úterý 23. dubna, 15:48 Svátek má Vojtěch
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Škůdci
hodnocení: 3.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Škůdci
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: Fara
Status: nováček

Myši, krtci, hraboši ...

Datum: 27.08.2007 17:40
 
Na zahradu a bohužel i do skleníku se nám dostal pravděpodobně nějaký hraboš. Skleník je v záhonech provrtaný chodbami o značném průměru ( 6 - 7 cm). Přitom to zvíře krtiny nevytváří. Rostliny se propadají při zalévání, kořeny jsou obnažené. Vetřelce nikdo neviděl, tak že nevíme jak vypadá a o to horší je jak na něj. Rostliny neokusuje a ani kořeny. Neplatí na něj elektronický odpuzovač hrabošů, nevadí mu zřejmě ani lidské vlasy, vypudit jej proudem vody se nepodařilo. Pokud se s takovým problémem někdo setkal, rád se poučím o tom, o jaké zvíře se jedná a co se proti jeho přítomnosti dá účinně podniknout.

Starší odpovědi byly automaticky odmazány

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil LadaB (07.02.2008 09:28)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 6 z 21
  • Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 23.08.2014 09:29
     

    Kočky, ale hryzce sežerou celé i psi je žerou confused smiley, co když uloví nažraného granulemi?

     
  • Autor: Reklama

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

     
     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 23.08.2014 10:25
     



    jaja99 napsal(a):

    Kočky, ale hryzce sežerou celé i psi je žerou confused smiley, co když uloví nažraného granulemi?

    ......je to rychlá smrt a chcíplý nežerou, pes tam žádný volně neběhá ,.... jo ten sousedů a ten je přežranej

     
  • Autor: samanka
    Status:

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 12.09.2014 22:42
     

    Krtka mám už 4. rok. Je slušně vychovaný, nosí mi dárečky, na 24.12. mi udělal 20 krtinců, na velikonoční pondělí 15 hromádek přímo pod okny ložnice. Jinak moc hromádek nedělá, během roku tak 10, ani jednu v trávníku. Vše v zeleninovém záhonu, v jahodách, pod rybízy. Takže pokud chci něco sklidit, musím to zasadit do ochranného obalu - gladioly do košíků, jahody, rajčata, papriky, fazolky a cukýny do rašlových pytlů od brambor nebo cibule. Na jaře jsem jich koupila 100ks, jen zasyčely. grinning smiley Ale je pěkná pakárna to do pytlíků sázet grinning smiley grinning smiley grinning smiley Jediný jiřiny odolávaly krtečkovi. letos mi je ožraly sousedovic slepice - mají moc dlouhý krky a dosáhnou daleko skrz plot. Máme psa, s oblibou dělá hromádku na hromádku, ale toho černýho hajzlíka to vůbec nerozhodil angry smiley angry smiley angry smiley

     
  • Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 12.09.2014 23:03
     

    Krtek je hmyzožravec, ten ti hlízy a cibule neožere, jen dělá tunely a hromádky, živí se žížalami a hmyzem co žije pod zemí. Jestli máš ožrané kořeny rostlin, hlízy a cibule tak to bude hryzec ten je býložravý, a to je jinej level.

     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 12.09.2014 23:15
     

    Jaja mě předběhla a je to přesně tak jak píše - hryzec.

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 12.09.2014 23:18
     

    Většinou to je tak, že na zahradu zabloudí krtek a do jeho chodeb se nastěhuje hryzec angry smiley . Také mám tu čest angry smiley angry smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 23.10.2014 13:59
     

    Myším jedovatá návnada náramně chutnala. Mám podezření, že ve výrobně pracuje nějaký ochránce zvířat a místo jedu tam dal krmení pro hlodavce. Včera jsem tedy zakoupila staré dobré pastičky a už mám na 4 pastičkách za 24 hodin odchyceno 7 myší. thumbs down

     
  • Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 23.10.2014 14:16
     

    JJ ty růžový jedy na hlodavce to jsou tabletky na podporu jejich plodnosti :-)

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 23.10.2014 14:29
     

    tak jsem nasypala krtečkovi z kočičího WC pročůraný granule a je zatím klid smoking smiley

     
  • Autor: danypv
    Status:
    danypv.rajce.id..

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 24.10.2014 11:33
     

    Vyzkoušela jsem už všechno možné, ale od té doby, co taky sypu použité stelivo pro kožky, žádné díry, žádné kupky, hurááááá

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 24.10.2014 18:48
     

    Potřebuju kočku... nebo aspoň to pochcaný stelivo grinning smiley !

     
  • Autor: tak63
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 24.10.2014 21:56
     



    Missi napsal(a):

    Potřebuju kočku... nebo aspoň to pochcaný stelivo grinning smiley !

    grinning smiley ..... si kup stelivo a .... grinning smiley

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 25.10.2014 00:12
     

    Taku, před lety jsem se zbavila krtka pomocí Chanelu no5. Tak nyní to holt vyzkouším na hryzce angry smiley eye rolling smiley .

     
  • Autor: danypv
    Status:
    danypv.rajce.id..

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 26.10.2014 08:35
     

    Já ho nebo je taky smradila kvalitní voňavkou, ale to nepomohlo. Budu ti záchodky vysypávat do pytle a pak pošlu poštou spinning smiley sticking its tongue out spinning smiley sticking its tongue out spinning smiley sticking its tongue out spinning smiley sticking its tongue out spinning smiley sticking its tongue out spinning smiley sticking its tongue out spinning smiley sticking its tongue out spinning smiley sticking its tongue out spinning smiley sticking its tongue out spinning smiley sticking its tongue out spinning smiley sticking its tongue out spinning smiley sticking its tongue out spinning smiley sticking its tongue out spinning smiley sticking its tongue out spinning smiley sticking its tongue out spinning smiley sticking its tongue out spinning smiley sticking its tongue out spinning smiley sticking its tongue out spinning smiley sticking its tongue out spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 26.10.2014 08:52
     

    Měla jsem kdysi k dispozici neomezeně záchod nekastrovaného kocoura, s krtky ani s hryzci to v nějmenším nehnulo. Až moje kočičky to tu malounko omezily, až se divím, kde se tu havěť bere když kočky lověj neustále a úlovky mi i nosí ukazovat a taky vidím do žerou po zahradě. Letos jsme tedy na slabých 11 krtcích. První rok jich bylo 37, loni 8. Hryzce žerou tak přehled nemám.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Škůdci (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.