úterý 19. března, 08:46 Svátek má Josef
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Ostatní a volné téma
hodnocení: 4.70
Aktuální kategorie: help   Vše > Ostatní a volné téma
Diskutujte! Ostatní a volné téma. Aneb co se nikam nevešlo..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert

Násilí ve filmech

Datum: 21.12.2006 13:37
 
Nedávno jsem četla článek o vzrůstajícím násilí na filmovém plátně. autor tam vzpomínal na dobu Psycha a Ptáků, kdy ženy omdlévaly jen z těch ,,náznaků´´. Doba náznaků je pryč a ve filmech se už běžně objevují rozřezaná těla, všude plno krve a čím dál častěji pohled na zvracejícího policistu, naleznuvšího právě mrtvolu.  Kam až to může jít? Dnes je třeba Psycho považováno za takovou pohádku. Myslíte, že třeba za 30 let bude za pohádku považován třeba Texaský masakr motorovou pilou? Co ještě ,, horšího´´ může být natočeno?
 

Komentáře a názory

 
    Stránky: 12 | další
    Aktuální stránka: 1 z 2
  • Autor: anny
    Status:

    Re: Násilí ve filmech

    Datum: 21.12.2006 20:54
     
    Mne sa Psycho páčilo,mám rada keď len náznaky navodzujú atmosféru strachu.Niekedy je to posobivejšie ako kýble krve.Osobne som velký strachopud,pri najhorších scénach sa skrývam hlavu do polštáře.
     
  • Autor: Reklama

    Re: Násilí ve filmech

     
     
  • Autor: Neregistrovaný uživatel:
    xumii

    Re: Násilí ve filmech

    Datum: 27.02.2007 16:38
     
    Mohla byste mi prosim posalt zminovany clanek nebo web adresu na muj mail?? Dekuji
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Násilí ve filmech

    Datum: 27.02.2007 17:03
     
    xumi...obávám se, že nemohla. Bylo to v novinách, Nymburský denník, se kterým jsem už zatopila. Možná to bude někde v archivu, pokud mají stránky.  Vyšlo to myslím někdy v listopadu.
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Násilí ve filmech

    Datum: 02.03.2007 10:03
     
    Mono, takový druh filmů, kde je všude plno krve, moc nemusím sad smiley. Někdy, přiznám se, ani nechápu, co koho vede k tomu takový film vůbec natočit, jestli už autor sám není nějakým způsobem zvrhlý.. sad smiley. Teď jsem jedním okem u žehlení sledovala Hannibala, druhý díl a když někomu na plátně vyhřeznou střeva, z toho je mi teda blivno sad smiley a popravdě nevím, co to komu může přinést...
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Násilí ve filmech

    Datum: 02.03.2007 10:32
     
    Mně se až tak blivno nedělá...ale nechápu to, na co se ptáš...co to má za účel a kam až to může jít? Pro mne by fakt mohli točit jen v těch náznacích.
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Násilí ve filmech

    Datum: 02.03.2007 10:39
     
    Mono, zajímá mě prostě to, k čemu je takový film vůbec dobrý...confused smiley
     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Násilí ve filmech

    Datum: 02.03.2007 10:40
     
    Anavi...no přece je ,,akční´´!!!grinning smiley
     
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Násilí ve filmech

    Datum: 04.04.2010 20:01
     

    Mě nějaký akční film nechává docela chladnou. Taky se na ně moc nedívám. Mám s manželem dohodu, že se nebudu vysmívat filmům na které on čučí a on mě bude bez poznámek nechávat ronit slzy u dojáků. Pro mě jsou nejděsnější filmy, které můžou být podle pravdy. Násilí na dětech a slabých ve filmu nesu hodně těžce. Asi jsem labilní. Nervově.grinning smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Násilí ve filmech

    Datum: 04.04.2010 20:06
     

    násilí ve filmech nemusím....přepínám na jiný program......nějak už to hůř snáším jak jsem starší...

     
  • Autor: Vladka
    Status: expert

    Re: Násilí ve filmech

    Datum: 04.04.2010 20:11
     

    Taky od toho odcházím.Nemusím všechno

     
  • Autor: carlos
    Status: expert
    https://eu.zone..

    Re: Násilí ve filmech

    Datum: 05.04.2010 00:16
     

    jste holky měkoty winking smiley , ale recht máte v tom že čeho je moc, toho je příliš. Ten Texaskej masakr je fakt už zvrhlost, ale jinak nejde mnohdy jen naznačovat (např válečné filmy), je to i způsob dokreslení zvěrstva na někom páchané v rámci nějaké zvrhlé ideje. Tomu se v dnešní době asi vyhne málokterý film, ale jak se říká proti gustu žádný dišputát. Pokud se člověku obrací žaludek, je fakt lepší koukat na něco jiného, nebo si, což je mnohem lepší, pěstovat svoji obrazutvornost četbou smiling smiley . A jen tak mimochodem, kdo z vás viděl film na motivy románu Stefena Kinga "Osvícení" ?!? S vynikajícím výkonem Jacka Nicholsna ?!? Tohle když jsem četl (dřív než viděl film) tak jsem se fakt potil i na prdeli, a Nicholson tomu fakt dodal náboj, který jesm si ani já nedokázal ve své bujné fantazii a obrazutvornosti představit smoking smiley smoking smiley smoking smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Násilí ve filmech

    Datum: 05.04.2010 09:28
     

    od Kinga jsem četla Pytel kostí....myslím se to jmenovalo. No už to fakt nemusím, takový nerváky. Raději červenou knihovnu....pak se mi hezky usínáwinking smiley

     
  • Status:

    Re: Násilí ve filmech

    Datum: 05.04.2010 09:47
     

    ani ja to násilie moc nemusím,ešte kedysi som sa celkom rada pozerala aspoň na tých pekných a nesmrteľných hrdinov,teda hlavne na tie namakané telá,ale už ma viac zaujmajú kytičkygrinning smiley

     
  • Status: expert

    Re: Násilí ve filmech

    Datum: 05.04.2010 10:31
     

    Já pro klidný spánek koukám jen na absolutně nezávadné filmy......věřím, že některé z těch co neuvidím jsou úchvatné a umělecky cenné, ale já se ráda dobře v klidu vyspím.

     
Stránky:  12 | další komentáře>>
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Ostatní a volné téma (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.