pátek 19. dubna, 10:46 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Na farmě
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Záliby a volný čas > Zvířata > Na farmě
Diskutujte! nebo nějaký název pro diskuze o hospodářských zvířatech...mě nic nenapadá,třeba přijdeš na lepší
 
 
 
 
Autor: Amee
Status: expert

Naše kozenky

Datum: 07.04.2015 22:08
 
Další fotografie:

Naše rozhodnutí pořídit si holandské kozičky, jako domácí mazlíčky, schválila naše rodina jednoznačně. Největší břímě ovšem zbylo na tatínka, který dostal za úkol postavit kozín. Vzhledem k tomu, že je tak trochu megaloman, pro dvě malé kozy máme chlívek velikosti 5x3 metry. Ale brzy, se ukázalo, že to vůbec nevadí. Vzhledem k tomu, že kozenky nemají rády vítr a déšť, kdy minulý týden se vlastně žádné jiné počasí nekonalo, ukázalo se postavit větší kozín jako dobrá volba. Aspoň se uvnitř netísní a mají možnost pohybu.

Koncem září jsem začala hledat, kde kozenky pořídíme. Volba padla na malou Dalovickou farmu [farmadalovice.webnode.cz] a 5.10.2015 jsme se jeli poprvé na kozičky podívat. Ani jsem netušila, jak moc se mi budou líbit.

A bylo rozhodnuto. Vzhledem k tomu, že kozenky byly březí a termín porodu se blížil bylo nám řečeno, že v polovině března budou kozičky k odběru.

Tak započala výstavba kozína.

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 9 z 11
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Naše kozenky

    Datum: 19.01.2016 21:58
     

    Ameel, mě by jich bylo také líto, pamatuju se jak v chlívku bylo teplíčko.... thumbs down

     
  • Autor: Reklama

    Re: Naše kozenky

     
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Naše kozenky

    Datum: 22.01.2016 01:01
     

    Ty se maj thumbs down flower smiley

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Naše kozenky

    Datum: 22.01.2016 10:25
     

    Amél skvělé...jste šikovní. Jo ono když jsou ty teploty takto extrémní, tak přijde přitápka vhod, nemohou si to zadejchat, na to jich je málo. Ony by to i ustáli bez újmy na zdraví, spalovaly by tukové zásoby, ale takto to maj lepší..i kvůlité vodě o starost méně. flower smiley

     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Naše kozenky

    Datum: 29.08.2016 12:05
     
    20160821_160942.jpg
    Další fotografie:

    Koukám, že už dlouho jsem nepřispěla, jak je u nás v "kozenkově".grinning smiley Takhle chodíme ven na pole. teď byla zábava skákat z balíku na balík. Je s nima sranda, docela nerady chodí ven, protože se bojí psů, takže jsou pořád ostražité a rozhlíží se po okolí.

     
  • Autor: Romi
    Status:
    www.chlupatarad..

    Re: Naše kozenky

    Datum: 29.08.2016 12:28
     

    jsou krásný thumbs down love smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Naše kozenky

    Datum: 29.08.2016 12:39
     

    Člověk by neřek, kolik s kozama může bejt srandy flower smiley love smiley winking smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Naše kozenky

    Datum: 29.08.2016 13:11
     

    Máte krásné mazlíky! love smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Naše kozenky

    Datum: 29.08.2016 17:55
     

    takhle vypadají jak velké holky love smiley

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Naše kozenky

    Datum: 29.08.2016 22:58
     

    Kozy mám strašně ráda i když jsem s nima nikdy nebyla v kontaktu, spíš jen co vidím v telce. Myslím si, že je to veselý zvíře a chytrost jí kouká z očí. Jo kecám, v Zoo jsem si s nima hrála, ale to byly takový malý roztomilý kozičky.

     
  • Autor: carlos
    Status: expert
    https://eu.zone..

    Re: Naše kozenky

    Datum: 29.08.2016 23:31
     

    Já se tak těšil a vaše kozenky, a ony tu jsou jen kozy. Ještě že jsou alespoň do páru ..... smoking smiley

     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Naše kozenky

    Datum: 30.08.2016 12:11
     

    Koza je všeobecné, když to tak lidově napíšu, pěkně vychcaná a vyčůraná grinning smiley A pořekadlo mlsná jako koza, platí dvojnásob. Naše kozenky jsou navíc mlsný každý jinak. Jeden má rád šlupky od kedluben, druhý se jich ani nedotkne. Jáchym miluje melouna, Grétka ani omylem a tak. Člověk by řekl, že všechno zelený sežerou, bane, si pěkně vybírají. Co mají asi nejraději je olupování kůry. Momentálně jsme je neuhlídali a tak mi oloupaly vrbu, asi to má spočítaný, ta vrba myslím. Ale je s nima legrace, chodí za Váma jako pejsci. Největší prča je, když třeba chci, aby šli na vodítku ven. Jáchym se vzpouzí, pokrčí se na předních nohách, nozdrama dře o trávu a pak se převrátí kopýtkama nahoru. grinning smiley Je to legrační. Nebo dělá, že se dusí, že ho moc tahám za obojek. Je to slušnej komediant. Jáchym má hrozně rád drbání hřebenem a když ho hřebelcuju. Gréta utíká a nešťastně mečí a nadává. Milujou pít vodu z bazénu, což je taky proces, protože se k tomu musí naštelovat, aby dosáhli, voda je níž než terén. Tak si tak různě klekají a lehají.

     
  • Status:

    Re: Naše kozenky

    Datum: 30.08.2016 13:20
     

    Dneska jsem četla v místních novinách, proč vzniklo oplocení předzahrádek.Šéf arboreta v Kostelci n/Č. lesy tam píše, že takové opatření bylo nutné, protože dříve shromažďoval obecní pasáček kozy na návsi a hnal je na pastvu. Jenže, za dobu, než se všechna zvířata dostavila, ostatní by ožraly rostlinsto v neoplocených předzahrádkách. Asi nebyly dřívější kozy tak mlsné. I když rčení "mlsná jak koza" vzniklo asi hodně dávno. spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Naše kozenky

    Datum: 31.08.2016 11:23
     

    winking smiley grinning smiley

     
  • Autor: jarunnka
    Status: nováček

    Re: Naše kozenky

    Datum: 02.09.2016 13:33
     

    grinning smiley thumbs down

     
  • Autor: Amee
    Status: expert

    Re: Naše kozenky

    Datum: 01.04.2019 18:19
     
    20160528_144043.jpg

    Synchronní kozy grinning smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Na farmě (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.