pátek 29. března, 12:45 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Škůdci
hodnocení: 3.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Škůdci
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: Fara
Status: nováček

Myši, krtci, hraboši ...

Datum: 27.08.2007 17:40
 
Na zahradu a bohužel i do skleníku se nám dostal pravděpodobně nějaký hraboš. Skleník je v záhonech provrtaný chodbami o značném průměru ( 6 - 7 cm). Přitom to zvíře krtiny nevytváří. Rostliny se propadají při zalévání, kořeny jsou obnažené. Vetřelce nikdo neviděl, tak že nevíme jak vypadá a o to horší je jak na něj. Rostliny neokusuje a ani kořeny. Neplatí na něj elektronický odpuzovač hrabošů, nevadí mu zřejmě ani lidské vlasy, vypudit jej proudem vody se nepodařilo. Pokud se s takovým problémem někdo setkal, rád se poučím o tom, o jaké zvíře se jedná a co se proti jeho přítomnosti dá účinně podniknout.

Starší odpovědi byly automaticky odmazány

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil LadaB (07.02.2008 09:28)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 2 z 21
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 21.11.2010 09:18
     

    Prosím tě a vybavila jsi ho na tu dlouhou cestu zpět kalhotkama s kapsama? Aspoň bys ho poznala spinning smiley sticking its tongue out grinning smiley flower smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

     
     
  • Autor: Babetta
    Status: nováček

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 21.11.2010 09:20
     

    Ten pacholek se na mě nas...l, kalhotky odmítl. grinning smiley

     
  • Status:

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 21.11.2010 09:25
     

    Babetko, myslím že o krtcích by sis dobře popovídala s Jájou. Když jsem se u ní zastavil jednou z jara, myslel jsem, že se dala na chov krtků, říkal jsem si, že když se chovají žížaly na kšeft, že možná i krtci. Jájinka mě vyvedla z omylu, krtci prostě tu hodnou paní milujou a stěhují se do její blízkosti.

     
  • Autor: Babetta
    Status: nováček

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 21.11.2010 11:11
     

    Musí tam být hodně úživná půda, kde je dostatek žížal. Mě nedělal ani tak krtek na zahradě škodu jako hryzci. Pár ovocných stromků jim padlo za oběť. Sežraly mi vššechny lilie a tak bych mohla pokračovat.... Prostě přes relativně mírnou zimu u mě hodovali.angry smiley

     
  • Autor: Ivka
    Status: nováček

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 21.11.2010 14:59
     


    Blb napsal(a):

    ...Jájinka mě vyvedla z omylu, krtci prostě tu hodnou paní milujou a stěhují se do její blízkosti.


    Tak takovou lásku tedy Jáje vůbec nezávidím thumbs up

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 27.04.2012 15:05
     

    ...toto téma se stává opět aktuální, krtek odešel a je to tu samý tunel // už i na zahradě // , asi je to hraboš - dejte mu Lanirat Mikro, likvidaci zdar thumbs down

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 27.04.2012 16:09
     

    A co Lanirat Mikro udělá s ostatními zvířay? (psy a kočkami)

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 27.04.2012 16:48
     

    ... to nepíšou, strká se do díry a zahrabe, jo už to mám - je pro zvěř nebezpečný, ale měla jsem také něco, co bylo hořké a tudíš pro ostatní nejedlé, tak se zeptej. Co mě to dneska sakra prodali !!! eye popping smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 27.04.2012 17:22
     

    Já to nepotřebuju, ale jsou tu zahrádkářky, které bojují nerovný boj s hryzci a krtky, ale mají kočičky a psy - malé psy, což je ještě horší eye rolling smiley

     
  • Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 27.04.2012 17:29
     

    Drahuš já už netrávím, kočky hryzců pochytají několik denně, krtků mi kocour přinesl letos 5 a zahrada je čím dál víc rozrytá. Ale k trávení se už neodhodlám mám strach o zvířata.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil jaja99 (27.04.2012 17:48)
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 27.04.2012 17:41
     

    To chápu. Taky bych se moc bála thumbs up

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 27.04.2012 18:16
     

    .. mám vyzkoušené, do dír strkám PE - PO, cig, nedopalky atd., nějaký čas to funguje, i na krtečka , smrad ho vyžene // někdy jen o kousek dál // PS. to co jsem dnes koupila, je nebezpečné 3 dny, tak že - nebrat !!! thumbs up

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 27.04.2012 22:33
     

    Babská rada - prý na krtka zabírá sem, tam po zahradě vysadit, vysít červenou lebedu - co ji náme, krtek nebyl, může být ale shoda náhod, u tety v zahradě pod lesem prý také zabralo,

     
  • Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 28.04.2012 09:24
     

    Miluje mě kocour love smiley , přinesl mi krtka č. 6 a hromádek stále neubývá angry smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 28.04.2012 09:30
     

    Jajo, pozdravuj kocoura nono smiley

    ..... a ještě něco na mrchy co mám dělají po zahradě " tunel " - takže měl by to být " Effect rodent " , byl u toho leták - neuškodí mazlíčkům, tak nevím , jsou to gelové nástrahy, nacpala jsem je do děr a přikryla confused smiley

     
    Upraveno 2 krát. Naposledy upravil kordula (28.04.2012 20:01)
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Škůdci (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.