čtvrtek 28. března, 09:54 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Škůdci
hodnocení: 3.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Škůdci
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: Fara
Status: nováček

Myši, krtci, hraboši ...

Datum: 27.08.2007 17:40
 
Na zahradu a bohužel i do skleníku se nám dostal pravděpodobně nějaký hraboš. Skleník je v záhonech provrtaný chodbami o značném průměru ( 6 - 7 cm). Přitom to zvíře krtiny nevytváří. Rostliny se propadají při zalévání, kořeny jsou obnažené. Vetřelce nikdo neviděl, tak že nevíme jak vypadá a o to horší je jak na něj. Rostliny neokusuje a ani kořeny. Neplatí na něj elektronický odpuzovač hrabošů, nevadí mu zřejmě ani lidské vlasy, vypudit jej proudem vody se nepodařilo. Pokud se s takovým problémem někdo setkal, rád se poučím o tom, o jaké zvíře se jedná a co se proti jeho přítomnosti dá účinně podniknout.

Starší odpovědi byly automaticky odmazány

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil LadaB (07.02.2008 09:28)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 19 z 21
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 09.12.2018 07:49
     

    Drahuško, na 99 % potkan [www.youtube.com]

     
  • Autor: Reklama

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

     
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 09.12.2018 08:03
     

    Takže oprava. Ráno jsem byla s baterkou, teď, za světla - chleba zůstal, zrní a slunečnice z pastí pryč a krmítko od ořechů i zrní vybílené..

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 09.12.2018 08:26
     

    Drahuš to tam máte fakt nějakého šikulu winking smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 09.12.2018 09:00
     

    Drahuško, potkani jsou vysoce inteligentní, mám s nimi bohaté zkušenosti, oni jsou schopni odtahat neskutečné množství žrádla a udělat si skládku kousek jinde - třeba pod sousedovou terasou. Jedy a různé pasty jsem právě kvůli zvířatům nezkoušela. Chytit do pasti se mi podařilo asi 3 x na mnohačetný pokus, a to spíš nějaké mládě. Kvůli potkanům nemáme prasata, nemíním těch potvor mít zase plný dvůr a chlívky. Už jsem psala několikrát ... Koře s Chipsi se jeden rok od podzimu do jara jich podařilo ulovit 170.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 09.12.2018 09:19
     

    Tam nemá pes šanci. Musel by se jít napít do jezírka, což nemají potřebu, když prší. Slyšela jsem večer něco, stejně, jako dobrman, na skalce, jenže tam můžou mít pod každým kamenem díru a metr, dva do úkrytu pod terasou a k sousedům půl metru. Jedu se bojím i proto, že pak zdechne jinde a pes ho bude brát do huby... Pasti mám dané tak, aby se k nim psi nedostali a cizím kočkám chutnat zrní nebude, kdyby k nám vlezly a ty by jistě nešly až těsně k domu, když tu jsou psi. Já bych těm krávám, co krmí toulavé kočky nebo, jak lidi, jako ve středověku, vyhazují z oken zbytky jídla, jen tak, všem bych je nastěhovala do bytů! Idioti. co si myslí? Jo, nažerou se dvě kočky, ale s nimi celá skupina potkanů, kteří se pak vesele množí ostošest! Roznášejí nemoci

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 09.12.2018 09:59
     

    3. jednání, zatím 2:0 pro potkany angry smiley

    Zjistili jsme, že si potkánci mohli hodovat na pastech, protože pastičky Made in China jsou konstruované na jejich, asi pětikilové potkany, takže ti naši si klidně mohli na pastech zatancovat kankán a ani by se nehly.

    Manžel upravil podmínky pro evropské, sice vypasené, ale přece jen ne pětikilové potkany a já jim vyrobyla ňamky. Protože na chleba sejří, vzala jsem hrudku pravého másla (sama si mažu margarinem), udělala kuličku, obalila v kokosu a napíchla na jednu past. Na druhou jsem do ťuplíku z lepící pistole narafičila krásné, zdravé kusy vlašského ořechu a třetí past se pyšní Jedním, pěkným burákem ve slupce na stojáka, také přikurtovaným lepící pistolí.

