čtvrtek 28. března, 23:01 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahradní povídání
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahradní povídání
Diskutujte! pro takové všeobecné povídání
 
 
 
 
Autor: Didi
Status: expert

Nenarocny zivy plot

Datum: 30.05.2011 14:08
 

Poradte prosim nejaky, co jeste ke vsemu rychle roste. Jelikoz jsem se rozhodli pro pozemek, ktery neni na samote, mame tudiz sousedy a chteli bychom nas pozemek zakryt pred zvedavci, coz neni tak jednoduche.

Mate dobre zkusenosti s nejakym druhem ziveho plotu? Hlavne taky, aby nebyl moc narocny na udrzbu, casu ani chuti moc neni a je to moooc m.

 

Diky flower smiley

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 9 z 10
  • Status: expert

    Re: Nenarocny zivy plot

    Datum: 03.04.2018 17:56
     

    Týýý jo já myslela jak jsem vysoko a na Tebe Betas nemám:-), já jen 620 m nm

     
  • Autor: Reklama

    Re: Nenarocny zivy plot

     
     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Nenarocny zivy plot

    Datum: 03.04.2018 20:50
     

    tak tomu říkám horalka thumbs down vykecáš nám i v kterém pohoří?

     

    S tím zastřiženým terminálem fakt bude hustší plot, ale o něco později....

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Nenarocny zivy plot

    Datum: 03.04.2018 22:11
     

    Jajo, tak to ses zabar! grinning smiley winking smiley Vsechny vas zdravim z vysin, aspon v necem mam prvenstvi! grinning smiley flower smiley

    Hanko, Jizerky, ale nikomu ani muk winking smiley

     

    Napr. vcera jsme meli novy prisun snehu a opet zahrada komplet bila angry smiley A nejen to, vsechny stromy na kopcich omrzle jinovatkou. Tak jsem si rikala, jak si vecer zas na netu prectu, komu kde co zas vykvetlo a ze ja jediny, co bych mohla ukazat je bile pole grinning smiley grinning smiley

     
  • Status: expert

    Re: Nenarocny zivy plot

    Datum: 29.04.2018 15:14
     
    dscf5511.jpg

    Tak nějak nevím co bude a chci se na to připravit. Za smrky bude kopat ČEZ kabel do země a asi přijdu o řadu smrků, jsem z toho naštvaná, ale to bude možná to jediné co s tím budu moci dělat. V posledních letech se dva smrky zlomily a spadla jim špice, takže žádná krása.Smrky nás odstiňovaly od poměrně frekventované turistické stezky (i auto sem tam projede ) a hlavně zakrývají hnusné bytovky ze šedesátých let a taky nás chrání před pohledy z oken. Pod smrky rostou praváky.... Jenže jestli smrkům ČEZáci pochroumají kořeny, bude vše v háji a budeme muset situaci řešit.

    Pokud na to dojde chci být připravená, nebudu zatím psát co asi udělám, zkuste mi napsat co byste radily vy? Nechtěla bych v žádném případě opět jehličnany, ani nic stálezeleného, v zimě tam provoz není. Zem tam bude vyžilá a kyselá je tam vrstva jehličí, nemám zdroje abych zeminu smysluplně vylepšila kvalitnější půdou. Pod smrky je vjezd a pak pokračuje živý plot z habrů (momentálně nemám povědomí o nějakém množiteli habrů v okolí). Prostě jsem bezradná a netuším co bude.

     
  • Status: expert

    Re: Nenarocny zivy plot

    Datum: 29.04.2018 16:23
     

    Jajo, taková situace by mě taky nepotěšila. Je to nástřel, nestudovala jsem jak a v čem to roste. Na chalupě za námi si odkoupil nějaký Pražák pole od restituentů. Za JZD tam nikdy nic pořádnýho nerostlo. Teď má na kusu ovce a na kusu začal sázet nějaké topoly nebo co to je. Má to být jakoby na topení a má to růst docela rychle a asi v v kde čem.. Co vidím, skutečně to roste a nic moc s tím nedělá.Asi by ti to odstínilo.

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Nenarocny zivy plot

    Datum: 29.04.2018 18:31
     

    Čí je pozemek?

    Jak jste vysoko?

    Jakým stromům se daří v okolí?

