sobota 20. dubna, 15:27 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Co se jinam nehodí
hodnocení: 4.60
Aktuální kategorie: help   Vše > Ostatní a volné téma > Co se jinam nehodí
Diskutujte! Je spousta věcí na které tu není chlíveček
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Stano
Status:
Výsledné hodnocení: 5

Nejstarší vzpomínky

Datum: 08.12.2007 18:40
 

Jak daleko ve vašem životě sahá vaše paměť, na co nejstaršího si vzpomenete?

 

Před pár dny jsem vykládala na návštěvě u rodičů, že si vybavuji opakovaný výjev z jeslí, jak jdeme na procházku nějakým parkem, mírně do kopce, a já koukám na takový velký kočárky, který tlačej "tety" z jeslí, a v nich seděj "spolužáci" z jeslí. Smutně na ně koukám a hrozně si přeju, abych taky mohla jet v kočárku a ne pořád šlapat. A moje o čtyři roky starší sestra mi tuhle vzpomínku potvrdila - chodila ve stejném baráku do školky a dívala se vždycky z okna, když jsme šmajdali venku, aby se podívala, jestli zase šlapu nebo jestli se konečně taky vezu. Bylo jí mě líto, protože mě v kočáře nikdy neviděla.

Pak si ještě matně vzpomínám na to, že mě sestry vyklopily před naším domem z kočárku eye popping smiley.

 

Jak jste na tom vy?

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12345 | další
    Aktuální stránka: 1 z 5
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Nejstarší vzpomínky

    Datum: 08.12.2007 18:44
     
    Já si vybavuju návštěvu u pradědy,byly mi asi 4 a on měl malou skládací židličku a nechtěl mi jí půjčit.Já jí odtáhla za dveře a seděla na ní na chodbě.A ještě se mi vybavuje jak svítil svíčkou do konvice,jestli už se vaří voda.
     
  • Autor: Reklama

    Re: Nejstarší vzpomínky

     
     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Nejstarší vzpomínky

    Datum: 08.12.2007 18:53
     
    Já si matne vzpomínám, kdyz jsem byla hodne malá, asi jeste batole, tak mne máma krmila nejakou kasí nebo cím a olizovala tu lzíci. Fuj! byla jsem od malicka stítivá.
     
  • Status: expert

    Re: Nejstarší vzpomínky

    Datum: 08.12.2007 19:00
     
    Já si pamatuju úplně přesně a živě celý den ve kterém se mi narodila sestra byly mi bez měsíce tři roky.
     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Nejstarší vzpomínky

    Datum: 08.12.2007 19:28
     
    No tak to já mám zafixováno taky, jak byla máma v porodnici a táta se mnou šel do parku na houpačky, to mi bylo 2,5 roku. Aokamžik, kdy přivezla ségru a vystupovala ze sanitky a já na to koukala přes okno stojíc na stole, ten vidím úplně živě ještě dnes.
    Moje dcera si pamatuje scénu ze starého bytu, takže jí nebyly ani celé dva roky.
     
  • Autor: Dasa
    Status: expert

    Re: Nejstarší vzpomínky

    Datum: 08.12.2007 23:02
     

    Moje doživotní trauma. Naši dali mě a o necelé dva roky mladšího bráchu do školky a jeslí nebo jak se to tehdy nazývalo - zkrátka bylo to v jednom paneláku ale vzhledem k věkovému rozdílu jsme byli v různých odděleních. Nikdy nezapomenu na jedno ráno kdy otec zjistil že tam asi nebudu chtít zůstat : posadil mě ke stolečku a hráli jsme si jako že brnkáme na piáno a ve chvíli kdy jsem se do hry zabrala tak zmizel (zrada jak noha) .

    Druhá scéna z pobytu na zahradě téhož zařízení ( moje a bráškovo oddělení zahrady předělené drátěným plotem) - kdy jsme stáli každý na té své straně, přes díry v plotu se drželi za ruce a litovali jsme se navzájem.

    Toto naše utrpení trvalo týden a táta nás odmítl tam dále vodit. Pak už jsme až do nástupu do školy nikdy do žádného zařízení nechodili .

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Nejstarší vzpomínky

    Datum: 08.12.2007 23:41
     

    Moja najstarsia spomienka - nieco cez 2 1/4r. - bolo to na jar, svietilo slnko, bola som na navsteve u babicky - stojim na dvore pod oknom a okolo plno deti..a niektore z nich mi hodilo do hlavy kamen - krv mi tiekla cez oko po tvari na svetlu satovu zasterku ..( dodnes mam jazvu na cele ...hihi, o pripadne inych nasledkoch sa radsej nezmienujemwinking smiley )

    Nevesta rozprava, ze si pamata svoju detsku postielku a izbu ked nemala este ani rok..Jej mamka to potvrdila, ze jej opis naozaj sedi... lebo hned nato sa odtial prestahovali...confused smiley

     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Nejstarší vzpomínky

    Datum: 09.12.2007 08:48
     

    Tak já mám jen samé traumatizující zážitky, nic hezkého si nepamatuji.

