pátek 29. března, 01:32 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Záliby a volný čas
 
Autor: iriska
Status: expert

Nálev na okurky

Datum: 27.06.2014 15:23
 

máte nějaké zaručeně dobré?

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí1234 | další
    Aktuální stránka: 3 z 4
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Nálev na okurky

    Datum: 26.08.2014 09:16
     

    Jéé, video už zmizelo sad smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Nálev na okurky

     
     
  • Status: expert

    Re: Nálev na okurky

    Datum: 25.06.2022 16:37
     

    Zapomenutá diskuse:-). Holky moje, nemáte některá recept na květák nakládaný v 10% OCTU, zahlédla jsem, že se zase tenhle ocet prodává a vzpomněla si na to jak úžasný květák do něj babička nakládala, zůstal běloučký (ocet je bezbarvý). A nebo vůbec nějaký recept s tímto octem :-) Děkuji.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Nálev na okurky

    Datum: 26.06.2022 12:20
     

    Jájo a co se pak s tím kyselým květákem dělalo?

     
  • Status: expert

    Re: Nálev na okurky

    Datum: 26.06.2022 14:13
     

    Normálně se jedl, byl moc dobrý, nebylo to přehnaně kyselé. Právě bych potřebovala recept, jak se to vyvážilo, asi víc vody a méně octa:-)

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Nálev na okurky

    Datum: 26.06.2022 14:16
     

    Jájo, pamatuju jako dítě, že se to doma dělalo, táta to měl rád. Bohužel rcp. nemám, neměla jsem to ráda, tak to nedělám. Matně vybavuju, že sladkokyselý nálev jako na okurky.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Nálev na okurky

    Datum: 27.06.2022 20:35
     

    Mám ho ,po manželovi mamince. Jen ty gramy, mě tam nesedí.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Nálev na okurky

    Datum: 27.06.2022 21:43
     
    img_20220627_214947.jpg

    Zítra ti to přepišu

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil kordula (27.06.2022 21:47)
     
  • Status: expert

    Re: Nálev na okurky

    Datum: 28.06.2022 08:33
     

    Taky to pamatuju ale nijak mě to nikdy neoslovilo. Ani v pozdějším věku, kdy člověk hodně rozšířil sortiment.

     
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Nálev na okurky

    Datum: 28.06.2022 14:39
     

    Kordul, mám ten samý recept + dvě kuličky nového koření. Nikdy jsem to ale nedělala.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nálev na okurky

    Datum: 29.06.2022 08:57
     

    Nedávno jsem si tenhle květák v kyselém nálevu nechala přivézt z Moravy a snědla s chutí celou sklenici. winking smiley

    jaja99 napsal(a):

    Zapomenutá diskuse:-). Holky moje, nemáte některá recept na květák nakládaný v 10% OCTU, zahlédla jsem, že se zase tenhle ocet prodává a vzpomněla si na to jak úžasný květák do něj babička nakládala, zůstal běloučký (ocet je bezbarvý). A nebo vůbec nějaký recept s tímto octem :-) Děkuji.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nálev na okurky

    Datum: 29.06.2022 08:58
     


    Tak to mně to chutná moc, ale já jsem v zavařování takový začátečník.. aby to nešlo rovnou do popelnice winking smiley.To si tu jednu lahev raději koupím, ale tady jsem to moc neviděla. Známá to vozí odněkud z Moravy.

    regina.mocova@gmail.com napsal(a):

    Taky to pamatuju ale nijak mě to nikdy neoslovilo. Ani v pozdějším věku, kdy člověk hodně rozšířil sortiment.

     
  • Status: expert

    Re: Nálev na okurky

    Datum: 29.06.2022 10:25
     

    U nás prodávají Plotišťskou nakládanou zeleninu v Bramborářově krámku, ale loni květák stál kolem 70,-Kč jeden jsem ochutnala, skvělý, ale ta cena.......

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nálev na okurky

    Datum: 29.06.2022 10:43
     

    Plotišťská bude asi od nás? winking smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Nálev na okurky

    Datum: 29.06.2022 11:27
     

    Nakládaný květák mi nikdy moc nechutnal (asi jsem nejedla dobře udělaný). Buď byl moc tvrdý, kyselý nebo naopak rozvařený.

     

    Okurky se mi loni povedly, zavařovala jsem po mnohaleté pauze. Jenže už nevím, dle kterého receptu jsem je dělala, sladidlo jsem taky dávala odhadem... To jsem zvědavá, jaké budu mít letos! grinning smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nálev na okurky

    Datum: 29.06.2022 12:15
     

    Věrko, věřím, že tento by Ti chutnal. Já si nemůžu pomoct, vždycky to zavřu, že už stačí a za chvilku na něj jdu zas, dokud nespořádám celou sklenici. Je "tak akorát".. jen jsem umyla sklenici a nevím konkrétní značku.

     

    Naše mamka si dělá na okurky svůj nálev, kyselý, že to křiví obličej a to my právě takhle milujeme!! Nemám ráda ty sladkokyselé. To není ono. Když kyselé, tak kyselé! winking smiley grinning smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Záliby a volný čas (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.