    Potkánci, či co to je, se pastí už nebojí, protože se na nich mohli v klidu a nerušeně nažrat, tak doufám, že se nepřežrali a půjdou na véču i dnes. Uvidíme. eye rolling smiley

     
  • Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 09.12.2018 10:54
     

    Drahuško, doufám, že pracuješ v rukavicích aby Tě necítili. Já praxi nemám, ale tatínek to tak dělával.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 09.12.2018 11:24
     

    A to víš, že ne, ale když sežrali zatím, kromě chleba všechno, je to těsně vedle vchodu do bytu a psi tam taky rajzují, tak jim to asi nevadí. Uvidíme. Já si jen pak (i JS) umyji ruce v sanytolu - dezinfekci.

    Mám hrůzu z blech a čůránek (leptospiróza a jiné děsivé choroby)

     
  • Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 09.12.2018 11:52
     

    Drahus, nehýbalo se někde v okolí s kanalizací, že se tak najednou objevili? Pamatuju asi před čtyřmi roky. Než jsem na to přišla, vyžrali na půdě pytel psích franulí. Nikdy předtím tam nebyli. Ob dva domy předělávali v zahradě kanalizaci, jak jsem pak zjistila a říkal mi to i deratizér, že tohle dělávají, když se v okolí pohne kanalizací. Zbavila jsem je jich pytlíčky s růžovým obsahem. I jsem našla cestu kudy pravidelně špacírovali podél krovů. Pokládám je tam pravidelně. Povětšinou nemizí anebo je nakouše malá myš. Taje neodtáhne. Zvířata nahoru nechodí, takže nehrozí nebezpečí.

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 09.12.2018 12:11
     

    Ne, jen u nás s plynem, ale to už tu podle reakcí psa, už byl/i

    Myslím, že je to už pomalu měsíc, co objevuji díry a některé dny je pes, jak blázen. a jestli něco dělali s kanálama před měsícem, netuším. confused smiley Vidět nic v ulici nebylo

    Už jsem mluvila se sousedkou, aby zatím nekrmila ptáky. Slíbila, že jim nedá, dokud jí neřeknu

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil drahus (09.12.2018 12:11)
     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 10.12.2018 07:40
     

    Večer ještě pes šílel, pak to ustalo a ráno jsem ve slejváku, v noční kočili s baterkou lítala k pastem a v jedné potkan je. Hamižnost se nevyplácí. Nakradl si plnou spíž vlašských ořechů a bylo mu to málo. Děsně mi připomněl náše nenažrané politiky.... winking smiley Máslo obalené v kokosu ho nechalo chladným, ale vlašáky přilepené k pasti, těm neodolal. Podle mne se k buráku ani nedostal. Znova ale musíme nalíčit, jestli byl sám nebo ne.

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 10.12.2018 08:50
     

    Drahuško, jsi lovec thumbs down thumbs down thumbs down thumbs down . A sám asi nebyl angry smiley .

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 10.12.2018 08:54
     

    Dvakrát jsme tu měli osamělého, doufám, že je to teď také, ale jistota je jistota. První nám dá vědět Neronek. Má na ně žízeň grinning smiley

    Také dnes dáme do krmítka a uvidíme, jestli to vydrží do rána

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 10.12.2018 11:27
     

    Tenhle poslední, byl ale moc pěkný, takový udržovaný štramák, dobře živený, čisťoučký a veliký, jako právě vyšampónovaný pes grinning smiley Zapomněla jsem ho vyfotit. No jo, u nás se mají všechna zvířata dobře grinning smiley grinning smiley grinning smiley

     
  • Autor: alenak
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 10.12.2018 22:05
     

    Drahus thumbs down , alespoň víš, co to tam máte, a ať to vychytáš thumbs down

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Škůdci (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.