     

    První vzpomínka, která se mi matně vybavuje, je den kdy od nás odcházel můj biologický otec.

    Bránila jsem mu v odchodu tím, že jsem si přitáhla dřevěného houpacího kohouta ke dveřím a seděla na něm. Řval něco na mámu a pak mne odstrčil.

    Víc nic. Jen jak se houpu v té malé tmavé chodbě. Mohlo mi být kolem 3 let.

    A druhá vzpomínka, když mi trhali krční mandle. Jak jedu výtahem v pyžámku s medvídky někam do přízemí ( nebo do patrá?), jak mi doktor svírá moje kolena mezi svými a já si musím pod bradou držet tu plechovou ledvinu. A jak jim pak pozvracím celý pokoj.

    Vůbec mám dětství celé nějak v mlze, nevím čím to je. Školku si třeba nepamatuju skoro vůbec. Až první třidu a milovanou paní učitelku. Byla nejkrásnější na světě, aspoň pro mě. Už je to starší dáma a nedávno jsem jí potkala a pořád je krásná.

    Asi mám HOSIPA už od malička a taky mi to zůstalo.grinning smiley

     
  • Autor: Keria
    Status: expert

    Re: Nejstarší vzpomínky

    Datum: 09.12.2007 09:13
     
    Amee - som na tom dtto rovnako..Celym zivotom takto prechadzam - hmla za mnou ..hmla predo mnou...len zriedka sa nieco vynorieye rolling smiley ( ..ale obcas je to tzv. zabudanie milostive..)
     
  • Autor: Didi
    Status: expert

    Re: Nejstarší vzpomínky

    Datum: 09.12.2007 13:00
     
    Koukám ale, ze si kazdý zapamatoval spís to osklivé, místo toho pekného. Zajímavé. Pritom se ríká, ze osklívé zázitky se vytesnují.
     
  • Autor: jabraka
    Status:

    Re: Nejstarší vzpomínky

    Datum: 09.12.2007 16:27
     

    Odborníci tvrdí,že nejstarší vzpomínky jsou nejdříve od 3,5-4 let.Já mám ostré vzpomínky kolem 5 roku.Byli jsme se podívat na rodinný domek,vybombardovaný americkými osvoboditeli v roce 1945.Puma urazila celou frontu a byly vidět obrázky na stěně a postel.Od té doby nenávidím vše,co s válkou souvisí.Taky si ale dobře vzpomínám,že jsem si hrál s kamarádkou na lékařskou prohlídku.Ach jo!A na motocyklové závody,kdy jsem seděl otci na ramenou.Ten výhled byl nezapomenutelný.Další vzpomínky jsem už uměl vymazat,hlavně ty negativní.

    JAB.

     
  • Autor: Majka
    Status: moderátor
    www.majkaj.webg..

    Re: Nejstarší vzpomínky

    Datum: 09.12.2007 16:39
     
    Odborníci jsou paka a nebo mají sklerózu jak prase. grinning smiley
     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Nejstarší vzpomínky

    Datum: 09.12.2007 17:05
     
    Já si vybavuju, že jsem toužila po houpacím koni...to mi bylo asi 2,5...Byla jsem před vánoci u babičky, (štědrý den jsem tam měla dřív a pak jsem jela domů) a při tom frmolu jsem zlobila... Vlezla jsem na plot ke kachnám a slípkám a zůstala jsem na něm viset hlavou dolů...To si pamatuju...a ještě jsem z toho měla legraci. Babičky a tetu mohl trefit šlak, když mě odtamtud vyprošťovaly...A pak jsem celej den prosila ježíška, že už budu hodná,jen aby mi toho koně přines....Vyslyšel mě...dostala jsem ho.. winking smiley
     
  • Autor: jabraka
    Status:

    Re: Nejstarší vzpomínky

    Datum: 09.12.2007 17:05
     

    O vzpomínkách bylo hodně řečeno ve filmu Kid v excelentním hereckém představení Bruce Willise.Bylo to o zapomenutí epizod mladého života,paráda.

    Ještě mě z toho mrazí,jak je to pravdivé.

    JABRAKA

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Nejstarší vzpomínky

    Datum: 09.12.2007 18:19
     
    Taky si dobře vzpomínám, jak jsem chtěla ségru mimino vyměnit za kanárka. Sem to myslela fakt vážně, vždyť jsem měla ještě jednu v záloze,ale kanára žádného.. grinning smiley To mi bylo necelejch pět... winking smiley
     
Stránky:  12345 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Co se jinam nehodí (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.