sobota 20. dubna, 12:30 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Anavi
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5
Klikni pro filtrování

Nenáročné mrazuvzdorné květiny a rostliny

Datum: 14.12.2007 22:14
 

Chtěla bych vás poprosit o tip na rostliny, které nevyžadují přílišnou péči (sestřihávání, vyštipování květů, hnojení apod.) a vydrží mráz a nánosy sněhu, a které se případně množí rychle samovýsevem nebo jsou půdopokryvné.

Potřebovala bych stvořit jednu zídku ve "vyšších polohách" - představovala bych si tam třeba rožec, poléhavé floxy, kapradí, bergenie. Z těch vyšších potom třeba lupinus - ten se myslím dobře množí a mě by vyhovoval takový "divoký" vzhled, jen nevím, jak se třeba ten lupinus jeví na jaře - jestli je třeba ho nějak krátit u země nebo co s ním confused smiley .

Poradíte? Potřebovala bych prostě vytvořit takovou venkovskou zahradu. Fotky uvítám.

Ta zahrada bude mít zásah zahradníka tak třikrát do roka, to je potřeba hodně zohlednit, takže fakt hlavně to, co roste samo... ještě mě napadá třeba kontryhel, heuchery, co třeba udatna????

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí1234567 | další
    Aktuální stránka: 6 z 7
  • Autor: gasha
    Status: začátečník

    Re: Nenáročné mrazuvzdorné květiny a rostliny

    Datum: 24.01.2010 20:32
     

    Keri, já vím a souhlasím s tebou, slunečné stanoviště je míněno v kombinované výsadbě Cottage garden, kdy okolní rostliny, třeba listnaté keře tvoří stín. Já osobně ji mám taky ve stínu a díky tomu kvete hodně dlouho.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Nenáročné mrazuvzdorné květiny a rostliny

     
     
  • Autor: gasha
    Status: začátečník

    Re: Nenáročné mrazuvzdorné květiny a rostliny

    Datum: 24.01.2010 20:39
    Hodnocení fotografie "Nenáročné mrazuvzdorné květiny a rostliny": 5
     

    Ještě mě napadlo, co říkáte na skalkové bramboříky. Ty jsou taky nenáročné a jsou jedny z prvních , nebo posledních co kvetou. Důležité je vědět, jaký druh bramboříku máte, podle toho se mu vytvoří podmínky pro dobrý růst. Některé chtějí štěpku a jiné zase štěrk.

    On je trošku problém dohledat nějaký materiál o tom, jak se bramboříky vlastn pěstují, tak přikládám zase nějaký ten odkaz.

    Fakt to není žádná věda.

    Pěstování botanických bramboříků

     

    Období kvetení podle jednotlivých druhů

     

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Nenáročné mrazuvzdorné květiny a rostliny

    Datum: 24.01.2010 20:56
     

    Bramboříky se mi líbí obecně. Budu o nich vážně uvažovat. Skalku vápním kvůli hořci, saxifragám a konikleci. tak by se jim mohlo líbit. Jen to zpropadené místo chybí thumbs up

     
  • Autor: gasha
    Status: začátečník

    Re: Nenáročné mrazuvzdorné květiny a rostliny

    Datum: 25.01.2010 18:20
     

    No klidně je můžeš dát i do nějaké pěkné kamenné misky, alespoň tím vyřeších zajištění sucha v zimním období. My je máme na sklace na místě, které je chráněno pásem přesahující střechy, takže když je nezalijeme, tak jsou v suchu. O to je pěstování jednodušší.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Nenáročné mrazuvzdorné květiny a rostliny

    Datum: 25.01.2010 18:58
     

    ty bramboříky asi taky budu potřebovat grinning smiley....pokojové mám a jsem s nima spokojená....tak může být i venku a dělat parádu thumbs down

     
  • Autor: gasha
    Status: začátečník

    Re: Nenáročné mrazuvzdorné květiny a rostliny

    Datum: 25.01.2010 20:06
     

    Oni jsou i bezvadné řešení do zimních truhlíků. Nejlepší je udělat truhlík, kteý máš přes léto někde schovaný a na podzim ho dáš na okno, můžou ti tam kvést vřesy a třeba i podzimní a jarní bramboříky. Na jaro sa tam dají nastrkat různé cibulky, iris reticulata, sněženky , taková malinká skalka na okně. Třeba.

