čtvrtek 28. března, 14:15 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Záliby a volný čas
 
Autor: iriska
Status: expert

Nálev na okurky

Datum: 27.06.2014 15:23
 

máte nějaké zaručeně dobré?

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí1234
    Aktuální stránka: 4 z 4
  • Autor: kaaj
    Status: expert

    Re: Nálev na okurky

    Datum: 29.06.2022 12:18
     

    okurky letos ani náhodou - ještě jsou od loňska .. v tom vedru je to sebevražda. v obchodě u nás přes 40 kč kilo spinning smiley sticking its tongue out . na zahradách nejsou ani třešně. asi nebyly opylené .. meruňky kupujeme na slevě. nejsou takové , jako byla kdysi naše Velkopopovická . tu chuť nezapomenu . po 10 letech ji švihlo . jahody byly slušné a levné z dovozu . ted´ kilo za skoro 70 kč - to ať si nechají sad smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Nálev na okurky

     
     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Nálev na okurky

    Datum: 29.06.2022 14:58
     

    Jahody jsme měli letos poprvé i dospělí a dokonce mám dva pytlíky v mrazáku, ještě mi dala mamka. Teď jsou maliny a muchovník, začíná se práce na malinách pomalu vyplácet. Třešně nebyly, ale jabloně jsou obalené. Okurky zavařuje mamka a dokud to tak bude dělat, nebudu se angažovat, nabízí pak každou návštěvu. A dělá moc dobré, křupavé. Budeme jen pomáhat sbírat a jíst přerostlé. Kdysi jsem jedla u někoho sladší a se skořicí, jako změna to bylo zajímavé.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Nálev na okurky

    Datum: 29.06.2022 16:36
     

    Holky, já to s malinama neumím. eye rolling smiley Na jaře mi je vždycky líto ustřihnout ty loňský, ještě zelený pruty a teď na to koukám, hnědý klacky a na nich spoustu zcvrklých malin. Tak jsem se naštvala a vystříhala to. Nechala jsem jen zelený, ale na tom ještě nic není, možná květy. confused smiley

     
  • Status: expert

    Re: Nálev na okurky

    Datum: 29.06.2022 16:41
     

    gabi nechávám na celém záhonu jen 15-20 proutků vše co plodilo, plodit za rok nebude ustříhnout a jak není nový prut jako prst , taky pryč s ním to jen vysiluje ostatní. Pak je malin, že nevíš co s nimi.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Nálev na okurky

    Datum: 29.06.2022 17:59
     

    Přesně jak Jaja. Akorát mám nově nějaké stále plodící, asi 2, a to ještě budu muset zjistit. Zatím teda vím, co s nimi. Jo a vršky taky šmiknu, kousek.

     
  • Status: expert

    Re: Nálev na okurky

    Datum: 29.06.2022 20:53
     

    Jsou 2x plodící, ale u nás velký špatný, první plody srpen a druhé zmrzlé bledé říjen, je to do teplých krajin. Jak seženu nějaké slušné obyč tyhle půjdou.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nálev na okurky

    Datum: 30.06.2022 08:46
     


    Já jsem takhle u tchyně vzala jeden rok vše skoro u země. Krásně se to prosvětlilo, soused mě chválil, že jsem konečně rázně zakročila, vše jsem krásně vyplela. Ale tchy furt chodila, že je úroda menší (ale maliny byly krásné, velké, čisté, nezaschlé). Tak jsem se zařekla, že už na to nesáhnu. Tak teď tam má doslova džungli, takže úroda je možná větší, ale zase se k tomu nikdo přes to roští nedostane. Zasadila jsem si malinu svoji-žlutou a je teda na chuť výborná, i když vizuálně to není ono, a budu si ji opečovávat dle svého. Tyhle sdílené věci mě rozčilovaly vždycky a opět se mi to potvrdilo. Každý a´t si dělá po svém a jak umí. confused smiley

    Gabčo, tak to jeden podzim vezmi až u země a uvidíš, jak zaplodí. winking smiley (Některé jsou jednouplodící, některé opakovaně, střih je trochu jiný u každé z nich.) Takhle já to vždycky zkouším, co to udělá. Takto jsem třeba zkoušela, kdy a jak je nejlepší stříhat clematisy. smiling smiley Pokus-omyl. Prostě si na to musím přijít sama. love smiley

     

    gabca napsal(a):

    Holky, já to s malinama neumím. eye rolling smiley Na jaře mi je vždycky líto ustřihnout ty loňský, ještě zelený pruty a teď na to koukám, hnědý klacky a na nich spoustu zcvrklých malin. Tak jsem se naštvala a vystříhala to. Nechala jsem jen zelený, ale na tom ještě nic není, možná květy. confused smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (30.06.2022 08:50)
     
 
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Záliby a volný čas (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.