čtvrtek 28. března, 15:56 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Moučníky
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Moučníky
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Nepečené letní dorty

Datum: 09.06.2007 12:33
 

Poslední dny u nás jednoznačně vede Letní nepečený dort, který mnozí jistě znáte, pro ty, co neznají, sem dám jednoduchý recept:

 

2 malé nebo 1 velký sáček pišotů

2 zakysané smetany (já dávám jednu zakysanou + 1 velký jogurt)

2 lžíce cukru krupice nebo 1 lžíce + 1 vanilkový cukr

ovoce

 

Do dortové formy dáme na dno trochu zakysané smetany smíchané s cukrem, poklademe piškoty.Na piškoty nalejeme smetanu, nakrájíme ovoce (u nás nejčastěji jahody nebo kompotovaný ananas), dáme další vrstvu piškotů a postup opakujeme. Vrchní vrstvu piškotů polejeme zakysanou smetanou, rozetřeme dohladka a bud hustě sypeme Grankem nebo třeba strouhanou čokoládou.

Dáme do lednice, necháme rozležet.

Velmi osvěžující a když se k tomu udělá ledová káva, je to něco nepopsatelného!!! winking smiley grinning smiley grinning smiley

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 1234567 | další
    Aktuální stránka: 1 z 7
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nepečené letní dorty

    Datum: 09.06.2007 12:35
     
    Pak dělám ještě piškotový s jablky, ale teď zrovna nevím přesný poměr. Rozvařím jablka ve vodě a do té směsi pak dám vanilkový puding. Pak se to vrství zase: piškoty, pudingová směs, piškoty, navrch se to ukončí tou směsí, udělá to takový povrch jako želé a taky je to vychlazené výborné!!!!
     
  • Autor: Reklama

    Re: Nepečené letní dorty

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nepečené letní dorty

    Datum: 12.06.2007 22:54
     
    Evano, přihodíš recept na ten letní dort z obrázku v diskuzi Pečení je radost?
     
  • Autor: Evana
    Status:

    Re: Nepečené letní dorty

    Datum: 12.06.2007 23:48
     
    o6o7 004.jpg

    Jahodový dort

    Dortovou formu vymažu máslem a vysypu kokosem. Vyložím vrstvou piškotů, které zaliju hmotou ze dvou tvarohů, jedné zakysané smetany, cukru dle chuti a vařenou, bílou želatinou, (jeden sáček). Do této hmoty vmáčkněte jahody a pokryjte další vrstvou piškotů. Naneste zbytek tvarohu a hustě ozdobte celými jahodami. Do vzniklých mezírek dávám ještě půlky řezem navrch.

    Nakonec dort zaliju třemi sáčky červené želatiny, kterou uvařím ve 3/4 litru vody s rybízovou šťávou. Návod na přípravu želatiny je na sáčku.

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Nepečené letní dorty

    Datum: 06.07.2007 00:13
     

    Tento recept doniesla moja dcera z Anglicka a mal u nas i u kazdej navstevy mooooc velky uspech:

    Syrovo - jogurtova torta

    Zaklad:
    1 bal. BB keksov, 60-70 g roztopeneho masla
    Keksy rozdrvime ( da sa to aj rukou), pridame roztopene maslo, spracujeme a hmotu urovname na dno okruhlej nadoby( napr.forma na torty) - dobre utlacit, aby hmota bola co najviac kompaktna a potom sa pri podavani nerozpadavala.

    Plnka:
    1 slahacka, 150-200 g bieleho jogurtu, 4 lyzice tekuteho medu, 1 okruhla krabicka taveneho syru ( nejaky jemny), 1 bal. zelatiny ( napr. jemne mleta Dr.Oetker)
    Syr zmiesame s jogurtom, medom , pridame uslahanu slahacku a na koniec zamiesame vlaznu zelatinu rozpustenu v 3 lyziciach vody ( vsetky suroviny spracovavam elektr.rucnym slahacom)

    Hmotu nalejeme na zaklad z BB, dame do chladnicky na 2-3hod. ciastocne stuhnut a vrch posypeme vrstvou prazenych musli s prichutou - s ovocim) a dame znovu do chladnicky poriadne stuhnut - idealne je pripravit vecer a podavat na druhy den, vtedy to dobre drzi...

    ..ak som tu tortu pripravovala len pre nas, tak toto sme zriedkakedy dodrzali...spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: hespa
    Status: expert

    Re: Nepečené letní dorty

    Datum: 06.07.2007 01:03
     

    Já dělávám tvarohový, želatinový.

