čtvrtek 25. dubna, 16:37 Svátek má Marek
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Škůdci
hodnocení: 3.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Škůdci
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: Fara
Status: nováček

Myši, krtci, hraboši ...

Datum: 27.08.2007 17:40
 
Na zahradu a bohužel i do skleníku se nám dostal pravděpodobně nějaký hraboš. Skleník je v záhonech provrtaný chodbami o značném průměru ( 6 - 7 cm). Přitom to zvíře krtiny nevytváří. Rostliny se propadají při zalévání, kořeny jsou obnažené. Vetřelce nikdo neviděl, tak že nevíme jak vypadá a o to horší je jak na něj. Rostliny neokusuje a ani kořeny. Neplatí na něj elektronický odpuzovač hrabošů, nevadí mu zřejmě ani lidské vlasy, vypudit jej proudem vody se nepodařilo. Pokud se s takovým problémem někdo setkal, rád se poučím o tom, o jaké zvíře se jedná a co se proti jeho přítomnosti dá účinně podniknout.

Starší odpovědi byly automaticky odmazány

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil LadaB (07.02.2008 09:28)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 14 z 21
  • Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 07.08.2015 10:51
     

    Míšo, já to mám stejně, na pozemku ryje mezi kytkama, tady dnes 3 pořádné krtiny v trávníku. V trávníku ho ani nejze vyrýt, po odklizení hlíny je jenom malá dírka, do kopečku ani neleze a trávník je zapojený, tam ho nevykopnu, i když zrovna ryje. Na pozemku jsem ho nikdy rýt neviděla.

    Míšo, jakou past máš?

     
  • Autor: Reklama

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

     
     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 07.08.2015 11:21
     

    Ivo, jediná past do které se opravdu občas chytne je tato - [www.eshop-zemedelske-potreby.cz]

    i tuto občas zahrne, ale všechny ostatní jsou na nic sad smiley .

     
  • Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 07.08.2015 11:33
     

    Míšo, já nemám hryzce, ale krtky, je to i na ně?

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 07.08.2015 13:15
     

    Holky, vím, že to dyzajnově není zrovna krása, ale nestálo by za to použít takovéty plašiče z PETek ? [www.zahrada.cz]

     
  • Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 07.08.2015 14:11
     

    Elo ty vůbec nefungujou, mě pomáhá dlouhodobě to kafe, ale já už ho leju 2-3 roky mám zahradu promořenou kafem a navíc mě na louce nesejde, tam ať si rejou jak ctějí, prolévám jen záhony.

     
  • Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 07.08.2015 14:52
     

    Záhony také prosypávám, sypu kolem kytek, a klidně v tom ryjí. Kafe vidíš, kam se podíváš grinning smiley Vypadá to, že mám na pozemku kafaře smiling smiley

     
  • Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 07.08.2015 15:06
     

    Já tím prolévám míchám logr do konve s vodou aby to váklo a smrdělo i v zemi

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 07.08.2015 15:31
     

    Já jsem puky cpala do děr. Jinam ne, jen kolem růží, jako hnojivo. Jenže my měli jen jednoho (a byla jsem na palici)

    Protože máme zahrady úzké, šel raději jinam, než by čuchal smradlavé kafe. Do díry 2-3 puky z pressovače. Nešetřila jsem grinning smiley

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 07.08.2015 17:49
     

    Tak u nás si reje klidně v pravý poledne, Olda stál u záhonu a najednou vypadla nad zeminu cibule hyacintu.... angry smiley - bohužel krtek utekl angry smiley .

    Je napaden i záhon pod ložnicí eye rolling smiley angry smiley .

     

    Kafe se tady v Praze blbě shání, byla jsem ve dvou hospodách a ani v jedné to nechtějí dávat bokem - prý kdyby přišla hygiena tak by měli malér (no nevím).

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 08.08.2015 00:04
     
    s6308663.jpg
    Další fotografie:

    Slíbené foto - dnešní stav rostlin

    1. a 2. červenolistá forma lebedy zahradní, údajně odpuzuje hraboše, krtky .... vyrůstá u nás asi 35 let, za tu dobu opravdu neznáme ani krtka ani jiné "kutací" bestije. Zda je to zásluhou těchto oblud nevím, musím ověřit v přístím roce na pozemku, kde chce stavě synátor. Letos nám tam hryzec či jiná mrcha zlikvidovala dvě loni vysázené jablůňky. S podzimem ji tam zkusím vysít. Ve Francii prý mladé listy těchto lebed využívají k různému kuchyňskému zpracování, nemám ochutnáno, vím pouze, že po uvaření zezelenají. Vyroste i bez zalévání v poho 2 m, přesévá se, nemá ráda přesazování.

    3. zelenolistá forma lebedy zahradní ... u nás v zahradě vyrůstá snad víc jak 50 let. Mám ji ráda, je z ní super špenát, nepěstuji, pěstuje se sám, pouze nechám pár rostlin kde nepřekáží a mohou vytvořit semena a víc se o ně nestarám, při podzimním úklidu zahrady odrolím na různá místa, na jaře sklízím mladé rosliny postupně, tam, kde potřebuji uvolnit záhon pro další výsadbu, výsev (mám i několik pytlíků v mražáku). Zda taky proti krtkům, netuším. Není jenom náš výmysl, vím, že tenhle "špenát" mají v zahradách a zpracovávají na různých koncích republiky.

    4. "potomek" dvou předchozích forem - nezavazel, byl zajímavý (červená lodyha, tmavě zelené listy), ať si roste ...

    V téhle fázi se dají všechny formy prostříhat, usušit, použít do suchých vazeb, čevená trochu ztrácí barvu.

    Nemám problém sklidit semena a rozeslat zájemcům.

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 08.08.2015 00:14
     

    Elo tak já bych prosila pouze tiu červenou na hryzce please smiley , udělám z toho plot kolem zahrady winking smiley .

    Zelenou nee, špenát jen pravej a ani ten nemusíme moc často winking smiley .

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 08.08.2015 00:18
     

    Píšu si, až semena dozrají pošlu, písni potom do SZ adresu.

     
  • Autor: Kirsten
    Status:

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 08.08.2015 07:56
     

    Ahoj, taky bojuji s hryzci. Kafe (kupujeme, ač turka nikdo z nás nepije a instantní kávu jen zcela výjimečně) na vaši radu sypu od začátku sezóny. První dny se zdálo, že to zabírá - kočky přinesly asi šest nebo sedm hryzců. Teď ale hryzci, krtci mi nevadí, řádí dál a kočky už jich tolik nenosí. Je fakt, že tu nejšikovnější lovkyni nám asi zastřelili myslivci. Jsou tu pěkní hajzlové. Ze šesti kočiček za ta leta už máme jen dvě. sad smiley sad smiley sad smiley A jen jedna odešla přirozenou smtí - lze-li za to považovat onemocnění ledvin, zbytek se "záhadně" ztratil. Lidi tady na vsi kočky rádi nemají.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 08.08.2015 12:05
     
    p8060001.jpg

    já jim dávám do děr chlupy z Terezky, ČENDA jako lovec zklamal, ještě tak motýla chytne

     
  • Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 08.08.2015 14:10
     

    Eli, také se hlásím o semínka please smiley, mně bys je mohla přivézt grinning smiley love smiley Domluvíme se, krtci mně tu řádí jako najatí angry smiley a kafe nezabírá grinning smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Škůdci (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.