čtvrtek 28. března, 20:01 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Zahradní povídání
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahradní povídání
Diskutujte! pro takové všeobecné povídání
 
 
 
 
Autor: Didi
Status: expert

Nenarocny zivy plot

Datum: 30.05.2011 14:08
 

Poradte prosim nejaky, co jeste ke vsemu rychle roste. Jelikoz jsem se rozhodli pro pozemek, ktery neni na samote, mame tudiz sousedy a chteli bychom nas pozemek zakryt pred zvedavci, coz neni tak jednoduche.

Mate dobre zkusenosti s nejakym druhem ziveho plotu? Hlavne taky, aby nebyl moc narocny na udrzbu, casu ani chuti moc neni a je to moooc m.

 

Diky flower smiley

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí12345678910
    Aktuální stránka: 10 z 10
  • Status: expert

    Re: Nenarocny zivy plot

    Datum: 30.04.2018 13:08
     

    Hani, Tvoje rady jsou vždycky cenné, hlavně to "zúřadování věci". Samo bych je chtěla zachránit, ale ......cesta je úzká, a ať budou bagrovat po kterékoliv straně bude to pro smrky marné. Při tom co jsme zažili před těmi asi šesti týdny, bych v blízkosti rizikový strom mít nechtěla.

    Hani probíráme to horem dolem, Bytovku 100% neodstíním, ničím než smrkem, to už jsem odpískala. Ale dnes nás napadla možná zajímavá věc. Blízko je lipová alej a pod stromy bývá spousta mláďat, dala by se lípa udržet v keřovitém habitu? Až to bude aktuální zajdu za starostou je to mladý, rozumný "kluk" a je hajný :-) Třeba mi taky poradí, nebo i pomůže. Něco tam být musí nebo mi cyklisti budou jezdit po celé zahradě, totéž pejskaři a tůristi. Lidi z města si se soukromým a neoploceným pozemkem hlavu nelámou. Někdy je to k vzteku.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Nenarocny zivy plot

     
     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Nenarocny zivy plot

    Datum: 30.04.2018 13:52
     

    Lípa bude taky dobrá volba, dobře se tvaruje a snáší i zpětný řez. Nevýhodou je medovice pod stromy, zvaž, kde parkuješ auto atd.

    Abys úplně na celé zahradě neviděla nežádoucí objekty není asi reálné. Navrhuju si vybrat např. výhled z oblíbeného okna a zahradné posezení (či jiné dle Tvých preferencí) a tato místa odstínit. Stejnou službu jako dejme tomu 5 m strom na okraji pozemku udělá 2 m keř v půlce zahrady. Vysvětluju to asi kostrbatě, ale jistě si představíš, že stejně vysoký strom/keř, čím je blíž k Tobě, tím víc ti zastíní. Bude to chtít pomocníka s dlouhou tyčí, uvelebíš se na lavičce a budeš ho honit po zahradě a rozvažovat co chceš vidět, co Ti nevadí a co nechceš určitě vidět. grinning smiley

    Neúcta lidí k půdě a cizímu majetku je rozšířená, kde není zubatý plot a ještě lépe zubatý pes, tam lezou... Asi si situace přece jenom vyžádá aspoň symbolické oplocení...

    Pokud je starosta hajný, pak bude určitě možno se domluvit jak na vyzvednutí semenáčků (po opadu listu), tak na tom, aby při nákupu do obecního lesa vzali dva balíky sazenic pro Tebe. Čekej ceny do 20 Kč za kus, nebude to majlant.

     
  • Autor: HanaK
    Status: expert

    Re: Nenarocny zivy plot

    Datum: 30.04.2018 13:52
     

    tak nějak jsem to myslela

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Zahradní povídání (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.