pátek 29. března, 16:16 Svátek má Taťána
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Škůdci
hodnocení: 3.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Škůdci
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: Fara
Status: nováček

Myši, krtci, hraboši ...

Datum: 27.08.2007 17:40
 
Na zahradu a bohužel i do skleníku se nám dostal pravděpodobně nějaký hraboš. Skleník je v záhonech provrtaný chodbami o značném průměru ( 6 - 7 cm). Přitom to zvíře krtiny nevytváří. Rostliny se propadají při zalévání, kořeny jsou obnažené. Vetřelce nikdo neviděl, tak že nevíme jak vypadá a o to horší je jak na něj. Rostliny neokusuje a ani kořeny. Neplatí na něj elektronický odpuzovač hrabošů, nevadí mu zřejmě ani lidské vlasy, vypudit jej proudem vody se nepodařilo. Pokud se s takovým problémem někdo setkal, rád se poučím o tom, o jaké zvíře se jedná a co se proti jeho přítomnosti dá účinně podniknout.

Starší odpovědi byly automaticky odmazány

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil LadaB (07.02.2008 09:28)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 18 z 21
  • Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 15.12.2017 20:00
     

    Romčo, bát se nemusíš, díru zahrabeš. Našla jsem ti to, tu máš odkaz [www.eshop-zemedelske-potreby.cz]

     
  • Autor: Reklama

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

     
     
  • Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 15.12.2017 20:34
     

    Tuhle kartuši jsem si taky koupila a nikdy jsem se neodvážila ji použít. Jsem srab.

     
  • Autor: 1romca11
    Status:

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 15.12.2017 21:00
     

    Ivo děkuji, ale tohoto se budu bát, máme psa i kočku a píši, že je to i pro ně jedovaté

    sad smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 15.12.2017 21:12
     



    1romca11 napsal(a):

    Ivo děkuji, ale tohoto se budu bát, máme psa i kočku a píši, že je to i pro ně jedovaté

    sad smiley

    ...... já vezmu klacík a do díry vsunu, co nejdál kočičí hovínko,...... u mě to prostě funguje, dříve víc jak 50 krtičáků, dneska s bídou dva thumbs down

     
  • Autor: 1romca11
    Status:

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 16.12.2017 08:28
     

    Kordulko děkuji, to vyzkouším smiling smiley

     
  • Autor: vimrova
    Status:

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 16.12.2017 09:14
     

    Romčo, já (naštěstí) krtka nemám, ale vím, že Květa s ním bojuje léta ( naštěstí tak 1-2 kusy za sezonu).

    O denivky strach mít nemusíš, přežijou běžnou zimu dokonce vyryté na záhonu a bude to podobné s ostatními trvalkami. Opravdu hlavně zasyp a zkontroluj ty růže ( a jiné keře). Zjara je asi třeba se ho rychle zbavit, dokud nevyvede mladé eye rolling smiley .

     

    Květa ho má už mnoho let, těch hodin, co pročíhala u záhonů s rýčem ( i v noci s baterkou) eye rolling smiley . Nejvíc jí vytáčí, že v létě, když je sucho a musí záhony prolévat vodou, okamžitě se do těch zalitých záhonů krtek nastěhuje, protože se mu v nich hrabe líp, než v té tvrdé suché hlíně eye rolling smiley, takže sice zachrání růži před smrtí žízní, ale v zápětí jí najde napůl vyrytou angry smiley.

     

    Držím palce please smiley

     
  • Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 16.12.2017 19:10
     

    Romčo, vůbec se toho neboj. Já jsem odhrabala kopeček, do díry jsem zasunula kartuši a trošku vytlačila. Pak jsem díru zasypala tím, co jsem před tím odhrabala a ještě zašlapala. Psi si toho ani nevšimli-nikdy jsem ale nic takového nedělala před nimi, chtěli by pomáhat. Málokdy se objevil nový kopeček, teď už mám 2. rok pokoj. Ani hraboši, ani krtci. Psi ani kočky se k tomu nedostanou, to by musely vyhrabat. Já psa nenechávám ani na zahradě bez dozoru winking smiley

     
  • Autor: 1romca11
    Status:

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 17.12.2017 16:32
     

    Vimrová díky, aspoň trochu uklidnění...včera jsem všechny i částečně vyrýpnuté kytky zapíchla zpět, přihrnula hlínu a do všech hromádek nastrkala zvířecí exkrementy (naštěstí náš Sunny chodí na zahradě spořádaně na jedno místo takže jsem měla dost spinning smiley sticking its tongue out ).

