čtvrtek 28. března, 19:49 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Škůdci
hodnocení: 3.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Škůdci
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: Fara
Status: nováček

Myši, krtci, hraboši ...

Datum: 27.08.2007 17:40
 
Na zahradu a bohužel i do skleníku se nám dostal pravděpodobně nějaký hraboš. Skleník je v záhonech provrtaný chodbami o značném průměru ( 6 - 7 cm). Přitom to zvíře krtiny nevytváří. Rostliny se propadají při zalévání, kořeny jsou obnažené. Vetřelce nikdo neviděl, tak že nevíme jak vypadá a o to horší je jak na něj. Rostliny neokusuje a ani kořeny. Neplatí na něj elektronický odpuzovač hrabošů, nevadí mu zřejmě ani lidské vlasy, vypudit jej proudem vody se nepodařilo. Pokud se s takovým problémem někdo setkal, rád se poučím o tom, o jaké zvíře se jedná a co se proti jeho přítomnosti dá účinně podniknout.

Starší odpovědi byly automaticky odmazány

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil LadaB (07.02.2008 09:28)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 1 z 21
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 02.12.2009 15:35
     
    krtek.jpg

    To snad nemůže být jeden...těch musí být armáda... eye popping smiley angry smiley eye rolling smiley

     
  • Autor: Reklama

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

     
     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 02.12.2009 17:50
     

    Mono, nebylas fotit u nás na zahradě?grinning smiley thumbs up

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 02.12.2009 20:01
     

    Mono, vždycky jsem tě obdivovala, jak jsi pracovitá, jak pořád ryješ nové záhony..... kam se na ně ser*** nesaháš jim ani po paty spinning smiley sticking its tongue out smoking smiley grinning smiley flower smiley

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 03.12.2009 06:29
     

    drahuš... grinning smiley možná bych je měla najmout...ale ne...tady zrovna žádný záhon neplánuji... eye rolling smiley

     
  • Autor: Fara
    Status: nováček

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 03.12.2009 15:07
     

    Toto téma nechci dále sledovat !!

    Fara

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 03.12.2009 15:11
     

    co Ti v tom bráníeye rolling smiley

     
  • Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 18.04.2010 09:53
     
    p4180133.jpg
    Další fotografie:

    Hajzlové, už mě štvou, první dvě fotky jsou na dvorku kde je zem udupaná jako mlat. Odnesly to letos dvě denivky, záhonek malých azalek od Missi a spousta dalších kytek. Bohužel, nechtěla jsem, ale budu muset začít trávit.....koupila jsem na zkoušku Liqid gel, máte někdo zkušenost?

    Bojím se kvůli psům, ale snad když to udělám podle návodu(zahrnu do nory), se nic nestane. Ještě jsem nezačala, tohle je první výstraha těm mrchám.

     
  • Autor: hanach
    Status:

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 18.04.2010 09:59
     

    Zakoupili jsme 4 plašiče krtků za 1000 Kč,rozmístili je po zahradě a doufali,že bude pokoj.Tak krtináčů ubylo,ale vytrvalí jedinci ryjí dál angry smiley.

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 18.04.2010 09:59
     

    no nazdareye popping smiley

     
  • Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 18.04.2010 10:02
     

    Já při okopávání neustále zjišťuju škody, díry jsou obrovské strčím do nic ruku jak nic a skoro se bojím co na mě odtamtud hupsne......

    A pak ještě krtkové to je taky kapitola....prý se na jedné zahradě nesnesou, někdo jim to zapoměl asi ríct.......

     
  • Autor: Mona
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 23.07.2010 18:23
     
    23.7 130.jpg

    Zas se rozjel, prevít... eye rolling smiley confused smiley

     
  • Autor: Babetta
    Status: nováček

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 20.11.2010 23:10
     

    Hmm, vidím, že nás má hóoódně stejný problém. Taky jsem pátrala po informacích co s krtkem a nebo alespoň hryzcem na zahradě. Našla jsem pár info..,.

    [www.biofer.cz]

    [shop.agrobio.cz]

    www]" target="_blank">[www.chemicor.cz]

     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 21.11.2010 08:45
     

    tak jsem zjistila, že soused má krtka opět.....BĚDA ,JESTLI SE PŘESTĚHUJE K NÁMangry smiley

     
  • Autor: Babetta
    Status: nováček

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 21.11.2010 09:11
     

    Dočetla jsem se, že staré chodby okamžitě obsadí jiný krtek (samice) a zabere tak pro svou další populaci území. Já jednou chytla krtka ve skleníku. Manžel měl poblíž nachystané vidle pod proudem na chytání žížal. Jak jsem zjistila, že krtek právě ryje, zabodla jsem vidle do země. Protože jsem měla půdu dost zalitou, krtek vyjel ze země jak špunt. Na nohou jsem měla gumáky a krtka jsem shrnula tou gumákou do kýblíku. Krtkovi se nic nestalo. Odnela jsem ho dáááleko za horizont... časem se u nás objevil další krtek... kdo ví, zda se nevrátil...grinning smiley smoking smiley

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Škůdci (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.