čtvrtek 28. března, 21:15 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Moučníky
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Vaření > Moučníky
Diskutujte! Rádi vaříte? Pak je tato sekce to pravé pro vás..
 
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Nepečené letní dorty

Datum: 09.06.2007 12:33
 

Poslední dny u nás jednoznačně vede Letní nepečený dort, který mnozí jistě znáte, pro ty, co neznají, sem dám jednoduchý recept:

 

2 malé nebo 1 velký sáček pišotů

2 zakysané smetany (já dávám jednu zakysanou + 1 velký jogurt)

2 lžíce cukru krupice nebo 1 lžíce + 1 vanilkový cukr

ovoce

 

Do dortové formy dáme na dno trochu zakysané smetany smíchané s cukrem, poklademe piškoty.Na piškoty nalejeme smetanu, nakrájíme ovoce (u nás nejčastěji jahody nebo kompotovaný ananas), dáme další vrstvu piškotů a postup opakujeme. Vrchní vrstvu piškotů polejeme zakysanou smetanou, rozetřeme dohladka a bud hustě sypeme Grankem nebo třeba strouhanou čokoládou.

Dáme do lednice, necháme rozležet.

Velmi osvěžující a když se k tomu udělá ledová káva, je to něco nepopsatelného!!! winking smiley grinning smiley grinning smiley

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí1234567
    Aktuální stránka: 7 z 7
  • Autor: Romi
    Status:
    www.chlupatarad..

    Re: Nepečené letní dorty

    Datum: 11.07.2014 09:08
     

    želé kupujeme výhradně práškové, to se smíchá s vodou a přivede k varu, chvíli povařit, nechat trochu zchladnout a pak polívat....nikdy se nám teda nestalo, že by to teklo....bud je na 1/4 l nebo na půl litru vody, do které se dá trochu cukru nebo nějaké štávy, sirup...

    vypadá to jako od profíků, krásná čtvrtka dortíku s vrstvou čerstvých jahod....

    my to teda děláme jen s jahodama....

     
  • Autor: Reklama

    Re: Nepečené letní dorty

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nepečené letní dorty

    Datum: 14.07.2014 11:20
     

    Romi, s jahodama je nejlepší thumbs down Ostatní jsou u nás jen "nouzové" varianty, když je potřeba něco rychlého. Mám ráda ještě s banánem, ale to je na rychlou spotřebu. Nebo nakrájený banán ponořím do citronu, aby tak rychle nehnědl, ale ani tak to nemá dlouhého trvání. nono smiley Lepší co nejdříve sníst mls smiley grinning smiley

     
  • Autor: Romi
    Status:
    www.chlupatarad..

    Re: Nepečené letní dorty

    Datum: 14.07.2014 12:06
     

    máš pravdu, je to i hezky barevné...ta červená s bílou...pěkně to vypadá thumbs down mls smiley

    ještě by to asi šlo s borůvkama...nebo malinama, akorát ty borůvky moc barví....a já je moc nemusím...nemají žádnou chuť..jen takové sladké nic

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Nepečené letní dorty

    Datum: 14.07.2014 13:51
     



    SPIKE napsal(a):

    Pak je dobré dělat to do menších misek (kompotových), aby byla každá porce extra a je po starosti, jestli to bude esteticky vypadat po rozporcování. smoking smiley


    skvělá myšlenka, ´dík flower smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nepečené letní dorty

    Datum: 23.07.2014 15:52
     

    Po letech vytahuji nahoru...

    Včera jsem tvořila tuhle rychlou Be-be verzi na plech, bylo to hned hotové, vzala jsem kus dneska do práce a komentáře velmi pochvalné. Musím říct, že už hodinu po výrobě to bylo jedlé, ten puding ty sušenky zvlhčí rychleji, než máslový krém. thumbs down mls smiley

    Anavi napsal(a):

    na plech vyskládat bebe sušenky, zalít hustším čokopudinkem (3sáčky,1l mléka,cukr) další vrstva sušenek,vychladit a potřít zakysankou, posypat kakaem. vychlazené to krásně ztuhne a nemá chybu mls smiley mls smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Nepečené letní dorty

    Datum: 23.07.2014 16:38
     
    p7210003.jpg

    v krabičkách je Tiramisu, výborné a Bé- Bé zkusím mls smiley

     
  • Autor: andrejka
    Status: nováček

    Re: Nepečené letní dorty

    Datum: 08.08.2014 12:51
     

    U nás milujeme dezert Střecha z BEBE sušenek s banánem.

