čtvrtek 28. března, 21:38 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Okrasná zahrada
hodnocení: 5.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Zahrada > Okrasná zahrada
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: LadaB
Status: moderátor
Výsledné hodnocení: 5

Narcisy

Datum: 19.04.2009 22:22
 
01.jpg
Další fotografie:

V Lysé na výstavě bylo takových druhů a takové množství...Proto jsem se rozhodla, že založím samostatnou diskuzi. Snažila jsem se nafotit všechny druhy, tak vám je sem postupně dám. Nestihnu to najednou, ale mám nafocené i skupinky s popiskama, jaký je to druh..Tak pro začátek tady máte zatím zlomek té nádhery..



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 18 z 19
  • Status: expert

    Re: Narcisy

    Datum: 11.05.2022 22:30
     

    Mount Hood je nejdříve smetanový, Thalie už začíná kvést čistě bíle.

     
  • Autor: Reklama

    Re: Narcisy

     
     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Narcisy

    Datum: 11.05.2022 22:39
     
    11295731_10202859786135266_5485282619785131368_n.jpg
    Další fotografie:

    Thalia má i jiné postavení těch okvětních plátků kolem trubky, je tím prostě typický. Ten tvůj Betas je takový moc učesaný.

    Ale ta žlutá trubka tam taky trošku ze začátku byla, ale jen trochu.

    Já myslím, že máš jiný, ale taky pěkný. grinning smiley

    Moje staré fotky. Já už ho nemám. tongue sticking out smiley

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Narcisy

    Datum: 12.05.2022 08:25
     

    No jo, tak kdo vi, co mi to tam obi namichalo grinning smiley

    A dalsi mix se mi rysuje i u te 2kg Bridal crown z lidlu - jsou tam ruzne druhy spinning smiley sticking its tongue out Priste vyfotim.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Narcisy

    Datum: 12.05.2022 08:26
     

    Myslíš v první nebo druhé sérii? Ten druhý je Thalia, ne? love smiley

    gabca napsal(a):

    Jájo, ten druhej thumbs down thumbs down thumbs down love smiley

     
  • Status: expert

    Re: Narcisy

    Datum: 12.05.2022 08:52
     

    V první sérii je druhá Thalia a ve druhé takový obřík, dárek kdysi od Basíka, má už trochu spálenou korunku, zkusím najít lepší fotku. Je křiklavě oranžový, velký a silný, ale nemnoží se.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Narcisy

    Datum: 12.05.2022 08:55
     

    Ani já ne, ale u těch babičkovských mi to nevadí.

    My jsme loni předělávali předzahrádku, navezli jsme tam kompost - cca dva kubíky. No a letos - co nevidím - babičkovské narcisky! Takže tam musely kdysi být, pak už nerostly, protože tam byl hluboký stín pod smrkem a vyčerpaná půda a najednou tam je plno různých narcisů, tulipánů a kytek, které tam x let před tím nebyly a nikdo je tam nedal... tohle mě na té přírodě fascinuje. Že prostě čeká na svou příležitost. winking smiley thumbs down

    Manca napsal(a):

    Mně se ten do růžova líbí, takový jemný. Nemám ráda ty s placatým prostředkem.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Narcisy

    Datum: 12.05.2022 20:08
     



    Anavi napsal(a):

    Myslíš v první nebo druhé sérii? Ten druhý je Thalia, ne? love smiley

    gabca napsal(a):

    Jájo, ten druhej thumbs down thumbs down thumbs down love smiley

    Myslela jsem ve druhý, ty první jsem si nevšimla a Thalii poznám. winking smiley

    Mně placatý prostředek nevadí, zase je jiný než ostatní.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Narcisy

    Datum: 12.05.2022 21:46
     
    dsc03953.jpg

    Škoda, že mi mizí, místo toho, aby přibývaly.... tongue sticking out smiley

    Narcis Jonquilla.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil gabca (12.05.2022 21:54)
     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Narcisy

    Datum: 12.05.2022 21:55
     
    dsc03949.jpg

    Konečně mi vykvetly babičkovský. Vloni mě podarovala kamarádka.