     
  • Autor: Kveta
    Status:

    Re: Nenáročné mrazuvzdorné květiny a rostliny

    Datum: 28.01.2010 13:21
     
    p1030737.jpg

    Bergenie ( asi 7 kultivarů ) byly loni v jarní nabídce Lukon Bulbs.

    + další 3 má Lukon Glads

    další školky ( cca po dvou kultivarech )

     

    k snášenlivosti slunce - zdá se mi, že nejméně slunce snesou bělokvěté kultivary. ( hůře kvetou )

     
  • Autor: Kveta
    Status:

    Re: Nenáročné mrazuvzdorné květiny a rostliny

    Datum: 28.01.2010 14:18
     


    Keria napsal(a):
    Gashi, tu Chatto som mala moznost zahliadnut prave pred par dnami na TV Deko - davaju serial o historii angl. zahradnictva ..grinning smiley (hm....ale zial som to nevidela cele...prvy ma vyrusila navsteva...a pri opakovani zase dhlyyyyy telefon eye rolling smiley)

    jo, ještě... jsem si vzpomněla

     

    o zahradě Beth Chatto psala nedávno Dresla na Krásných růžích. Kdyby ses chtěla podívat, pohledám přímo odkaz.

     

    mne totál dostala její perenová zahrada, kdy pěstuje kytky v naprosto ( účelově ) nepříznivých podmínkách.

    heč,heč grinning smiley, jednu mi dovezla...

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nenáročné mrazuvzdorné květiny a rostliny

    Datum: 09.04.2011 17:09
     

    dávám sem, pěkné obrázky

    [www.obrazky.cz]

     
  • Autor: suee
    Status:

    Re: Nenáročné mrazuvzdorné květiny a rostliny

    Datum: 09.04.2011 18:56
     

    Toto téma vidím poprvé eye popping smiley zase mám co číst eye rolling smiley

     
  • Status:

    Re: Nenáročné mrazuvzdorné květiny a rostliny

    Datum: 09.05.2011 08:21
     

    Nápodobně...budu muset diskuze prolistovat zezadu, se dozvím věcí...

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Nenáročné mrazuvzdorné květiny a rostliny

    Datum: 09.05.2011 14:55
     

    Tak jsem koupila tavolník Gold flame místo zlatolisté růje, která se odporoučela do věčných lovišť díky padlí a také letošní zimě. Četla jsem, že tavolníky jsou odolné a tak tomu chci věřit. Růj jsem stejně chtěla udržovat menší (bez květů). Krásně mi zářila v záhonu, tak teď tam snad bude zářit ten pěkně vybarvený tavolník.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nenáročné mrazuvzdorné květiny a rostliny

    Datum: 09.05.2011 18:43
     
    p1140373.jpg

    gold flame je na jaře nádherný, podívej, jak svítí na záhonu winking smiley (ten vpravo - za oranžovými dlužichami)

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Nenáročné mrazuvzdorné květiny a rostliny

    Datum: 09.05.2011 21:01
     

    tak ten brambořík měl lístečky celou zimu a na jaře šel do věčných lovišť......ale jdu do něj zas, je moc pěknýwinking smiley

    Anavi máš to tam moc pěknýthumbs down

     
  • Autor: 555
    Status: expert

    Re: Nenáročné mrazuvzdorné květiny a rostliny

    Datum: 10.05.2011 13:14
     

    Ivčo, já ho znám. Už 4 jara mě dráždí u kluka na zahradě. Má tam víc druhů a tenhle je nejlépe vybarvený.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.