     

    1 hrnek horkého mléka

    1 hrnek cukru krupice(do něho ještě vanilkový cukr)

    1/2 hrnku studené vody

    2 lžíce želatiny

    2 kostky (1/2kg ) měkkého tvarohu

    1/2 kostky tuku(másla)

    ovoce

    1 bal.dětské piškoty

    Želatinu dáme nabobtnat do studené vody na 30 min. Pak rozpustíme na mírném ohni, jak je psáno v návodu.(já to dělám v mikrovlnce)

    Do mísy pak hodím ty 2 tvarohy, pokrájené máslo, přisypu cukr,ohřeju mlíko do hodně horka a spolu s horkou, rozpuštěnou želatinou,naleju na tvaroh a rozmixuju do hladka.

    Do připravené dortové formy narovnám piškoty, poleju vrstvičkou tvarohového mixu, nasypu část ovoce, zase vrstvu mixu a tak dál, co stačí suroviny. Dá se do chladna ztuhnout.

    Když ho dělám sváteční(narozky, svatba apod),dám ještě navrh ovoce, zaleju ochucenou želatinou(čirou, barevnou).

    Několik let už nedělám jiný. Všichni ho vyžadují a syn ho chtěl i jako svatební. To jsem ho dělala 3patrový a z tropického ovoce.

    Byla to pakárna, ale všem chutnal.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil hespa (06.07.2007 01:05)
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Nepečené letní dorty

    Datum: 06.07.2007 07:53
     

    Sice to není dort, ale taky móóóc dobré:

    dortová forma - na dno poklademe piškoty

    - pokapeme šťávou z meruňkového kompotu

    - na to vrstvu kompotovaných meruněk

    - mezi čerstvé ovoce, jako jsou maliny nebo rybíz, cokoliv

    - dobré jsou tam vrazit pár vyloupaných nasekaných vlašských ořechů i rozinek

    - vrstva piškotů - pokapat šťávou...... (opakujeme až do 3/4 plnosti dortové formy) a nakonec vrstva piškotů máčená nebo hodně pokapaná šťávou z kompotu.

    - Uvaříme vanilkový puding z litru a zalijeme a pěkně po stranách při zalívání odchlípneme vařečkou, aby hmota zatekla i do boků.

    - Po vychladnutí baštíme buď zdobené šlehačkou nebo bez. je dobré i tak. Kompotované ovoce může být jakékoli. Není to dort, protože to při porcování moc nedrží pohromadě.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nepečené letní dorty

    Datum: 27.07.2007 15:01
     

    osobně odzkoušeno, vypadá složitě, ale není:

    [www.detskeveci.cz]

    Mám uplácat na sraz?winking smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (27.07.2007 15:02)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nepečené letní dorty

    Datum: 18.08.2007 21:37
     

    Navnadím vás obrázkama: mls smiley

     

    Střecha z Bé bé sušenek SUPER,SUPER DOPORUČUJI!!!!

    POTŘEBNÉ PŘÍSADY

    1 balíček světlých,1 balíček tmavých bé bé sušenek,15 dkg moučk.cukru,20 dkg másla,50 dkg obyč.jemného tvarohu /né z vaničky/ -/je balen jako máslo/rum,2 banány.

    POSTUP PŘÍPRAVY

    Utřeme máslo s cukrem,tvarohem a ochutíme rumem /používám ruční šlehač/.Na alobal naskládáme jako šachovnici bé bé sušenky 3 řady po 7 kusech,/střídáme světlou a tmavou barvu/.Potřeme polovinou tvarohového krému a zakryjeme znovu sušenkami bébé poskládanými jako šachovnice,ale tentokrát na tmavou světlou a obráceně.Rozetřeme zbytek krému, a na prostřední řady položíme oloupané banány.Vezmeme tento alobal a z obou delších stran přiklopíme k sobě tak,že se sušenky nahoře spojí do střechy.Po zatuhnutí v lednici polijeme čokoládovou polevou a dáme znovu vychladit.Pak už jen krájíme a nestačíme se divit jak dobrůtka mizí.!!!!!!!

    Nejprve si utřeme máslo s cukrem a tvarohem.Přidáme trochu rumu.Podle chuti.
    Poté naskládáme na alobal první vrstvu BÉ-BE sušenek
    Poté natřeme tvarohovou náplň,chce to trošku trpělivosti,proto si raději alobal na okrajích ohrnuji,aby se sušenky nerozjížděly.
    Na nápň naskládáme znovu šachovnicově sušenky,ale tentokrát barvy obrátíme.
    Natřeme zbylou polovinu tvarohového krému a doprostřed položíme dva celé oloupané banány.
    Opatrně podebereme z každé delší strany alobal /pravou rukou pravou stranu,levou rukou levou stranu/ a přitiskneme k sobě do tvaru střechy.Jde to krásně.
    Takto to vypadá po odkrytí stran alobalu.
    Polijeme čok. polevou.Já tentokrát použila zajíčky,vzhledem k tomu,že je po velikonocích.Tato poleva nevypadá zrovna esteticky,ale snad mi to odpustíte.
    Zabalíme zpět alobalem a dáme vychladit a proležet do lednice.Nejlépe přes noc,aby be-be sušenky zvláčněly.
    Dnes jsem to tošku urychlila,takže jsem krájela hned.První odkrojený kus je vždy trošičku nesouměrný,ale ty ostatní budou ukázkové.Tak snad jsem vám pomohla v rozhodování,zda tento recept vyzkoušet.Věřím,že vám zachutná jako nám a přibude do vašich oblíbených receptů.Dobrou chuť!!!!!
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nepečené letní dorty

