úterý 18. prosince, 16:35 Svátek má Miloslav
Není fotka
Vyhledávání

Co se kde šustne

Zajímavé foto

Navigace: Škůdci
hodnocení: 3.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Škůdci
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..

Autor: Fara
Status: nováček

Myši, krtci, hraboši ...

Datum: 27.08.2007 17:40

Na zahradu a bohužel i do skleníku se nám dostal pravděpodobně nějaký hraboš. Skleník je v záhonech provrtaný chodbami o značném průměru ( 6 - 7 cm). Přitom to zvíře krtiny nevytváří. Rostliny se propadají při zalévání, kořeny jsou obnažené. Vetřelce nikdo neviděl, tak že nevíme jak vypadá a o to horší je jak na něj. Rostliny neokusuje a ani kořeny. Neplatí na něj elektronický odpuzovač hrabošů, nevadí mu zřejmě ani lidské vlasy, vypudit jej proudem vody se nepodařilo. Pokud se s takovým problémem někdo setkal, rád se poučím o tom, o jaké zvíře se jedná a co se proti jeho přítomnosti dá účinně podniknout.

Upraveno 1 krát. Naposledy upravil LadaB (07.02.2008 09:28)

Komentáře a názory

Aktuální stránka: 19 z 22
  • Autor: kordula
    Status: expert

Re: Myši, krtci, hraboši ...

Datum: 17.09.2015 20:01

neber to, když byla sleva grinning smiley

• Autor: Reklama

• Autor: SPIKE

Datum: 13.10.2015 13:37

Měla jsem ráno pocit, že v ložnici cítím myšinu. Vytáhla jsem z pod postele ještě od loňska tam ponechané pastičky na myši a ejhle, v jedné byla chycená myš! Žádná vysušená mumie, ale docela čerstvá (jen ten chléb byl už tvrdý). grinning smiley Hned jsem tam holkám dala čerstvou kůrku, abych nalákala další, pokud tam nějaké ještě jsou.

• Autor: Breptan
    Status: nováček

Datum: 16.12.2015 13:26

Tak na hraboše používáme jednak starý osvědčený recept a to hadry napuštěné petrolejem do děr kterými hraboši vylézají a k tomu jim přidáváme koncert z odpuzovačů hrabošů. Používáme elektronický odpuzovač deramax cvrček který působí pod zemí a nás nijak neruší. Každopádně co diskuse to nějaká jiná rada a zkušenosti s různými prostředky jsou různé ale hlavně to chce vytrvat v boji.

• Autor: Kirsten

Datum: 18.12.2015 18:06

Mno, Breptane, jdete mi do rány. Cvrčky jsme koupili hned dva a jediní, kdo mají tendenci se odstěhovat, jsme my. Kravál je to nepříjemný, slyšet i do domu se silnými kamennými zdmi, nicméně hryzci a krtci mají rej. Za pár týdnů doběhne zkušební šedesátidenní lhůta a pokud se to radikálně nezmění, vracíme zpět. Zatím velmi velké zklamání. thumbs up

• Autor: samanka

Datum: 19.12.2015 11:23

Nevím, jestli máme cvrčka, nebo jinou vymyšlenost, na chatě jsou zřejmě všechny myši hluchý, protože těm to rozhodně nikdy nevadilo, ale od té doby, co jsme začali tyto plašiče používat - krabička v kuchyni, cosi ve sklepě, něco na zahradě,- tak se objektu vyhýbají zloději grinning smiley grinning smiley grinning smiley, předtím jsme měli nevítané návštěvníky několikrát do roka a co zapínáme tendle blbinec, tak nic. Jen ty myši asi nečetli návod winking smiley winking smiley winking smiley. Ale já z toho taky šílím tongue sticking out smiley tongue sticking out smiley tongue sticking out smiley

• Autor: Hanule

Datum: 20.12.2015 11:55

samanko, to máš jednoduché, zřejmě si profíci v oboru obírání řeknou, aha, tady všechno utratili za plašiče, tam huž nebude co ukrást. smoking smiley

• Autor: Betas

Datum: 08.05.2016 20:46

Ach jo, mam kompost plny mysi sad smiley Vcera jsem odkryla horni kryt, dve cerne se rozutekly hned, jedna chvili cekala, pak taky zmizela v ulickach... Takze veskere zbytky z kuchyne tam vozim mysim, aby si daly poradnou hostinu angry smiley

Od lonska sypu logr do zahonu nebo keru, kde byly, a mam pocit, ze se to zlepsilo, ze jsou na ustupu. Ted se mi ale nastehovaly do kompostu...

Uz nevim, co s nima.. thumbs up

• Autor: gabca

Datum: 08.05.2016 21:02

Betas, co kočičku?

