čtvrtek 25. dubna, 10:35 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Moučníky
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Moučníky
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Nepečené letní dorty

Datum: 09.06.2007 12:33
 

Poslední dny u nás jednoznačně vede Letní nepečený dort, který mnozí jistě znáte, pro ty, co neznají, sem dám jednoduchý recept:

 

2 malé nebo 1 velký sáček pišotů

2 zakysané smetany (já dávám jednu zakysanou + 1 velký jogurt)

2 lžíce cukru krupice nebo 1 lžíce + 1 vanilkový cukr

ovoce

 

Do dortové formy dáme na dno trochu zakysané smetany smíchané s cukrem, poklademe piškoty.Na piškoty nalejeme smetanu, nakrájíme ovoce (u nás nejčastěji jahody nebo kompotovaný ananas), dáme další vrstvu piškotů a postup opakujeme. Vrchní vrstvu piškotů polejeme zakysanou smetanou, rozetřeme dohladka a bud hustě sypeme Grankem nebo třeba strouhanou čokoládou.

Dáme do lednice, necháme rozležet.

Velmi osvěžující a když se k tomu udělá ledová káva, je to něco nepopsatelného!!! winking smiley grinning smiley grinning smiley

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí1234567 | další
    Aktuální stránka: 3 z 7
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nepečené letní dorty

    Datum: 28.06.2008 21:07
     

    suee: já mám nejen pocit, že bych ho snědla celej sama!! Já už ho jednou snědla celej sama! A na posezení! Připravovala jsem ho kdysi, že měla přijít kámoška, čančala jsem se s tím, těšila se na dobrůtku ke kávě. No a ona přišla, odfrkla, že drží dietu a tohle teda NEMŮŽE, tak já si před ní upejpavě dala jeden kousek a po jejím odchodu jsem ho vzteky dojedla!!! grinning smiley grinning smiley grinning smiley Ten byl mls smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Nepečené letní dorty

     
     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Nepečené letní dorty

    Datum: 28.06.2008 21:35
     

    Anavi thumbs down thumbs down thumbs down jses muj clovek takovehle lidi zboznuju!!proc si neco odpirat kdyz je to neuveritelne dobroucky!!ja si sice dneska vecer rekla ze uz nic!!!ale po shlednuti par dobrutek tady na weeku jsem sla do mrazaku a mam tu pred sebou misku plnou zmrzliny grinning smiley grinning smiley

    Ja jsem zase trosku blazen protoze tenhle dort jim pokazde i k snidani....aby nikdo nemohl byt rychlejsi nono smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nepečené letní dorty

    Datum: 30.01.2009 11:22
     

    suee, tohle zní dobře winking smiley mls smiley mls smiley

    (je to něco "mezi" - je v tom banán a přitom to bude jednodušší na "výrobu", než ta Be-be střecha, to určo vyzkouším!)


    Nepečené BE - BE řezy


    3 - 4 balíčky sušenek BE - BE
    3 - 4 banány

    Krém:
    1/4 l mléka
    3 žloutky
    2 vanilkové pudinky
    2 lžíce polohrubé mouky
    20 dkg másla
    15 dkg cukru moučka
    2 cl rumu (není podmínkou)

    Ze žloutků, mléka, pudinku a mouky uvaříme hustý krém. Přimícháme máslo, cukr a rum a vyšleháme do hladka. Plochu plechu s vyšším okrajem pokryjeme sušenkami, na ně dáme na kolečka nakrájené banány, potřeme vanilkovým krémem, zakryjeme opět sušenkami a povrch polijeme čokoládovou polevou.
     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Nepečené letní dorty

    Datum: 30.01.2009 12:46
     

    Tak to ja teda zase ne, jak je tam vajecnou-maslouvej krem nono smiley ja chci neco dietnejsiho winking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nepečené letní dorty