    Datum: 18.08.2007 23:14
     

    A ještě nějaké TIPY (na obměnu) k předešlému receptu:

     

    1. Přidala bych tip pro ty co nemají rádi banány a nesehnali tmavé sušenky.Zkoušela jsem kompotované broskve a kam se hrabe banán. A do první vrstvy krému dám kakao a nemá to chybu !!!

    2. Je to výborné. Ale do náplně vůbec nedávám máslo, ale jen malý tvaroh a 2 šlehačky . Připadá mi to jako lehký moučník a fakt hned zmizel.

     

    3. Je to super nápad já jsem si tu náplň udělala podle svého ,jeden tvaroh jednu kys. smetanu a jednu ušlehanou šlehačku ,místo banánu maliny .Bylo to prostě úžasný
    foto
    [moje.dama.cz]

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nepečené letní dorty

    Datum: 18.08.2007 23:23
     

    O víkendu jsem tento recept použila a trochu si ho upravila.Sušenky jsem nakladla na plech,promázla polovinou krému,dala druhou vrstvu sušenek,potřela zbytkem krému a pokryla 3 vrstvou sušenek.Polila čoko polevou a posypala strouhanými oříšky
    Uvaříte si hustý pudink (necelý půllitr mléka+1 vanil.pudink+2 lžíce cukru), necháte vychladnout a pak smícháte s měkkým tvarohem a moučkovým cukrem (já dávala jeden a půl měkkého tvarohu - ne vaničkového) a asi 10 dkg moučkového cukru). A moc nám to chutnalo

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Nepečené letní dorty

    Datum: 19.08.2007 00:30
     

    Anavi...tu tvoju "STRECHU" urcite vyskusam - v utorok pride dcera s malym, bude nieco nove a nemalo by to byt az tak zlozite a vyzera to velmi efektne...Mam rada recepty z BB-keksov a kremy tiez radsej nadstavovane pudingom ako cisto maslove..

    Ako si spominala nahradu bananu broskynami, tak da sa to aj skombinovat - napr. marhule a banan - robievam takyto zakusok a ta ovocna kombinacia je v plnke naozaj super - lebo marhule to trochu osviezia...(banan na kolecka a navrch kompotove marhule.)mls smiley

    ( "nahodu" mam aj fotku toho tunelu, sice by sem nepatril, lebo je peceny

    vianzakus.jpg..hihi....ale pre nazornost mozem, no nie?!!!!!!!!coffe smiley )

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nepečené letní dorty

    Datum: 19.08.2007 09:21
     

    a tohle tady zatím asi taky nebylo, to je ještě lehčí varianta, než ta střecha a moc dobrá !!!

     

     

    Rychlé BE-BE řezy

    Ingredience: 3 balíčky sušenek BE-BE, 0,4 l mléka, 1 vanilkový pudink v prášku, cukr dle chuti, 1 máslo, kakao, na zabalení alobal


    Postup přípravy: Z mléka a pudinkového prášku uvaříme pudink a necháme vychladnout. V míse vyšleháme máslo s cukrem a postupně zašleháváme pudink až nám vznikne hladký krém. Ten rozdělíme na dva díly a jeden z nich smícháme s kakaem. Připravíme si 3 kusy alobalu v dvojnásobné délce balíčku BE-BE sušenek. Postupně střídáme sušenku, světlý krém, sušenku, tmavý krém atd. až uděláme štangličku z celého balíčku (začínáme a končíme sušenkou). Tak postupujeme i u zbylých dvou balení sušenek a zbytek krému natřeme na vršek štangliček. Zabalíme do alobalu a necháme přes noc v lednici. Krájíme šikmo. Můžete si samozřejmě dle chuti obměnit přísady (kokos, ořechy atd.). Jsou rychlé a hlavně moc moc dobré!!!

     
  • Autor: evelina
    Status:

    Re: Nepečené letní dorty

    Datum: 19.08.2007 17:57
     
    Tu strechu u BB susienok robim casto a namiesto bananu mozete dat hociake ovocie. Mnam!
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nepečené letní dorty

    Datum: 23.08.2007 21:26
     
    p1070457x.jpg

    Tak a je to! Je to taková obludka, cukrářky by se asi hroutily, holt poleva z čokoládových vajíček a zajíčků není to pravé ořechové, ale spotřebovat se to nějak musí, že jo grinning smiley.

    Doufám, že chuť bude nezávislá na vzhledu mls smiley

     
Stránky:  1234567 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Moučníky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.