čtvrtek 25. dubna, 07:28 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Záliby a volný čas
 
Autor: iriska
Status: expert

Nálev na okurky

Datum: 27.06.2014 15:23
 

máte nějaké zaručeně dobré?

 

Komentáře a názory

 
    Stránky: předchozí1234 | další
    Aktuální stránka: 2 z 4
  • Status: expert

    Re: Nálev na okurky

    Datum: 14.08.2014 20:15
     



    ivik11 napsal(a):

    Ten od Míši-Jáji je suprový, také jsem ho dělávala. Lepší jsem nikde nejedla grinning smiley. Také jsme ho měli vedený jako znojemský winking smiley

    Nevydržela jsem čekat a okurky dnes asi po třech týdnech ochutnala, už jsou skvělé mls smiley to je dlouho mít nebudu :-)

     
  • Autor: Reklama

    Re: Nálev na okurky

     
     
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Nálev na okurky

    Datum: 14.08.2014 20:28
     

    Já mám recept jako Jája a je výborný thumbs down

     
  • Status: expert

    Re: Nálev na okurky

    Datum: 14.08.2014 20:33
     

    Jájo, když zaléváš horkým nálevem, stačí pár dní. My chutnali už třeba po 3 dnech. To jsou okurky nejlepší, pak už nebyly tak vzácné grinning smiley

     
  • Autor: Arturka
    Status:

    Re: Nálev na okurky

    Datum: 14.08.2014 20:40
     



    ivik11 napsal(a):

    Jájo, když zaléváš horkým nálevem, stačí pár dní. My chutnali už třeba po 3 dnech. To jsou okurky nejlepší, pak už nebyly tak vzácné grinning smiley

    Já mám u receptu napsané, že zavařuju jen 5-10 minut a že se můžou jíst hned druhý den. Když rupne slkenice, tak dám do lednice a už se jí a chutnají dobře. Mám ráda, když jsou tvrdší a křupnou, když si kousnu mls smiley

     
  • Status: expert

    Re: Nálev na okurky

    Datum: 14.08.2014 21:54
     

    Já často zalévala jenom horkým nálevem, ani se už nemuselo sterilovat. Pak to ale chtělo aspoň ty 3 dny. A také musely být jedině chrumkavé, jiné by nikdo nejedl. Teď už pár let okurky neděláme, nemáme své, tak máme jenom od tety. Jsou dobré, ale my dělali lepší. Ale zase, darovanému koňovi na zuby nehleď grinning smiley love smiley

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Nálev na okurky

    Datum: 14.08.2014 23:51
     

    tak už jsem je taky koštovala a zařvala celá sklenice mls smiley . Ještě že ten nálev měla bývalá kolegyňka, jinak bych si fakt nafackovala. A nejlíp mi chutnají řezy.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Nálev na okurky

    Datum: 15.08.2014 07:29
     

    Řezy chutnají nejvíc mýmu chlapovi, kluci mají raději malé okurky vcelku. Já moc nepojím za zimu žádných, raději čalamádu nebo červenou řepu s křenem. Teď zavařené okurky nejíme, je sozóna kvašáků - padly jich už 4 4litrovky.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Nálev na okurky

    Datum: 15.08.2014 10:21
     

    Eli moje babička dělala rychlokvašky mls smiley . Nevím jak, ale častokrát vzpomínám a litutju, že jsem si neřekla o recept. Mohla jsem se jich užrat. Hlavně těch velkých grinning smiley mls smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nálev na okurky

    Datum: 15.08.2014 10:35
     

    Koukám, že skoro všechny máte recept s umělým sladidlem.. mně to tam nějak nesedí a cítím to z toho confused smiley . Musím vytáhnout z mamky recept na okurky. Jsou kyselé, až to hýbe sanicí smiling smiley, ale já jiné nemusím. Ty přislazené mi nechutnají a s chilli jsou na mě moc ostré. Můj švagr si při návštěvě vyžádal celou sklenici a za chvíli ji celou "urazil".

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Nálev na okurky

    Datum: 15.08.2014 11:19
     

    Jé rychlokvašky a láčenky..taky je neumím, ale každoročně průběžně dostávám.. mls smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Nálev na okurky

    Datum: 15.08.2014 13:29
     

    Holky, kvašáky dělám podle tátova rcp. (tohle moje máma nedělala nikdy) - větší okurku v půlce prořízneme, skládáme do sklenic, prokládat koprem, vinným, višňovým a černorybízovým listím - nálev 1/8 l octa, 1 a 1/ 2 l vody, 10 dkg soli (převařený, vlažný) - zakrýt ubrouskem papírovým, zatáhnout gumičkou, za okno na slunko, za týden jsou mls smiley .

     
  • Status: expert

    Re: Nálev na okurky

    Datum: 15.08.2014 13:49
     

    Ty dělala naše maminka, když se do nich kouslo vystříkl lák:-), ty já nee. Jak nic sladkého nemusím tak okurky mám ráda sladkokyselé, znojemské mls smiley, taky ta ochutnávková sklínka padla. No co mám jich 90 a jsem na ně sama:-)

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Nálev na okurky

    Datum: 15.08.2014 23:22
     

    Eli dík, píšu si thumbs down. Ale co si pamatuju,babička je měla na chodbě ve tmě. Tam jsem na ně chodila do kameninový mísy mls smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Nálev na okurky

    Datum: 16.08.2014 10:14
     

    Irisko, ony jak jsou hotové, se musí dát potom do chladna a raději temna. Na sluníčku by potom moc změkly.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Nálev na okurky

    Datum: 16.08.2014 20:09
     

    [www.youtube.com]

     

    Videonavod na zavarovani. Od jedne hodne babicky pro vnuka zijiciho v cizine love smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Záliby a volný čas (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.