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Narcisy

    Datum: 13.05.2022 08:05
     

    Holky, mate prosim overenou osobni zkusenost, ze cibule narcisu hryzci nezerou?? Musim kvuli hryzcum vsechno sazet do kvetinacu, tak bych si aspon s narcisama rada usetrila praci... Ale mam prave pocit, ze po jedne zime jsem mela vyhrabane nebo zmizele prave narcisy, tak bych si to chtela overit... Stejne tak okrasny cesnek - ten hryzci zerou nebo ne?

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Narcisy

    Datum: 13.05.2022 08:43
     



    Betas napsal(a):

    Holky, mate prosim overenou osobni zkusenost, ze cibule narcisu hryzci nezerou?? Musim kvuli hryzcum vsechno sazet do kvetinacu, tak bych si aspon s narcisama rada usetrila praci... Ale mam prave pocit, ze po jedne zime jsem mela vyhrabane nebo zmizele prave narcisy, tak bych si to chtela overit... Stejne tak okrasny cesnek - ten hryzci zerou nebo ne?

    Betas, říká se, že hryzcům víc chutnají tulipány. Tak jsem začla sázet dozadu na zahradu narcisy, a zatím musím říct, že dobrý. Česneky, jsem psala někde vedle, mi tu nějak degenerují nebo mizí, nevím. Ale zase se mi nechce věřit, že by jim chutnaly. Tulipány ty jo, ty mi tam většinou nevydržely.

    Já už na košíčky prdím, stejně se to časem rozpadne nebo spíš, když chtějí, překonají i ty košíky. A v květináči nevím, nemám zkušenost. Spíš aby v něm nezahnívaly, nevím.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Narcisy

    Datum: 13.05.2022 09:10
     

    Měla jsem na zahrádce řadu tulipánů s narcisy. Tulipány zmizely a narcisy jsou pořád. Je to slunné místo, trochu nad terénem. Nevím, kdo se o ně postaral, ale pravděpodobně hryzci nebo něco takového.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Narcisy

    Datum: 13.05.2022 09:13
     

    u nás taky kvetou.. jsou pozdější proti ostatním love smiley

    Ale očichávala jsem je a nějak výrazně mi nevoní winking smiley

    gabca napsal(a):

    Konečně mi vykvetly babičkovský. Vloni mě podarovala kamarádka.

     
  • Status: expert

    Re: Narcisy

    Datum: 13.05.2022 10:35
     

    Betas, jsem hryzcová královna, trochu pomohlo 7 koček. Jinak z tulipámů za ta léta a utracené možná tisíce mi zůstala jen jediná skupinka narvaná mezi kořeny třešně. Česnek nemá cnu sázet, zmizelo úplně vše co jsem kdy sadila. Narcisy tak nějak zůstávají, sem tam nějaký zmizí, ale většina je, mám jich ale hodně všude. Košíky jsou na nic a stejně tak květníky vše rozkoušou všude se prohryžou. Měla jsem jednou lilie zasazené v zelinářské přepravce přikryté takovým plechem s otvory někde z výroby. To bylo fajn, ale další rok se plech nějak posunul a hryzci tam vlezli a vyžrali to jak bomboniéru. Lilií jsem měla za tisíce a hryzci vyžrali všechny. Jinak asi berou i narcisy, ale většinou cibule zatáhnou do záhonu, totéž ladoňky.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil jaja99 (13.05.2022 12:01)
     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Narcisy

    Datum: 13.05.2022 11:06
     


    promiň, ale já to úplně vidím... grinning smiley grinning smiley grinning smiley

    jaja99 napsal(a):

    Měla jsem jednou lilie zasazené v zelinářské přepravce přikryté takovým plechem s otvory někde z výroby. To bylo fajn, ale další rok se plech nějak posunul a hryzci tam vlezli a vyžrali to jak bomboniéru.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Okrasná zahrada (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.