sobota 20. dubna, 14:48 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Užitková zahrada
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Užitková zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Status: expert

Neobvyklé léčivé rostliny

Datum: 14.04.2010 20:44
 

Čínská nedicína a podobně

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 12 z 12
  • Autor: quendery
    Status:
    quendery.rajce...

    Re: Neobvyklé léčivé rostliny

    Datum: 07.01.2016 22:24
     

    grinning smiley grinning smiley Před léty jsem ho měla taky na zahradě a každý rok se někde objevil vysemeněný, letos naposled dvě sazeničky vyrostly přímo v trávníku před dveřmi. Je nezničitelný.........

     
  • Autor: Reklama

    Re: Neobvyklé léčivé rostliny

     
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Neobvyklé léčivé rostliny

    Datum: 02.02.2016 19:28
     

    Vitánie snodárná (Withania somnifera) Foto:

    Vitánie snodárná (Ashvagandha) – Indický ženšen (Whitania somnifera)


    Ašvaganda je základní stimulační tonikum indické Ájurvédy, používající se při slabostech těla i mysli.

    Účinky ašvagandy na organismus: výrazné imunostimulační působení, příznivě ovlivňuje plodnost , mozkový nutriet, zlepšuje prokrvení malé pánve tím zvyšuje plodnost, afrodiziakální účinky pro obě pohlaví, snižuje vysoký krevní tlak, slouží jako nervové tonikum

    Ašvaganda působí jako mozkový nutriet (potrava pro mozek), zlepšuje paměť, je výborným protizánětlivým, antivirovým a baktericidním prostředkem.

    Podle tisíciletých ayurvédských zkušeností pravidelné užívání withanie omlazuje, upevňuje zdraví a sexuální sílu člověka.Pěstování snadné jako letnička při zimování v mrazuprostých podmínkách - trvalka..

    Klinické studie prokázaly, že ašvaganda v účincích převyšuje sibiřský ženšen. Pro jemný účinek ji lze použít místo ženšenu, který někdy působí příliš stimulačně a má určité nežádoucí účinky. Díky svým tonickým účinkům napomáhá odolnosti proti stresu, vyživuje celý organismus a dodává energii. Vhodné je její podávání ve starším věku, po nemoci, či u vrcholově pracujících jedinců.

    V ájurvédské a přírodní medicíně se ašvaganda používá pro své účinky na imunitu a nervový systém, snižuje zánět, zejména působí u artritidy. Jako velmi účinné afrodisiakum se přidává do různých směsí. Ve směsi s pupečníkem,velmi dobře podporuje mozkovou činnost

     

    Tradiční užití: 3-5g drogy denně, kořen i nať (celá nadzemní část rostliny),jako odvar 0,25-0,4l denně.

    Tonifikační účinky má 5g suché rozemleté drogy uvařené v mléce nebo vodě s medem,odvar se užívá 2xdenně.

    Tinktura se užívá 1kapka na 1kg těl.hmotnosti,tinktura se připravuje 100g suché drogy nebo 125g čerstvé na 500ml 60% alkoholu. Nechá se 7 dnů naložená v šeru a každý den se protřepe. Osmý den se scedí a může se užívat


     

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil SPIKE (02.02.2016 19:35)
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Neobvyklé léčivé rostliny

    Datum: 26.09.2016 16:59
     
    dsc_0870.jpg
    Další fotografie:

    Kalisie vonná mi na jaře rozkvetla a byla už hrozně vyčouhlá a nevzhledná, tak jsem ji zlikvidovala a udělala pár sazeniček. Takhle se má jedna z nich k světu. Už udělala i dost těch odnoží, které se používají právě k léčebným účelům.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Neobvyklé léčivé rostliny

    Datum: 07.12.2016 15:53
     
    6que.jpeg

    Ani jsem netušila, že rýmovník mohu použít i jako koření. Mám tu pár zakořeněnných větviček a jednu rostlinku v květináči, která roste jako žravá Adéla. Občas přidávám pár lístku do čaje, nebo si ho jen rozemnu a čichám ho, aby mi uvolnil dýchací cesty.

