čtvrtek 28. března, 19:54 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Užitková zahrada
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Užitková zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Status: expert

Neobvyklé léčivé rostliny

Datum: 14.04.2010 20:44
 

Čínská nedicína a podobně

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 11 z 12
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Neobvyklé léčivé rostliny

    Datum: 06.01.2016 18:59
     

    taky jsem jí měla, ale nevěděla jsem co z ní udělat, až mi zašla. sad smiley Ale nekvetla mi.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Neobvyklé léčivé rostliny

     
     
  • Status: expert

    Re: Neobvyklé léčivé rostliny

    Datum: 06.01.2016 19:03
     

    Věrko, nekvetla, stačím ji vždycky včas ulomit a rozdat grinning smiley Tak trochu přibrzdím, třeba vykvete smiling smiley Jsem na ty květy zvědavá

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Neobvyklé léčivé rostliny

    Datum: 06.01.2016 19:08
     

    Irisko, tady jsou trecepty na výrobu léčivých přípravků z kalisie. [www.apatyka-frydlant.cz]

    Kdybys chtěla sazeničku, můžu ti na jaře poslat (tedy snad po odkvětu ty výhonky neodumřou winking smiley, ale myslím, že vydrží a pak ji teprve zakrátím.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil SPIKE (06.01.2016 19:08)
     
  • Autor: quendery
    Status:
    quendery.rajce...

    Re: Neobvyklé léčivé rostliny

    Datum: 06.01.2016 20:35
     
    dsc05800.jpg
    Další fotografie:

    Tak jsem sem zase po dlouhé době nakoukla a hele, diskutuje se kalísie. Mám jí od r. 2013 od kamarádky, už jsem nadělala spoustu sazeniček a poslala ji dál. Mimo to mi loni v dubnu rozkvetla a tenhle šlahoun průběžně kvetl až do září. Bylo to až neskutečné, vždycky kvt jakoby seschl a pak zase vyrostl nový chomáček kvítků na tom samém místě. A navíc krásně sladce voní. Někde jsem se dočetla, že začne vonět vždycky před deštěm. Tak jsem to trochu sledovala a něco na tom bude. winking smiley flower smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Neobvyklé léčivé rostliny

    Datum: 06.01.2016 20:44
     

    quendy a jak ji užíváš?

    Věrko když přežije, poslat můžeš winking smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Neobvyklé léčivé rostliny

    Datum: 06.01.2016 21:01
     

    Jééé, to jsou docela hezké kvítky. Tak to já rostlinku trochu zcivilizuju, odstraním uschlé listy, protože to nevypadá, že bude brzy po kvetení. Holt se potvrdilo, že zhoršené podmínky vyprovokují ke kvetení. grinning smiley

     
  • Autor: quendery
    Status:
    quendery.rajce...

    Re: Neobvyklé léčivé rostliny

    Datum: 06.01.2016 21:58
     

    Irisko, dělám jí do vodky / 20 kolínek na 14 dní v igelitu do lednice, potom 14 dní do vodky na okně/.....každý den si dávám okolo poledního malinkou štaprličku/ 1 cl/. Zatím jsem neumřela grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil quendery (06.01.2016 22:19)
     
  • Status: expert

    Re: Neobvyklé léčivé rostliny

    Datum: 07.01.2016 00:15
     

    Když jste psaly o Gia semínkách, jak je používáte? Já už nezahušťuji prakticky ničím jiným. Dají se suché rozmixovat a krásně zahustí, já používám nemixované, chuť nemění a je to zdravé nono smiley winking smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Neobvyklé léčivé rostliny

    Datum: 07.01.2016 00:31
     

    Iviku, já chia semínka používám skoro do všeho (pokud si na ně zrovna vzpomenu). Nejsou v jídle skoro znát, ale když jsou doufám tak zdravá... winking smiley

    Zatím jsem je tedy nezkusila do jogurtu i jinak zasyrova.

     
  • Status:

    Re: Neobvyklé léčivé rostliny

    Datum: 07.01.2016 08:01
     

    Já jsem taky vyznavačka kalisie - meducínku z ní máčené ve vodce též užívám. Už jsem celé rodině pro legraci. Já, která jsem nevypila ani trochu kořalky, jsem se na stará koleny dala na pití vodky. A tak dostávámk vánocům i k jiým příležitostem láhev vodky, vždy s komentářem, když se nám babička dala na pití. A určitěje z ní hojivá mast,to mám vyzkoušené. stydlin smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Neobvyklé léčivé rostliny

    Datum: 07.01.2016 08:04
     

    Alenko, jak děláš tu mast a na co ji používáš?

    V tom mém odkazu jsou recepty, ale radši to udělám podle někoho, kdo to už vyzkoušel.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil SPIKE (07.01.2016 15:40)
     
  • Status:

    Re: Neobvyklé léčivé rostliny

    Datum: 07.01.2016 12:09
     

    Spike, já jsem ten recepr dostala od jedné zdejší kamarádky. Mast se má dělat z vnitřního sádla či z vazelíny. Já jsem dostala ke koupi jen řemenové sádlo někde jsem načerpala moudro, že sádlo se nemá škvařit, pokud ho chceme na kosmetické účely. Takže jsem ho rozemlela na masovém mlýnky a k tomu jsem rozemlela i tu kalisii. Toto pomleté jsem vařila s trochou vody asi půl hodiny. Potom jsem to celé nechala vychladnout. To vyvařené sádlo i s tou kalisii se usadí na povrchu. Ještě jsem to sádlo ohřála a přes plátno přecedila, abych z toho sádla dostala ty větší kousky kalisie. Pak už jen naplnit do kelímků a výsledek je nazelenalé sádlo. Já tuto mast používám k potírání suchých dlaní a nohou - to je problém diabetu. Na rukou jsem měla kůži tak suchou, že už jsem na mazání kostala kortikoidy. O té doby, co použvám tuto mast, už kortikoidy nepotřebuju. Ale musím tu suchou kůži neustále mazáním udržovat. Když se mast uvaří z vazelíny, té, co se dostane v lékárně, tak prý vydrží až dva roky. Ta ze sádelného základu by se měla spotřebovat do roka.

     
  • Status: expert

    Re: Neobvyklé léčivé rostliny

    Datum: 07.01.2016 12:59
     

    Věrko, já mám semínka v jogurtu moc ráda, krásně to křupe. Dávám do číny, salátů smiling smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Neobvyklé léčivé rostliny

    Datum: 07.01.2016 15:40
     

    Alenko, dík. flower smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Neobvyklé léčivé rostliny

    Datum: 07.01.2016 21:56
     

    Detoxikace těla


    Drcený Ostropestřec se konzumuje přímo, 4x denně 1 čajová lžička drcených semínek (3-4 g), avšak alespoň 45 minut před jídlem.
    Drť v ústech důkladně promícháte se slinami (kvůli rychlejšímu strávení a distribuci prospěšných látek) a spolknete. Následně zapijete dostatečným množstvím vody (cca 150 ml).
    Na začátku kúry (prvních 10 dní) je velmi vhodné dávku zdvojnásobit, aby se v játrech spustily intenzivně regenerační procesy.



    Píšou, že kúra má trvat 12 týdnů (možná se spletli a mysleli 12 dnů...).




    Já mám teď ve skleníku zeleno sazeničkami ostopestřece. Vysemenil se mi tam a už krásně rostou, budu je muset zredukovat. winking smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Užitková zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.