    No a kamarád mi dnes donesl past na krtky, prý u něj na zahradě předloni během týdne chytil tři krtky a od té doby má klid..

    Ivi děkuju,pokud by krtek byl i nadále, budu o tom hodně uvažovat. U nás je problém, že Sunny (briťák) chodí ven několikrát denně, sleze celou zahradu a zas chce domů....a Luci (fenka) sice chodí každý den na procházku, ale večer před spaním a ráno před odchodem do práce ji pouštíme volně na zahradu...je dost všetečná sad smiley

    Chtěla jsem nastavit tu past od kamaráda, ale od dvou hodin napadlo snad 5 cm sněhu, tak budu muset počkat, až to sleze...

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil 1romca11 (17.12.2017 19:56)
     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 17.12.2017 17:24
     
    dsc_2499[2].jpg

    ... ani jeden krtičinec thumbs down

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 15.04.2018 21:17
     

    Holky, letos to s mysima zkusim jinak! thumbs down Mam znameho v ZOO a naserviruju jim trus tygra a rysa!! grinning smiley grinning smiley grinning smiley

    Mate nekdo zkusenosti?? Mam ho zahrabat do nor? Ale kdyz je to hned v okoli kytek? Vadi to, spali to neco? Proste kam to mam narvat?? grinning smiley grinning smiley

    Zitra si pro to jedu eye popping smiley

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 15.04.2018 22:02
     

    Betas, na zahradě zkušenost nemám - dávali jsme ho do kyblíku s pootevřeným víkem na okno v kurníku, proti potkanům a kunám, od těch opravdu byl pokoj, kočky neměly problém, ale ty jsme vyhnat stejně nechtěli, jsou naše a cizí tam nechodí.

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 16.04.2018 07:43
     

    Babkoelo, tak to je fajn. A co to bylo presne za trus?

     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 16.04.2018 11:16
     

    Betas, tygří .

     
  • Autor: 1romca11
    Status:

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 16.04.2018 19:42
     

    Holky jako nápad to zní skvěle smiling smiley . Nevím tedy, kde bych tygří trus sháněla, ale ségra bojuje s kunou dlouhodobě a nemůže se té potvory zbavit. Tak jí dám tip... smiling smiley

     
  • Autor: drahus
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 09.12.2018 07:31
     

    S naším problémem jsem začala ve špatné diskuzi (CHoroby a škůdci na rostlinách), ale patří to sem. Něco mi vyhrabává a přenáší hlínu, dělá velké hromady, ale asi to hryzec není.

    Včera večer jsme u TV loupali ořechy od ségry, ale nevím , kde je vyhrabala, byly plné pavučin a červíků, tak jsme je jen nakřápli a asi půl kila dali do krmítka pro ptáky. Krmítko je na lakované trubce, síly lešenářské, ale bílé a hladké. výřka asi 130 - 140 cm nad zemí. Na ní je přišroubovaná upravená přepravka od coca coly a má to udělanou střechu šindelovou, či co to je. Včera jsme znova nalíčili pasti na krysy a jednu myší s tím, že opálený chleba jsem přitavila tavnou pistolí, aby nešel lehce stáhnout z hrotu a past zaklapla. Ještě, kdyby to přece jen byl hryzec, jsme tam nasypali zrní. Teď ráno je krmítko naprosto vymetené, pasti vyžrané a NEZAKLAPLÉ, jen malá myší ano, ale je prázdná a jinde, asi se to možná chytlo tlapkou a odtáhlo jí dál, než se vyvlíklo.

    Večer pes naprosto bláznil a nechtěl se ani vyčůrat, jak lítal okolo terásky. Asi to tam bylo. Teď ráno už ne. Njn, je to nažrané, tak to někde v bezpečí chrápe. Od sousedů, pod jejich terasou je také smerem k nám díra, jak hrom a spoustu hlíny venku.

    To jsou asi všechny indicie, co mám.

    CO JE TO? A jak se toho zbavit? Už přemýšlíme, zda to není kuna? A jak na ní? Krmítko samozřejmě zrušíme, ale co dál?

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil drahus (09.12.2018 07:41)
     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Škůdci (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.