    Datum: 30.01.2009 12:47
     

    Dobře, sním si to sama mls smiley winking smiley

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Nepečené letní dorty

    Datum: 30.01.2009 12:49
     

    Tak aspon fotecku jo please smiley jestli se do toho teda nekdy vazne pustis grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nepečené letní dorty

    Datum: 05.02.2009 22:04
     

    suee, na fotečku jsem zapomněla. Byly výborné, jenom kdo teda dokáže vymíchat 1/4 l mléka se dvěm a pudingy a moukou, aby se to nesežmolkovalo, toho chci poznat osobně eye rolling smiley . měla jsem to na nejmírnějším ohni, míchala jak zběsilá a přiznám se, ž ejsem to zkoušela dokonce dvakrát po sobě!!!!! (čtete dobře angry smiley ) a výsledek pokaždý na můj vkus neuspokojivý. Nakonec jsem to nějak rozmydlila šlehačem,ale o hladké hmotě jsem si mohla nechat zdát sad smiley. Ale ono to v tom pak cítit nebylo, že jsou tam žmolečky, nicméně nabídnout bych se to moc neodvážila, na focení to rozhodně nebylo /proto jsem na to zřejmě ani nepomyslela).

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Nepečené letní dorty

    Datum: 31.03.2009 20:16
     

    Tak jsem se dneska nechala zlákat v Lidlu a koupila krabičku jahod ( 1/5 kg ) za 20,-.

    Původně jsem myslela, že je sníme jen tak, ale chuť nic moc, tak jsem z nich udělala první jahodovo smetanovo piškotový dort.mls smiley 

    Kluci už choděj, jestli ho můžou zkrojit, ale maj smůlu, musej vydržet do zítřka.coffe smiley

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Nepečené letní dorty

    Datum: 31.03.2009 20:19
     

    Taky uz po nich pokukuju Gabco ale zatim se drzim, jsou sice pekny ale chut nebyva nic moc, takze jeste vydrzime ne? Dortik bych si ale dala taky, ten piskotovej mls smiley mls smiley

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Nepečené letní dorty

    Datum: 31.03.2009 20:30
     
    dsc00597.jpg

    Suee, no právě, že já jich mám na zahrádce tolik, že pak nevím, co s nima, ale člověk na ně má chuť, když zrovna ještě nebo už nejsou.eye rolling smiley

     

    No, koukej.spinning smiley sticking its tongue out

    Hezkej pohled, co? Ale když takový množství sbíráš každej den, už ti lezou oči z důlku. Ale né že by nebyli zájemci. Ale kdo se má po tom plahočit....eye rolling smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nepečené letní dorty

    Datum: 01.04.2009 10:03
     

    gabco, přebytky zamrazit a pak napéct pečený čaj - a je po problému!!! winking smiley mls smiley mls smiley

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Nepečené letní dorty

    Datum: 01.04.2009 10:19
     

    Gabco ty jsou!!! mls smiley mls smiley to me na jahodach trochu stve, jsou kratce a hodne, kdyby tak byly treba cele leto....minimalne winking smiley Jinak ja je taky hodne zmrazuju, vcera jsem z nich zrovna delala koktej mls smiley a do peceneho caje thumbs down thumbs down

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nepečené letní dorty

    Datum: 01.04.2009 11:19
     

    Takhle to mám i s třešněma. Miluju je, ale jak se to začne hromadit - co s nima ? A pak za chvilku zase nejsou.

    Teď už nápad mám - vypeckovat, zamrazit, upéct winking smiley

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Nepečené letní dorty

    Datum: 01.04.2009 11:20
     

    No jo ale kdo to bude peckovat Ivco??? taky uz me to vloni napadlo...A prestan me provokovat s tema tulipankama nono smiley winking smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nepečené letní dorty

    Datum: 01.04.2009 11:21
     

    suee, přepraný ponožtičky jste nikdo neocenil smiling smiley, tak jsem šla do tulipánků winking smiley grinning smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Moučníky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.