pátek 29. března, 12:32 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Škůdci
hodnocení: 3.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Škůdci
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: Fara
Status: nováček

Myši, krtci, hraboši ...

Datum: 27.08.2007 17:40
 
Na zahradu a bohužel i do skleníku se nám dostal pravděpodobně nějaký hraboš. Skleník je v záhonech provrtaný chodbami o značném průměru ( 6 - 7 cm). Přitom to zvíře krtiny nevytváří. Rostliny se propadají při zalévání, kořeny jsou obnažené. Vetřelce nikdo neviděl, tak že nevíme jak vypadá a o to horší je jak na něj. Rostliny neokusuje a ani kořeny. Neplatí na něj elektronický odpuzovač hrabošů, nevadí mu zřejmě ani lidské vlasy, vypudit jej proudem vody se nepodařilo. Pokud se s takovým problémem někdo setkal, rád se poučím o tom, o jaké zvíře se jedná a co se proti jeho přítomnosti dá účinně podniknout.

Starší odpovědi byly automaticky odmazány

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil LadaB (07.02.2008 09:28)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 10 z 21
  • Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 17.05.2015 07:34
     

    [hobby.idnes.cz]

    Velice zajímavé eye rolling smiley eye rolling smiley eye rolling smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

     
     
  • Status:

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 17.05.2015 07:57
     

    Jájo, tak koukej udělat tvým kocourům přednášku, že krtky lovit nesmí, je to nehumální. Bože, to lidstvo úplně blbne.Snad ne všichni.? grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 17.05.2015 08:01
     

    Akenko, totéž mi říkala sestra a spočítala mi pokutu za ty roky.-) co moje kočky loví:-). Svět se v p.del obrací, jak říká Majka. Bazíruje se na blbostech a velké věci unikají.

    Kočičácï včera ulovili hryzce, nevím jak moc humálně smoking smiley

     
  • Autor: lostris
    Status:

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 17.05.2015 10:26
     

    co kdybych na zahradu umístila varovné cedule a dala tak krtkům na výběr, jestli půjdou dál i přes zákaz, to bych pak mohla (v případě jejich smrti) uplatnit zákon na ochranu majetku nebo mají ochranáři v rukávu ještě nějaké jiné eso??? eye rolling smiley eye rolling smiley eye rolling smiley

     
  • Autor: samanka
    Status:

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 17.05.2015 13:41
     

    Jajo, ten článek mě pobavil eye rolling smiley eye rolling smiley eye rolling smiley 

    "Miluje spíš trávník než záhonky" na trávníku žadný krtince nemám, zato všechny záhony jsou jeden velký tunel angry smiley angry smiley angry smiley

    "...kypří a provzdušňuje půdu..." nad tunelama byla země tak udusaná, že jsem poskakovala po lopatě jak šílená,

    a navíc mi sežral všechny žížaly. Pokud chci mít nějakou zeleninu, musím ji mít v síti. A zahradu mám plnou afrikánů i laskavců - řekla bych, že je naopak mají rádi. Navíc se vrací jak poštovní holuby, takže pokud ho chytíte a odnesete, tak se za pár dní vrátí (soused ho chytil a odnesl přes rušnou silnici asi 2km - byl tak lostomilouškej - za 14 dní byl zpět angry smiley angry smiley angry smiley

    Lidičky, jestli jim vadí lógr, šlo bypoužít i suchý kafe??? nebo musí být spařený, aby mělo ty správný grády confused smiley confused smiley confused smiley


     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 17.05.2015 13:52
     

    Asi spařené. U mne zatím pomáhá, ať je to krtek nebo hryzec, nevoní jim

     
  • Autor: danypv
    Status:
    danypv.rajce.id..

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 25.05.2015 09:32
     

    Jdu zkusit ty kosmetické navoněné tampónky, mám odkdysi darovaný parfém Poisson - Jed thumbs down. Loni jsem ho do děr stříkala a asi to pomáhalo, letos nám děr nespočítatelně. Tampónky budou lepší.

    No a s těmi jedy - u nás na vesnici je vedle "JZD" a kolem osetá pole, kravín, určo jedy používají, tady dávat pozor na naší zahradě by bylo málo. To už se nedá nic dělat. Poslední dvě kočky nám vydržely dlouho, ale dříve tak jedna nebo dvě mohly být otráveny sad smiley . No ale to jsme jistě vědět nemohli.

    Se štěnětem předevčírem - našel mrtvého krtka, syn Honza, jak by na to v životě nesáhl, hned ho popadl asi za ocas a hodil daleko do pole s obilím, taky měl o štěně strach. Myslím, že by ho štěně klidně sežralo, už hodněkrát sežralo při prochajdách všelijaké podivnosti

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 27.05.2015 11:02
     

    Sousedky kočky převčírem zavraždily krtka. thumbs down Modlím se, aby tu byl jen jeden. Zatím je klid

     
  • Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 27.05.2015 12:32
     

    Moje už mají letos 4 zářezy na pažbě

     
  • Status:

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 27.05.2015 13:31
     

    Já krtince na zahradě vůbec neznám. U nás je jílovitá zem tvrdá jak mlat. A krtci či hryci nejsou blbí. Přeci se nebudou dřít. To raději hrabou v železničním náspu, který vede hned pod naší zahradou. Tam je pořád hromádek několik na čtvereční metr. Zřejmě se v té měkké zemi líbí i žížalám i jinému hmyzu nebo jejich ponravám. Já si tyto hromádky prohlížím se zalíbením. eye rolling smiley

     
  • Autor: samanka
    Status:

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 27.05.2015 15:04
     

    mám krtečky taky pěkně vych*čůraný - rejou mi jen v záhonech, tam je pěkná půdy, prokypřená mýma prackama, prohnojená kompostem a plná žížal. Kde je trávník, je jíl, ale tam se jim nechce eye rolling smiley eye rolling smiley eye rolling smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 27.05.2015 20:52
     

    to jako to co mě reje v záhonku je krtek ?, na zahradě nic není, v zimě bylo i 50 krtičáků

     
  • Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 27.05.2015 22:50
     

    Když nemáš krtiny, bude to asi hryzec:-)

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 28.05.2015 10:01
     

    myslím, že na obecňáku začal řádit hryzec ... taky tam jsou občas díry. Vycpu je jen posekanou trávou, aby se člověku nepropadala noha, když přes to jde, a neřeším to, tam mě to zase netrápí.

     
  • Autor: samanka
    Status:

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 28.05.2015 11:39
     

    Krtiny mám jen vyjímečně, ale krtek to je - vystrkoval na mě pozadí angry smiley angry smiley angry smiley bohužel jsem měla lopatu zamknutou v garáži a než jsem doběhla pro klíče byl v trapu. Soused ho i chytil a odnesl, ale jen 2km. Loni jsem měla asi 10 krtin na Vánoce, pak na velikonoce a 1 v červenci - to bylo vše. letos 2, co jsem zryla záhony a zasadila saláty, tak 1 vydloubnul odspodu a 1 byla kousek vedle. Jinak hryzce si obvykle bere jako podnájemníka - každý žere něco jiného, tak si nekonkurují. Něco tu taky běhá, sousedi mají slepice, tak tam se mají dobře

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Škůdci (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.