pátek 26. dubna, 01:14 Svátek má Oto
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Dům a vše okolo
hodnocení: 4.30
Diskutujte! Stavíte, nebo již bydlíte ve vlastním? Podělte se o řešení svého bydlení s ostatními!
 
 
 
 
Autor: Anmara
Status:

Na chalupě...

Datum: 05.01.2010 17:58
 

Pro ty, které u bramboráků a jiných témat zaujaly naše zážitky "z chalupy", jsem založila toto téma... grinning smiley

 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 3 z 9
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Na chalupě...

    Datum: 05.01.2010 19:53
     

    Anmaro, vždyť vy máte luxusní zděnou kadibudku! Já jsem odchovaná na vesnici, kde jsme měli kadibudku dřevěnou, tudíž mezi jednotlivými prkny pořád táhlo i sníh se tudy protáhnul. Brrr, ještě dnes je mi z toho zima. A rodiče tu kadibudku (a nic jiného) měli ještě docela nedávno. Až když byl táta po mozkové příhodě, tak jsme jim zbudovali koupelnu a WC v domě. Táta se stejně cukal, že je to zbytečnost a zhýčkanost. Jo je to (a vždycky byl) děsný samorost. Být vše podle něj, tak mamka pere na valše u potoka, myjí se tamtéž a ta kadibudka by byla vymoženost největší. Věra

     
  • Autor: Reklama

    Re: Na chalupě...

     
     
  • Autor: Anmara
    Status:

    Re: Na chalupě...

    Datum: 05.01.2010 19:56
     


    Drahuš, tak průjem už jsem si vyzkoušela... a víc než zima mi vadila tma winking smiley páč ve vsi se od půlnoci do půl pátý nesvítí a nárožní světlo na chalupě tam pořádně nedosvítí...

    pokud jde o nemoce, tak na ty se dá založit i ve vytopeném bytečku... naopak, co pamatuju na prarodiče a další příbuzný, který absolvovali (a někteří stále absolvují) něco podobného, tak ničím popisovaným netrpěli a netrpí...

    no, a tohle dělá šnekofarmář, když venku mrzne (vyklízí maštal):

    na chalupě 

    tohle nás čeká příště:

    na chalupě

    a tím je naznačeno, kam to časem třeba dospěje... winking smiley (a šneci tam nebudou, ti potřebují ohrady na zahradě)

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Na chalupě...

    Datum: 05.01.2010 19:57
     

    jo jo pamatuju u babičky zděná kadibudka, čučela jsem ven skrz srdíčko a na prkně vedle díry byly roztrhaný noviny.......to byl přepych........zaplaťpánbů za náma........bych byla věčně marod se spodkemgrinning smiley

     
  • Autor: zuziberka
    Status:
    zuzibercinystra..

    Re: Na chalupě...

    Datum: 05.01.2010 20:02
     

    An, budete mít koníky?

     
  • Autor: Anmara
    Status:

    Re: Na chalupě...

    Datum: 05.01.2010 20:02
     


    SPIKE napsal(a):

    Anmaro, vždyť vy máte luxusní zděnou kadibudku! Já jsem odchovaná na vesnici, kde jsme měli kadibudku dřevěnou, tudíž mezi jednotlivými prkny pořád táhlo i sníh se tudy protáhnul. Brrr, ještě dnes je mi z toho zima. A rodiče tu kadibudku (a nic jiného) měli ještě docela nedávno. Až když byl táta po mozkové příhodě, tak jsme jim zbudovali koupelnu a WC v domě. Táta se stejně cukal, že je to zbytečnost a zhýčkanost. Jo je to (a vždycky byl) děsný samorost. Být vše podle něj, tak mamka pere na valše u potoka, myjí se tamtéž a ta kadibudka by byla vymoženost největší. Věra


    grinning smiley grinning smiley grinning smiley však já si taky nestěžuju! a kdyby jednu... máme dokonce dvě! Ale ta druhá je v přístavku u stodoly a tam je jednak na focení tma a druhak nevypadá takhle parádně... grinning smiley 

    od strejdy ze Slovenska si pamatuju taky komplet prkenou... a ještě se nad tím hnojníkem tak podezřele kývala...

     
  • Autor: Anmara
    Status:

    Re: Na chalupě...

    Datum: 05.01.2010 20:17
     


    iriska napsal(a):

    jo jo pamatuju u babičky zděná kadibudka, čučela jsem ven skrz srdíčko a na prkně vedle díry byly roztrhaný noviny.......to byl přepych........zaplaťpánbů za náma........bych byla věčně marod se spodkemgrinning smiley


    kdepááááák my a noviny... tongue sticking out smiley pěkně dvojvrstvej voňavej Kleenex jako doma... a pro "fajnšmekry" vlhčený Linteo Satin s heřmánkem... eye rolling smiley

     
  • Autor: Anmara
    Status:

    Re: Na chalupě...

