sobota 20. dubna, 09:16 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Dům a stavba
hodnocení: 3.80
Aktuální kategorie: help   Vše > Bydlení a domácnost > Dům a stavba
Založte si eDeníček! Stavíte, nebo již bydlíte ve vlastním? Podělte se o řešení svého bydlení s ostatními!
 
 
Podkategorie:
 
 
 

Náš přístup k bydlení a životu celkově

Autor: Milushka - začátečník
Datum: 02.01.2019 08:16
 

Řekla jsem si, že přes svátky zkusím napsat něco na toto téma. Na myšlenky ohledně zodpovědného přístupu k našemu okolí, k naší přírodě mě přivedly různé věci, které jsem okolo sebe vnímala v období Vánoc. Koše přeplněné plasty a papíry, plýtvání jídla, zcela zbytečné dárky z Číny, které skončí buď ve skříni nebo v horším případě rovnou v kontejneru…atd.

 

Hodně jsem přemýšlela o tom, jaké věci se snažíme s manželem dělat a jak se snažíme žít náš život. Myslím, že v manželství je hodně důležité, aby člověk s tím druhým sdílel společné zájmy, ale hlavně pohled na svět. Jsem vážně ráda, že jsme se s manželem našli a máme i stejný názor právě i na ekologii a na stopu, kterou zanecháváme na naší planetě. Nejsem žádný extremista, ale myslím, že i malé krůčky, které děláme a které se snažíme do našeho života přidat, pomáhají…

 

Snažíme se žít tak, abychom co nejméně zatěžovali životní prostředí a tomu přirozeně přizpůsobujeme i náš dům.

Žijeme v malém, ale útulném domě, ve kterém dáváme přednost ekologickým materiálům.

Žijeme zdravě a ekologicky.

Někdo by nás možná označil za cvoky, ale snažíme se vše dělat s mírou. Podle mne je špatné vůbec nebrat ohled na životní prostředí.

Když tedy něco kupujeme do domu, automaticky přemýšlíme nad dopadem na životní prostředí.

Pokud byste chtěli poradit takové ty základní věci, tak na první místo dávám určitě vytápění. My jsme si pořídili kotel na biomasu, který patří k nejšetrnějším zdrojům vytápění. To byla vlastně první věc, na které jsme se s manželem shodli.

Samozřejmostí je také zateplení domu, které ušetří v budoucnu mnoho nákladů za vytápění.

Také využíváme dešťovou vodu nejen na zalévání, ale i na praní či splachování toalety. Koho by tedy nepřesvědčily ekologické důvody, určitě bude slyšet na ty finanční, protože využití dešťové vody znamená značnou finanční úsporu. Tady je o tom docela zajímavý článek.

Dokonce máme také na střeše solární panely, to si prosadil manžel, který mě přesvědčil, že se počáteční investice časem vrátí. A měl pravdu.

Pak jsou ale takové věci, které by člověka ani nenapadly, a přitom mají ekologický dopad. Určitě bych zmínila venkovní rolety, které samozřejmě chrání před sluncem, ale když se zatahují v chladnějších měsících, tak šetří energii, protože okny utíká nejvíce tepla (více info v tomto článku).

Než tedy něco koupíme,přemýšlíme nad tím, jaký vliv má věc na životní prostředí a zda se dá pak ekologicky zlikvidovat. Samozřejmě taky dáváme přednost kvalitnějším řešením, ač jsou dražší. Když už kupujeme něco nového, chceme aby nám to vydrželo co nejdéle, což platí třeba i u oblečení.


 

Galerie: Klikněte pro zobrazení
domeček.jpg
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Blog - RSS - Dům a stavba (Blog)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.