     
  • Status: expert

    Re: Nenarocny zivy plot

    Datum: 29.04.2018 19:07
     

    Hani v Tebe jsem doufala love smiley. Smrky jsou na mém, cesta v níž se bude kopat obecní. 620m n m. Kolem buky habry, lípy a hlavně smrky což nechci, už tohle Ti je jasné, že nekontrolovaně přerostlo.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil jaja99 (29.04.2018 20:13)
     
  • Status: expert

    Re: Nenarocny zivy plot

    Datum: 29.04.2018 20:20
     

    Ty topoly je děs, rostou rychle a není to žádná hitparáda. Sousedi odnaproti to mají kolem plotu winking smiley

     
  • Status: expert

    Re: Nenarocny zivy plot

    Datum: 29.04.2018 20:23
     

    :-) Iviku chci slyšet názory,nějakou představu už samo mám, ale třeba mě někdo překvapí něčím super:-)

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Nenarocny zivy plot

    Datum: 29.04.2018 21:39
     

    Jájo, já bych tam dala asi habry na pokračování ... koukni sem [lesoskolky.cz]

     
  • Status: expert

    Re: Nenarocny zivy plot

    Datum: 29.04.2018 21:44
     

    Ten můj habrový je z sazenic za 7 kč.-), je pravda,že nad námi má doktor taky habry bylo by to pokračování.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Nenarocny zivy plot

    Datum: 29.04.2018 22:16
     

    Jájo, až teď jsem si všimla, že ta akce na odkazu, který jsem dávala je z r. 2015 stydlin smiley, ale tady je inzerát [dum.bazos.cz] . Nebo zadat poptávku. Taky by se mi líbil Javor babyka - nevím zda u vás roste, poměrně dobře snáší řez, u nás docela rychle rostoucí nezmar.

     
  • Status: expert

    Re: Nenarocny zivy plot

    Datum: 29.04.2018 22:18
     

    Javorový plot jsem viděla, ale už ho tam nemají, je náročný střih, musí se ručně větývku po větývce.. Já bych letos nesázela až za rok. Nevím kdy žačnou, zatím chtěli vědět kde máme vodovodní přípojku.

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Nenarocny zivy plot

    Datum: 30.04.2018 12:54
     
    Další fotografie:

    Na babyku to už je vysoko.

    Stromy nerostou podle našich přání, buď rostou rychle, ale rozhodne se nezastaví v námi požadované výšce, naopak rostou až do nebe. Nebo rostou do rozumné výšky, ale trvá jim to hóóóódně dlouho. Kýžená kombinace, aby rostly rychle a v dejme tomu 2 m se zarazily jak hřebík a už nerostly, je problém.

    Netuším jak vysoký žp potřebuješ, jestli 180 cm, aby Ti chodci nečučeli na pozemek nebo vyšší, ať odstíníš bytovky.

    Předpokládám asi správně, že bys upřednostnila méně práce.

    Já bych asi brala alej z bříz, seženeš levně a rychle vyrostou a pak jednou bude palivo. Nebo např, modřín.

    Habr by mohla být dobrá volba, školku máš třeba tady [www.sazenice-zajic.cz]. Nebo zkus buk, v některých školkách vybírají z výsevů červeně se bavící stromky, ovlivněné pylem z parků. Ale i zelený bude čupr.

    Další možnost jsou keře, jako např. tavolník van Houteův, vysoká je i 3 m a je docela rychlý.

     

    Pokud je stavba na vedlejším pozemku, pak jsi určitě účastníkem řízení. Ptej se na stavebním úřadě, žádej, aby ses stala účastníkem řízení a namítej, že výkop ohrožuje tvoje stromy, a žádej, aby vedli kabel po druhé straně cesty. (vše písemně) Může se stát, že Tě odbudou, že to je veřejný zájem, a že už mají hotový projekt atd... Tak si zkus aspoň s investorem dohodnout úlevu, třeba vyžádat pomoc s kácením apod., zvlášť když už nemají optimální zdr. stav a úplně tě esteticky neuspokojují.

     

    Připojuju tabulky možností co do živého plotu.

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Nenarocny zivy plot

    Datum: 30.04.2018 12:55
     
    Další fotografie:

    a druhý díl

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahradní povídání (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.