čtvrtek 28. března, 19:19 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Ostatní a volné téma
hodnocení: 4.70
Aktuální kategorie: help   Vše > Ostatní a volné téma
Diskutujte! Ostatní a volné téma. Aneb co se nikam nevešlo..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Libi
Status:

Nemocenská

Datum: 23.01.2007 17:43
 
Prosím o radu. Jsem v jednom zaměstnání na O, 375 úvazek. Každý týden odpracuji jiný počet dní a jiný počet hodin. Jak je to s nemocenskou v ty dny, kdy mám zrovna volno. Dejme tomu, když minulý týden jsem pracovala v Po, út, st, a pátek a tento týden jsem pracovala pouze v pondělí. Od úterý jsem už v práci být neměla a zároveň mám od úterý neschopenku. Počítá se mi nemocenská i za ty zbylé dny do konce týdne?
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12 | další
    Aktuální stránka: 1 z 2
  • Autor: Otazka
    Status: expert

    Re: Nemocenská

    Datum: 27.01.2007 15:24
     
    Ahoj Libi, nemocenská se platí za kalendářní dny, takže budeš-li mít neschopenku např. od. 10. do 31.,
    proplatí Ti 22 dnů, bez ohledu na to, jestli pracuješ celý týden, nebo třeba jen dva dny v týdnu. 
    Budeš mít ovšem podstatně nižší  dávku na den, než v prac. poměru, kde pracuješ 5 dnů v týdnu, 
    protože při výpočtu průměru na nemoc se příjem též dělí kalendářními dny.
     
  • Autor: Reklama

    Re: Nemocenská

     
     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    Jitkaaaa

    Re: Nemocenská

    Datum: 04.08.2008 14:32
     

    Dobrý den, chtěla bych se zeptat...Pracovní dobu máme od 7:00 do 15:30 (přestávka 12:00 - 12:30). Naše zaměstnankyně odešla 28.7.08 k lékaři ve 12:00 a ten jí napsal neschopenku od 28.7.08. Jde mi o to, jestli jí počítat nemocenské od těch 12ti hodin nebo celý den toho 28.7.2008. Moc děkuji za odpovědi.

     
  • Autor: Andora
    Status:

    Re: Nemocenská

    Datum: 04.08.2008 14:52
     

    Až od dalšího dne.

     

    [www.mpsv.cz]

     

    Já to ale většinou řeším tak, že ty odpracované hodiny (pokud to jde), přepíšu na jiný den, aby ta nemocenská byla už od 1.dne. Hlavně, když mi jdou lidičky marodit po noční.

     
  • Autor: Otazka
    Status: expert

    Re: Nemocenská

    Datum: 04.08.2008 15:38
     

    Andoro, ale to nemáš pravdu. Za odpracované hodiny z 28.7. jí náleží mzda, za neodpracované nemocenská. Bude to první den nemoci a v uvedeném případě se jedná o tři hodiny, což je 37,5% prac. doby a tolik procent nemocenské jí náleží z denní dávky.

     
  • Autor: Andora
    Status:

    Re: Nemocenská

    Datum: 04.08.2008 15:40
     

    Tak to se obávám, že od 30.6.08 už tohle neplatí.

     
  • Autor: Maca
    Status:

    Re: Nemocenská

    Datum: 04.08.2008 15:45
     

    Libi nemocenská se platí po dobu celé vystavené nemocenské. Tam je podmínkou jen to, že musíš odvádět z tohoto PP sociální a zdravotní pojištění.

    V druhém případě( v dnešní době se to stává většinou jen při pracovním úraze) to beru jako dělenou nemoc. opracované hodiny platím normálně a zbytek nemoc. Např. 5 hod odpracované , 3 hod nemoc.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nemocenská

    Datum: 04.08.2008 15:46
     

    Děláte v tom Jitce pěknej guláš winking smiley grinning smiley

     
  • Autor: Andora
    Status:

    Re: Nemocenská

    Datum: 04.08.2008 15:49
     

    [www.cssz.cz]

     

    holky,holky - winking smiley já myslím, že mám pravdu, ale nejsem mzdovačka, jen s ní dost úzce spolupracuju

     
  • Autor: Otazka
    Status: expert

    Re: Nemocenská

    Datum: 04.08.2008 16:19
     

    Ty bláááho, tak to čumim. eye popping smiley Co si to vymysleli? Zítra musím udělat pokusný výpočet ve mzdovém programu a juknout na tu 166/2008. Nicméně pár takových neschopenek už mi rukama prošlo a bylo to dobře, protože máme každé dvy roky kontrolu. Tnehle špek asi nějak vyplynul z toho, co platilo od nového roku, kdy se první tři dny neplatily vůbec.

    Jitko, nejlíp uděláš, když si zavoláš na příslušnou OSSZ.

     
  • Autor: Andora
    Status:

    Re: Nemocenská

    Datum: 04.08.2008 16:22
     

    Otázko, neděs se, od 1. září bude zase jinak. Oni nedaj pokoj, dokud všichni totálně nezblbnemgrinning smiley . A kdoví,co si vymyslejí od ledna.

     
  • Autor: Andora
    Status:

    Re: Nemocenská

    Datum: 04.08.2008 16:25
     

    Myslím nové změny, ještě k tomu, o čem se už ví. Zaměstnavatel - 14 dnů atd, to si vůbec neumím představit.

     
  • Autor: Otazka
    Status: expert

    Re: Nemocenská

    Datum: 04.08.2008 16:31
     

    Andoro, vím, proto jsem se tím ani moc nezabývala. Naštěstí mi nikdo na konci června marodit nezačal a protože mám dobrý program, tak jsem se těmi současnými novinkami moc nezabývala. Z toho, co na nás chystají od nového roku jsem se zbláznila už předloni na semináři, letos si to zopáknu a do důchodu to musím nějak přežít. eye rolling smiley sad smiley

     
  • Autor: Andora
    Status:

    Re: Nemocenská

    Datum: 04.08.2008 16:36
     

    Nám právě od června znova začali lidi víc marodit. Sice to není jako vloni, ale v 1. pololetí byly doma snad jen budoucí maminy a sem tam nějakej neprac. úraz. Jinak si většinou brali marodi pár dní dovolené. Jak se zase začalo všechno platit a lépe než vloni, zase začali lidi na každej prd nosit neschopenku.

     
  • Autor: Otazka
    Status: expert

    Re: Nemocenská

    Datum: 04.08.2008 17:29
     

    Jsem taky v červenci marodila.(Aniž bych tušila, že to mám za 60% stydlin smiley, asi bych se měla živit něčím jiným winking smiley ). Což mě ovšem teď napadá, že musím kouknout, jestli mi doktorka neoznačila Ost.úrazy, abych jako správná kovářova kobyla nevostala bez toho pitomého lejstra, co se k tomu musí plodit. eye rolling smiley

     
Stránky:  12 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Ostatní a volné téma (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.