čtvrtek 25. dubna, 18:04 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Škůdci
hodnocení: 3.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Škůdci
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: Fara
Status: nováček

Myši, krtci, hraboši ...

Datum: 27.08.2007 17:40
 
Na zahradu a bohužel i do skleníku se nám dostal pravděpodobně nějaký hraboš. Skleník je v záhonech provrtaný chodbami o značném průměru ( 6 - 7 cm). Přitom to zvíře krtiny nevytváří. Rostliny se propadají při zalévání, kořeny jsou obnažené. Vetřelce nikdo neviděl, tak že nevíme jak vypadá a o to horší je jak na něj. Rostliny neokusuje a ani kořeny. Neplatí na něj elektronický odpuzovač hrabošů, nevadí mu zřejmě ani lidské vlasy, vypudit jej proudem vody se nepodařilo. Pokud se s takovým problémem někdo setkal, rád se poučím o tom, o jaké zvíře se jedná a co se proti jeho přítomnosti dá účinně podniknout.

Starší odpovědi byly automaticky odmazány

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil LadaB (07.02.2008 09:28)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 8 z 21
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 09.11.2014 19:16
     

    tak to by to chlorový vápno mělo zabrat winking smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

     
     
  • Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 09.11.2014 19:28
     

    Jak ho Aronek schovával v tlamě a jak byl úúplně nenápadný, miláček. Tuhle hryzce ukradla Išinka kocourovi a hrdě mi ho donesla :-) chtěla pochvalu, holčička moje. Ví že kočky chválím a odměňuju tak chtěla předvést jaká je lovkyně.

     
  • Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 16.03.2015 14:50
     
    dscf0996.jpg
    Další fotografie:

    Dnes ze záhonů odtála většina sněhu, tak se podívejte, na to co jsem před vámi roky tajila smoking smiley . Takhle vypadá moje celkem ucházející zahrada v předjaří. A to nevidíte co ožraly srny a zajíci, rozšlapali lufťáci.

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 16.03.2015 23:21
     

    eye popping smiley no to je radost eye rolling smiley thumbs up

     
  • Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 17.03.2015 07:04
     

    Cibule lilí jsou vyhrabané navrchu, tulipány taky asi jak si je tahali do zásobáren, no naštěstí je pěkně tak jdu hasit nejhorší průšvihy, ono stejně ještě nachumelí. A většina záhonů je naštěstí pod sněhem, tak to nevidím. Někdy mě přepadá beznaděj 15 let na tom dělám a každé jaro je to stejné:-( a a co těch chlupatců kočky už ulovily:-(. Ale ono až se to zazelená bude dobře, zeleň si poradí.

    Já to dala jen abyste viděli , že může jinde být hůř než u vás tak hr na ně:-).

     
  • Autor: cancourek
    Status:

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 17.03.2015 08:22
     

    No těbůh thumbs up thumbs up thumbs up Jájo ty nemáš zahradu oplocenou ? eye popping smiley

     
  • Autor: danypv
    Status:
    danypv.rajce.id..

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 17.03.2015 08:36
     

    Jájo, takové cestičky jsem měla po odtátí toho mála, co u nás napadalo, taky. Takže myslím, že tyhle tunely mezi sněhem a úrovní půdy jsou OK, horší ty další škody, o kterých píšeš. A taky jsem měla některé cibule tulipánů vyhrabané, zašupla jsem je zpět. S liliema by mě trefil šlak, ale zatím spí, tak se taky nic neděje, akorát že ti to dá práci. Krtince super, rozhrabeš nebo sebereš a dosypeš někam, nebude to tak strašný. Bude krásně, tak pomalinku a koukej i daleko na kopečky a kochej se

     
  • Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 17.03.2015 08:39
     

    Tady se plotit napevno nemůže a já bych toho měla moc, prostě to nejde:-(

    Dany, jojo to jsem dala jen jako aby holky viděly, že nekde může být hůř.-). Lilie zasadím a krtiny už vím kamsmiling smiley, musím zasypat ty lilie:-), už jsem odvezla dvě kolečka bince co jsem nahrabala než sněžilo minulý týden a jdu na cibulky:-).

     
  • Autor: danypv
    Status:
    danypv.rajce.id..

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 17.03.2015 09:04
     

    Jájo, je to samože hodně práce, já byla po zimě taky smutná, že je to tak ošklivé. bereš to dobře a přeju ti moc krásné dny ve sluníčku a radost z toho, jak to bude krásné, jen co to dáš do pořádku

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 17.03.2015 18:01
     

    Jájo, je to k vzteku, chápu tě. Mně ten hajzl nejradši reje v záhonech, co mám zakamínkovaný. Takže hromada hlíny, všechny ty kamínky zajedou dospod a vypadá to na thumbs up Zrovna dneska jsem to upravovala kolem hortenzíí. Pod jednou byla hromada a když jsem ji rozhrnuly, díra jak do pr..... angry smiley

     
  • Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 17.03.2015 18:04
     

    Gabčo, ale zrovna pod hortenzkama díry nechávám, mají to zřejmě rády, všechny je mám poddolované :-) a nestěžují si:-)

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 10.05.2015 22:25
     

    ORAT ATG je granulovaná voskovaná požerová nástraha na hlodavce. Jed na myši načervenalé barvy (8 mm).
    Granulovaná návnada k hubení potkanů, hubení krys, myší domácích, hryzce vodního a dalších drobných hlodavců v uzavřených prostorách nebo v jejich těsné blízkosti, všude tam, kde jiné přípravky z důvodu zvýšené vlhkosti nelze použít.
    Úhyn nastává mezi 3.–10. dnem po přijetí letální dávky.
    Způsob použití NORAT ATG: Aplikace předpokládá použití jedových staniček (deratizačních staniček), které doplňujeme vždy za 8 - 10 dnů, a to tak dlouho, pokud trvá odběr.... já jim sypu toto

     
  • Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 11.05.2015 06:40
     

    Kordulko to my co máme zvířata na zahradě sypat nemůžeme. Proto leju ten logr, někdy koupím Jihlavanku v akci když mají velké balení, nic jiného mi nezbývá. Teď mi je lodr nošen z hospody.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 11.05.2015 08:15
     



    jaja99 napsal(a):

    Kordulko to my co máme zvířata na zahradě sypat nemůžeme. Proto leju ten logr, někdy koupím Jihlavanku v akci když mají velké balení, nic jiného mi nezbývá. Teď mi je lodr nošen z hospody.

    ...... Jájo, toto se dává přímo do děr a tunelů , má to prý chut mrkve, .......

     
  • Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 11.05.2015 08:44
     

    No jenže co když kčka chytí oráveného, nemrtvého hryzce? Já se bojím a myslím i na obalu je upozornění. Používala jsem to dokud jsem neměla zvířata, teď se prostě bojím.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Škůdci (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.