednu zakysanou + 1 velký jogurt)

2 lžíce cukru krupice nebo 1 lžíce + 1 vanilkový cukr

ovoce

 

Do dortové formy dáme na dno trochu zakysané smetany smíchané s cukrem, poklademe piškoty.Na piškoty nalejeme smetanu, nakrájíme ovoce (u nás nejčastěji jahody nebo kompotovaný ananas), dáme další vrstvu piškotů a postup opakujeme. Vrchní vrstvu piškotů polejeme zakysanou smetanou, rozetřeme dohladka a bud hustě sypeme Grankem nebo třeba strouhanou čokoládou.

Dáme do lednice, necháme rozležet.

Velmi osvěžující a když se k tomu udělá ledová káva, je to něco nepopsatelného!!! winking smiley grinning smiley grinning smiley

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí1234567 | další
    Aktuální stránka: 4 z 7
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Nepečené letní dorty

    Datum: 01.04.2009 11:22
     

    ponozticky me neberou, mam jich na balkone plnou snuru eye rolling smiley nastesti uz vypranejch grinning smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Nepečené letní dorty

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nepečené letní dorty

    Datum: 01.04.2009 11:22
     

    ty tam ale nemáš "ponožtičky", ale "fusekle" - vidíš v tom ten ROZDÍL???? grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Šárka

    Re: Nepečené letní dorty

    Datum: 06.07.2010 18:50
     

    Dnes jsem tento dortík vyzkoušela a musím říct,že je to výborné letní osvěžení,moc nám chutnal please smiley !!!Díky za receptík,určitě budu dělat častějithumbs down

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nepečené letní dorty

    Datum: 06.07.2010 20:06
     

    Už jsem ho letos dělala několikrát, a ráda bych zkusila verzi s jablky a vanilkovým pudingem (který se ale dělá do vody), kterou jsem sem možná kdysi i dávala a ztratila jsem na to recept... confused smiley

    Nemáte někdo?

     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Nepečené letní dorty

    Datum: 06.07.2010 20:31
     

    Ivčo, možná mám. Musím mrknout.

     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Nepečené letní dorty

    Datum: 06.07.2010 20:39
     

    Našla jsem.

    Ovocný dort

    1/2 kg jablek nakrájet na kostičky

    1/2 lt vody

    4 lžíce kryst.cukru

    Povařit, až jablka zesklovatí.

    3 vanil.pudinky rozmíchat v trošce vody a zamíchat do vřelých jablek a chvilku povařit.

    Do otevírací dortové formy (vyložené celofánem aby se to nelepilo) po vrstvách střidat piškoty a jablečnou směs. Pak nechat ztuhnout v lednici - navrch šlehačka a čokoláda.

     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Nepečené letní dorty

    Datum: 06.07.2010 20:50
     

    Ivo,nemyslíš ten,jak si dávala recept na první stranu??

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Nepečené letní dorty

    Datum: 06.07.2010 21:14
     


    Anavi napsal(a):

    Už jsem ho letos dělala několikrát, a ráda bych zkusila verzi s jablky a vanilkovým pudingem (který se ale dělá do vody), kterou jsem sem možná kdysi i dávala a ztratila jsem na to recept... confused smiley

    Nemáte někdo?


    Já místo vody z jablek používám pomerančovou šťávu trochu sladší konzistence a je to takový pikantnější.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nepečené letní dorty

    Datum: 06.07.2010 22:26
     


    Evca napsal(a):

    Ivo,nemyslíš ten,jak si dávala recept na první stranu??

    přesně ten,ale ani tam jsem neměla přesné poměry, takžeVladce tímto velmi děkuji flower smiley love smiley

     
  • Autor: Mispule
    Status:

    Re: Nepečené letní dorty

    Datum: 29.07.2010 09:33
     
    kefirovy+dort+rgb.jpg

    Minulý týden, jak bylo to hrozné vedro, uplácala jsem rodince kefírový dort od Oetkera. Je to hned hotové a dobré.stydlin smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nepečené letní dorty

    Datum: 31.07.2010 23:07
     

    díky za tip, kolik stojí krabička?

     
  • Autor: Mispule
    Status:

    Re: Nepečené letní dorty

    Datum: 04.08.2010 14:48
     

    Anavi, v Peny stojí 39,90. Přidává se ještě kefír a zakysaná smetana a taky ovoce.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nepečené letní dorty

    Datum: 09.08.2010 23:35
     
     
  • Autor: Rejka
    Status: nováček

    Re: Nepečené letní dorty

    Datum: 03.09.2010 15:49
     

    Já dělávám ten samý co Anavi, jen tam nedávám krupici. Každopádně to můžu vyzkoušet i s ní, třeba to bude mít doma úspěch :-) V ty dobroty v krabičkách moc nevěřím... Ale možná je to tím, že jsem žádný ten kefírový dort nikdy dělat nezkoušela... třeba by mě to přesvědčilo.

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Nepečené letní dorty

    Datum: 06.05.2011 22:04
     

    Minulý týden dělali v Prostřeno super dobrotu a jelikož vypadala hrozně jednoduše,hned druhý den jsem ji zkusila a je to hrozná dobrota thumbs down

    na plech vyskládat bebe sušenky, zalít hustším čokopudinkem (3sáčky,1l mléka,cukr) další vrstva sušenek,vychladit a potřít zakysankou, posypat kakaem. vychlazené to krásně ztuhne a nemá chybu mls smiley mls smiley sežrala bych půl plechu na posezení....stydlin smiley parádně osvěžující a za chvilku bylo hotovo, dle mého měřítka i vesměs dietní grinning smiley

     

    Až budu dělat příště (A bude to jistě brzy winking smiley ) tak dodám fotodokumentaci!

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Moučníky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.