čtvrtek 28. března, 23:20 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Škůdci
hodnocení: 3.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Škůdci
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: Fara
Status: nováček

Myši, krtci, hraboši ...

Datum: 27.08.2007 17:40
 
Na zahradu a bohužel i do skleníku se nám dostal pravděpodobně nějaký hraboš. Skleník je v záhonech provrtaný chodbami o značném průměru ( 6 - 7 cm). Přitom to zvíře krtiny nevytváří. Rostliny se propadají při zalévání, kořeny jsou obnažené. Vetřelce nikdo neviděl, tak že nevíme jak vypadá a o to horší je jak na něj. Rostliny neokusuje a ani kořeny. Neplatí na něj elektronický odpuzovač hrabošů, nevadí mu zřejmě ani lidské vlasy, vypudit jej proudem vody se nepodařilo. Pokud se s takovým problémem někdo setkal, rád se poučím o tom, o jaké zvíře se jedná a co se proti jeho přítomnosti dá účinně podniknout.

Starší odpovědi byly automaticky odmazány

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil LadaB (07.02.2008 09:28)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 20 z 21
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 11.12.2018 00:12
     



    drahus napsal(a):

    Tenhle poslední, byl ale moc pěkný, takový udržovaný štramák, dobře živený, čisťoučký a veliký, jako právě vyšampónovaný pes grinning smiley Zapomněla jsem ho vyfotit. No jo, u nás se mají všechna zvířata dobře grinning smiley grinning smiley grinning smiley

    To vypadá, že ti je ho skoro líto winking smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

     
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 11.12.2018 07:57
     

    Elo, nakonec jo stydlin smiley

    Nechci je tady, nechci škody, nemoci a blechy, ale on byl opravdu moc pěkný, kdybych se nestyděla, řekla bych krásný stydlin smiley grinning smiley

    Ještě, že jsou ty pasti tak silné, že umřel hned. Mám doma takovou kovovou vidlu na maso, kterou nepoužívám je obrovská, těžká, vidle jsou ze silného, opravdu silného kovu a při nastavování jedné pasi sklapla právě na tu vidlu a normálně ji ohnula. Možná ve svěráku se podaří vrátit původní tvar, ale nevím. Matroš je opravdu hodně tlustý

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 17.07.2020 10:25
     
    20200716_144445.jpg

    Jaké "milé zvířátko" nám dělá takové nadzvednuté cestičky? angry smiley

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 19.07.2020 09:47
     

    Děvčata, opravdu nikdo nevíte, co je to za potvoru ? winking smiley please smiley

     
  • Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 19.07.2020 13:48
     

    Hryzec asi, mám to nahusto po celé zahradě, díry, že mi tam zapadne noha po kotník.Div, že mi vůbec něco kvete a to kočky nosej jednoho za druhým. Hlavně jim díry nezamačkávej, udělají si další jinde a nadělají další škodu.

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 20.07.2020 17:05
     

    Já si to myslela, že hraboš. Sousedi že krtek, ale ten neryje tak mělce.

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 05.09.2020 03:27
     



    Pinka napsal(a):

    Jaké "milé zvířátko" nám dělá takové nadzvednuté cestičky? angry smiley

    Asi pozdě, ale tyto cestičky dělaj mladí krtci, když je matka vyžene z teritoria. Měla jsem jich tu několik, když vrtaj dají se zašlápnout. winking smiley

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 05.09.2020 13:07
     

    Missi máš pravdu, byl to krtek. Soused ho lapil. Ale neříkal, jak byl veliký. Hlavně že je pokoj winking smiley

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Pinka (05.09.2020 13:09)
     
  • Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 05.09.2020 13:21
     

    Lapit jednoho krtka, to pokoj nebude, kočky jich povraždily desítky a zahrada je stále jako tankodrom, krtek není nikdy sám.

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 05.09.2020 18:14
     

    Zatím je klid, třeba řádí jinde. Jak procházím mezi zahradama tak jsem nikdy neviděla hromádky. Kus dál na louce ale to je taky jak tankodrom.

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 19.08.2023 09:48
     

    Před pár dny se mi najednou objevil v zahradě krtek. Nevím, odkud přišel, jsme obklopeni zahradami, které jsou spíš jen minimalisticky okrasné a žádné krtčí hromádky tam nebyly. A já náhle nakypřené jahody a v mrkvi dva krtčí kopečky. angry smiley

    Slíbila jsem kočkám extra odměnu, když místo rejska nebo myši donesou krtka. grinning smiley

     
  • Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 19.08.2023 11:47
     

    Jeden? O tom bych ani nemluvila, my jich máme neustále plnou zahradu a to se kočky činí.

    A myší co letos je, denně mám kočky přinesou 4 mrtvé a minimálně jednu živou tu pak loví celou noc a ráno ji mám nachystanou u postele.

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 19.08.2023 13:18
     

    Myší taky vidím hodně. Různě přeběhnout kolem cesty, i kočky loví.

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 19.08.2023 13:57
     

    No teda, to koukam! eye popping smiley Zrovna dneska jsem rikala manzelovi, ze zatim zadny krtek, ze loni touhle dobou uz tu byl.. nejake nory od hrabosu se objevuji, ale taky mozna mene, nez driv. Zacala jsem davat karbid do der, tak ze by tim? confused smiley thumbs down


    jaja99 napsal(a):

    Jeden? O tom bych ani nemluvila, my jich máme neustále plnou zahradu a to se kočky činí.

    A myší co letos je, denně mám kočky přinesou 4 mrtvé a minimálně jednu živou tu pak loví celou noc a ráno ji mám nachystanou u postele.

     
  • Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 19.08.2023 14:18
     

    Moje první kočky v době kdy jim byly dva roky přinesly za sezonu 37 krtků na dvorek, ty které nepřinesly domů spočítané nemám. Krtků je tu stále plno, netrávím, nechávám to na lovcích. Jinak se nemusíte bát kočka krtka nežere jen zabije, prý je to tak hnusné maso, že nejde pozřít a chytré kočky to vědí.

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Škůdci (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.