    Datum: 05.01.2010 20:21
     


    zuziberka napsal(a):

    An, budete mít koníky?


    doufám, že jo... zatím s nimi počítáme... ale tenhle rok to nejspíš ještě nebude... leda bychom vyhráli nebo mi je zapůjčila spolužačka (i když ta má jiný než by si Ram představoval)...

     
  • Autor: LadaB
    Status: moderátor

    Re: Na chalupě...

    Datum: 05.01.2010 20:22
     

    grinning smiley grinning smiley grinning smiley thumbs downBabička měli také kadibudku na dvoře...do konce života a dožili se úctyhodnýho věku..Babča do poslední chvíle si pořezala dřevo, obstarala zahrádku..ještě všechny kolem "seřvala" že ona má už hotovo a naše zahrádky jsou v bídném stavu.. grinning smiley grinning smiley grinning smiley Mě teda nevadila.., ale ono jde o zvyk..Na lepší se lépe zvyká, do horšího se už moc nechce..Ale zase na víkend to je takové dobrodrůžo.. thumbs down Jo si pamatuju, že jsme v místnosti kde jsme spali topili velmi málo...V zimě když jsme lezli do postele, tam příjemně sálalo z rozpálenejch kamen a ráno byla zamrzlá okna a pěkná kosa..

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Na chalupě...

    Datum: 05.01.2010 21:32
     


    Anmara napsal(a):

    fotečky jsou... a občas i nějakou "pustíme" winking smiley

     

    mimochodem, když vámi tak otřáslo +10°C v kuchyni, tak bych měla jednu otázečku: winking smiley Víte, jak je studený prkýnko na záchodě, když venku mrzne? confused smiley

    na chalupě

    No přece straaaaaaašněěěěě!!! grinning smiley grinning smiley grinning smiley

    Tak to je jasný, voni nás tam prostě nechtěj a udělaj všechno proto, aby nás odradili!!!! nono smiley winking smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Anmara
    Status:

    Re: Na chalupě...

    Datum: 05.01.2010 21:46
     

    ale prrrrrd, Anavi... proč bychom nechtěli a odrazovali... confused smiley to jen popisujem naší (prozatím "jen" víkendovou a dovolenovou) realitu... ale kdo nemá ten správnej cit a smysl pro romantiku a dobrodrůžo, tak to může brát i jako odrazování tongue sticking out smiley winking smiley grinning smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Na chalupě...

    Datum: 05.01.2010 21:47
     

    Kadibudku jsme u babičky měli taky. taky se dožila, ale nejedla v životě nadopovaný maso hormonama a ATB, všechno měli své. Zeleninu bez těžkých kovů z ovzduší, hnojenou pouze chlévskou mrvou od krav, které nevzaly do huby granule a jiný "výživný" sajrajt, maso, chleba, drůbež a králíky jen na přírodní stravě....

    Přiznám se, že jsem spíš pokrokově založená a dnes mám ráda i své pohodlí. To neznamená, že nemůžu spát ve stanu - srazovníci vědí winking smiley

    Ráda se vrátím domů, do domečku love smiley

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Na chalupě...

    Datum: 05.01.2010 21:48
     

    Teď jsem dostala spásný nápad - přijedeme v létě!!!! grinning smiley grinning smiley Prsknem to někam mezi "Amélkov" a "Monov" winking smiley grinning smiley

     
  • Autor: Evca
    Status: expert
    www.evciny-stra..

    Re: Na chalupě...

    Datum: 06.01.2010 08:00
     

    Ty bláho kadibudkaeye popping smiley babička na Slovensku jí měla taky,sice bylo vevnitř v baráku i splachovací WC,ale pro mrňavý pražandy byla kadibudka zázrakgrinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: Ram
    Status:
    www.bmprofit.cz

    Re: Na chalupě...

    Datum: 06.01.2010 09:10
     


    Anavi napsal(a):

    Teď jsem dostala spásný nápad - přijedeme v létě!!!! grinning smiley grinning smiley Prsknem to někam mezi "Amélkov" a "Monov" winking smiley grinning smiley

    Někdy po senách, až bude posekáno a usušeno by to snad šlo.smiling smiley

     
  • Autor: Anmara
    Status:

    Re: Na chalupě...

    Datum: 06.01.2010 09:20
     


    Ram napsal(a):

     

    Anavi napsal(a):

    Teď jsem dostala spásný nápad - přijedeme v létě!!!! grinning smiley grinning smiley Prsknem to někam mezi "Amélkov" a "Monov" winking smiley grinning smiley

    Někdy po senách, až bude posekáno a usušeno by to snad šlo.smiling smiley


    jakýpak po senách? nono smiley hrábě s sebou a pěkně pomáhat grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Dům a vše okolo (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.