• Autor: iriska

Datum: 08.05.2016 21:06

Gábi ale ona má kompost zakrytý, tak jsou tam v bezpečí

Datum: 08.05.2016 21:11

iriska napsal(a):

Gábi ale ona má kompost zakrytý, tak jsou tam v bezpečí

Určitě večer vylejzaj, kočky jsou večerní lovci. Nebo pak jedině nastražit pastičky.

• Autor: Betas

Datum: 08.05.2016 22:35

Ja ho mam jen zcasti prikryty kouskem lina, aby tak nevysychal. Kocku na chate, kde nebydlime, asi nedame..

Aspon jedna uz se sama utopila v jezirku smiling smiley

Nasypala jsem uz ve vzteku granule, ale vim, ze to neni ok..

• Autor: danypv
    danypv.rajce.id..

Datum: 22.05.2016 20:30

img_3760.jpg

Nám něco vtahovalo do země rajčata a sousedi řekli, že rostliny vtahuje do nor křeček polní. Tak možná i tu lilii. Já mám skoro všechny lilie v květníkách zakopané v zemi. Jedině Eviny zatím nic nesežralo, jsou tam asi 3-4 roky. jednoho křečka polního zabil nedávno kocour od nějakých sousedů. Nevěděl, že jsou přísně chránění. No ale co, mohl by pracovat dál spinning smiley sticking its tongue out

Krtky máme taky, hraboše určo taky, ale nevím, nemám ujasněné jeho škody no na na obrázku je asi dílo hryzce (radili sousedi), dvě jablůňky u jabl. stěny, loni už takhle dopadla jedna. Máme dvě stěny po (dříve) pěti jabloních a nikdy se jim nedařilo, moc nepřirůstaly, nabylo co stříhat, nerodily (od r. 2008 a 9), určo si na nich pochutnávali postupně několik let.

• Status: expert

Datum: 22.05.2016 21:43

Dany, jen si to odpoledne napsala, šla jsem okopávat a vytáhla takhle sežranou růži. Už se na ty chlupáče fakt naštvu. Co nesežerou srnky, ohlodá hryzec pak ještě mšice, chřestovníčci a tiplice. Má cenu se rozčilovat?

Datum: 22.05.2016 21:45

Já když jdu zalívat růže, pokaždý se u některé propadne zem a díra jak do ..... thumbs up

Naleju tam logr a zase zahrabu. Asi začnu zahrabávat kočičí hovínka. eye rolling smiley

• Status: expert

Datum: 22.05.2016 21:47

Jojo mě dnes zapadla noha až po kotník, a přitom kočky stále nosí jak myši tak hryzce. Kde se stále berou?

Podobné příspěvky
Diskuze: Toulání přírodou co to je, poradte Balkon-moje jediná zahrada...

Při toulání venku se někdy zadaří ulovit objektivem i něco živého

Autor: LadaB - 28.12.2006 15:53
Rubrika: Z volné přírody - Komentářů: 117

Dobrý den, koupila jsem tuhle kytku s tím, že se jedná o trvalku, která může být v létě venku a na podzim ji mám prý dát domů. S tím, že může být celý

Autor: situma - 30.04.2007 09:48
Rubrika: Dotazy a rady - Komentářů: 251

Vím,že nejsem sama,kdo má jen balkon na uskutečnění své "zelené oázy"...někteří jsou na tom ještě hůř,a mají jen parapety...ale jaké balkony! a jaké p

Autor: BEATRIX - 01.07.2007 20:50
Rubrika: Balkonové květiny - Komentářů: 43
Blog: Biodiverzita, biodiverzanti ..   

Biodiverzita je něco, co by se ve své nejvíce zjednodušené podobě dalo označovat jako druhová rozmanitost ekosystému. Definice biodiverzity samozřejmě

Autor: Ram - 14.12.2009 18:41
Rubrika: Příroda a květena - Komentářů: 1

Adresář: http://www.koureni.biz/ http://navylet.net  

Metody odvykání kouření, proč nekouřit, jak si znovu nezapálit, závislost na nikotinu, test závislosti, abstinenční příznaky.

Autor: koureni - 15.10.2008 13:21
Rubrika: Co se jinam nehodí - Komentářů: 0

www.navylet.net- Cíl výletu najdeš hned.... Stránky věnované tipům na výlet po Česku a blízkém zahraničí. Informace u každého tipu na výlet - lokali

Autor: Navylet - 20.07.2012 23:26
Rubrika: Tipy na výlety - Komentářů: 0

Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace

Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu

Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.

Doporučujeme: Nutriforum.cz - Diskuzní fórum pro každého, komu záleží na tom, co jí.

RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Škůdci (Diskuze)

Přidej na Seznam    

(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda

Tento server používá software Phorum.