    [www.youtube.com]

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil SPIKE (07.12.2016 16:00)
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Neobvyklé léčivé rostliny

    Datum: 20.10.2018 15:03
     
    dsc_0171.jpg
    Další fotografie:

    Kustovnice se mi za ty roky pořádně rozrostla (ta první fotka je 4 roky stará), kvete jak blázen, ale plodů bylo jen pár. Dnes jsem ji radikálně ostříhala, měla šlahouny dlouhé několik metrů. Uvidím, jestli jí to prospěje.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Neobvyklé léčivé rostliny

    Datum: 20.10.2018 15:04
     
    44407409_10210813250881551_1809027589281415168_n.jpg
    Další fotografie:

    Dala jsem tenhle příspěvek jinam, ale sem patří víc, tak ho kopíruji.

     

    Ašvaganda (Vitánie snodárná) je asijská léčivka. Pěstuji ji ve skleníku, zimu přežila v prádelně. Ty bobulky nejsou dobré, jsou jen plné semínek, ale léčivý je prý kořen, tak nevím, jsetli jednu neobětuji (mám dvě rostliny).

     
  • Autor: maguska
    Status:

    Re: Neobvyklé léčivé rostliny

    Datum: 20.10.2018 16:39
     

    Zkoušely jste někdy čaj z fíkových listů! Je výborný, do horké vody dáme fíkové listy a vaříme 15 min! Sladíme medem nebo třtinovým cukrem! Já nechám jemně zaschnout listy a pak dělám z nich čaj spinning smiley sticking its tongue out!

    O čaji z fíkových listů najdete na webu coffe smiley!

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil maguska (21.10.2018 14:13)
     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Neobvyklé léčivé rostliny

    Datum: 25.07.2022 23:09
     
    295607814_108676751928895_1110252605606072335_n.jpg
    Další fotografie:

    Angínovník čínský (Belamcanda chinensis)

     

    Loni jsem dostala 3 maličké sazeničky, které se utěšeně rozrůstají a nádherně kvetou (mám je celoročně venku).

    Ještě jsem ho nevyzkoušela, jestli opravdu při nagíně pomáhá.

     

    [www.bylinkovo.cz]

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Neobvyklé léčivé rostliny

    Datum: 26.07.2022 19:43
     

    Taky jsem jí měla, ale zimu mi nepřežila. Zkouším semínka, už něco vyrazilo, tak možná budu mít. Takže účinek jsem taky ještě nevyzkoušela.

     
  • Status: expert

    Re: Neobvyklé léčivé rostliny

    Datum: 26.07.2022 20:55
     

    Spike, i kdyby nepomáhal, kvete moc hezky.

     
  • Autor: Kika
    Status:

    Re: Neobvyklé léčivé rostliny

    Datum: 26.07.2022 21:17
     

    Měli jsme ho, když jsem byla mladá, žvýkala jsem při angínu listy a už nevím, jestli to pomáhalo, ale mám pocit, že listy byly dost hořké.

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Neobvyklé léčivé rostliny

    Datum: 26.07.2022 22:54
     

    anginovník má moc hezké květy, neměla jsem to nikdy, líbí se mi to

     
  • Status: expert

    Re: Neobvyklé léčivé rostliny

    Datum: 28.07.2022 14:19
     

    Při žvýkání listů trne pusa, nic nepříjemného, mým synům kdysi pomáhal při začínající bolesti při polykání

     
  • Autor: hyal
    Status: nováček

    Re: Neobvyklé léčivé rostliny

    Datum: 13.03.2023 11:10
     

    Lindera vonná - moc pěkný keřík

     
  • Autor: hyal
    Status: nováček

    Re: Neobvyklé léčivé rostliny

    Datum: 13.03.2023 11:12
     

    Listy a kůra Lindery (Lindera benzoin) voní po citónu a používá se k přípravě šťáv a na léčbu respiračních onemocnění. Rozrůstá se podobně jako trnky - odnožemi se rozšiřující nízký keřík.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Užitková zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.