    To je mňamina po které se u nás vždy zapráší a do druhého dne určitě nic nezbyde.

    Recept jsem našla na senzarecepty . cz

    Krém:

    Kakao2 lžíce Moučkový cukr 1 lžíce Máslo200 g Na dezert: Bebe sušenky světlé1 balení Bebe sušenky tmavé1 balení Banán2 ks Čokoládová poleva1 balení

    Postup:

    Krém:
    Máslo necháme změknout a utřeme s cukrem a kakaem do nadýchané pěny.
    Na velký plát alobalu vyskládejte Bebe sušenky ve 3 řadách na střídačku(světlé, bílé, světlé), tak aby vytvořily šachovnici.

    Potřeme je máslovým krémem a na naskládáme další sušenky v opačném pořadí a pomažeme je zbylým krémem. Na prostřední řadu položíme 2 banány a krajní řady zdvihneme tak, aby vytvořily střechu ve tvaru písmene A. Lehce přimáčkneme k sobě a utěsníme alobalem a dáme vychladit minimálně na 2 hodiny do lednice.

    Poté rozehřejeme čokoládovou polevu v sáčku ve vodní lázni. Vyjmeme dezert z lednice a alobal rozevřeme. Teplou čokoluádovou polevu rozetřeme po stranách střechy a dáme na 30 minut vychladit do lednice.

    Po vychlazení můžeme konzumovat.

    -------------------------------------------------------------------------------------

    A pak nám ještě chutná nepečený dort ze zakysané smetany s jahodami.

    V tomhle vedku ideální

     

    Dobrou chuť

     
  • Autor: samanka
    Status:

    Re: Nepečené letní dorty

    Datum: 01.12.2014 12:20
     

    Střecha vypadá luxusně, někdy zkusím grinning smiley grinning smiley grinning smiley

    Velmi oblíbený je i u nás piškotový dort z úvodu, vždy jsem pečlivě skládala piškoty do formy, rovnala rovnoměrně ovoce, chlapci k tomu sedli a za minutu bylo nezbylo eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley dnes vezmu velkou mísu, nasypu pytel - někdy 2 - piškotů, zaleju kompotem, případně čerstvým ovocem, 2 zakysané smetany (případně i jogurt), vše najednou zamíchám, uhladím a posypu grankem nebo strouhanou čokoškou - za 5 min mám hotovo a dám do lednice "upéct" tedy rozležet. Když má přijít "návštěva" jen dám do vícero menších misek.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nepečené letní dorty

    Datum: 01.12.2014 12:28
     

    samanko, takhle přesně to dělá maminka kolegy smiling smiley. Inspirovala jsem se, není to tak vzhledné, ale rozhodně je to rychlejší a stejně dobré. Takže pokud to tvořím pro domácí "použití", uchyluji se rovněž ke zrychlenému způsobu smiling smiley

     
  • Autor: samanka
    Status:

    Re: Nepečené letní dorty

    Datum: 03.01.2015 21:48
     

    Jsem ráda, že ho kolikrát vůbec stihnu vychladit. Vršek urovnám a posypu kakaem nebo strouhanou čokoškou a kousek ovoce a těch 10 sekund vypadá luxusně grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Nepečené letní dorty

    Datum: 21.09.2016 17:08
     

    Zajímavé recepty [www.napadynavody.sk]

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Nepečené letní dorty

    Datum: 22.09.2016 00:05
     

    už jsem si tam našla mňamku a vyzkouším mls smiley

     
  • Status: expert

    Re: Nepečené letní dorty

    Datum: 22.09.2016 07:51
     



    iriska napsal(a):

    už jsem si tam našla mňamku a vyzkouším mls smiley

    Irisko, kterou? Mimo s karamelem, ten tu nikdo moc nejí, tak těžká volba. A ještě takhle kdyby to někdo udělal smiling smiley

     
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Moučníky (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.