pátek 19. dubna, 10:45 Svátek má Rostislav
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Škůdci
hodnocení: 3.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Škůdci
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: Fara
Status: nováček

Myši, krtci, hraboši ...

Datum: 27.08.2007 17:40
 
Na zahradu a bohužel i do skleníku se nám dostal pravděpodobně nějaký hraboš. Skleník je v záhonech provrtaný chodbami o značném průměru ( 6 - 7 cm). Přitom to zvíře krtiny nevytváří. Rostliny se propadají při zalévání, kořeny jsou obnažené. Vetřelce nikdo neviděl, tak že nevíme jak vypadá a o to horší je jak na něj. Rostliny neokusuje a ani kořeny. Neplatí na něj elektronický odpuzovač hrabošů, nevadí mu zřejmě ani lidské vlasy, vypudit jej proudem vody se nepodařilo. Pokud se s takovým problémem někdo setkal, rád se poučím o tom, o jaké zvíře se jedná a co se proti jeho přítomnosti dá účinně podniknout.

Starší odpovědi byly automaticky odmazány

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil LadaB (07.02.2008 09:28)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 17 z 21
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 08.05.2016 21:02
     

    Betas, co kočičku?

     
  • Autor: Reklama

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

     
     
  • Autor: iriska
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 08.05.2016 21:06
     

    Gábi ale ona má kompost zakrytý, tak jsou tam v bezpečí

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 08.05.2016 21:11
     



    iriska napsal(a):

    Gábi ale ona má kompost zakrytý, tak jsou tam v bezpečí

    Určitě večer vylejzaj, kočky jsou večerní lovci. Nebo pak jedině nastražit pastičky.

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 08.05.2016 22:35
     

    Ja ho mam jen zcasti prikryty kouskem lina, aby tak nevysychal. Kocku na chate, kde nebydlime, asi nedame..

    Aspon jedna uz se sama utopila v jezirku smiling smiley

    Nasypala jsem uz ve vzteku granule, ale vim, ze to neni ok..

     
  • Autor: danypv
    Status:
    danypv.rajce.id..

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 22.05.2016 20:30
     
    img_3760.jpg

    Nám něco vtahovalo do země rajčata a sousedi řekli, že rostliny vtahuje do nor křeček polní. Tak možná i tu lilii. Já mám skoro všechny lilie v květníkách zakopané v zemi. Jedině Eviny zatím nic nesežralo, jsou tam asi 3-4 roky. jednoho křečka polního zabil nedávno kocour od nějakých sousedů. Nevěděl, že jsou přísně chránění. No ale co, mohl by pracovat dál spinning smiley sticking its tongue out

    Krtky máme taky, hraboše určo taky, ale nevím, nemám ujasněné jeho škody no na na obrázku je asi dílo hryzce (radili sousedi), dvě jablůňky u jabl. stěny, loni už takhle dopadla jedna. Máme dvě stěny po (dříve) pěti jabloních a nikdy se jim nedařilo, moc nepřirůstaly, nabylo co stříhat, nerodily (od r. 2008 a 9), určo si na nich pochutnávali postupně několik let.

     
  • Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 22.05.2016 21:43
     

    Dany, jen si to odpoledne napsala, šla jsem okopávat a vytáhla takhle sežranou růži. Už se na ty chlupáče fakt naštvu. Co nesežerou srnky, ohlodá hryzec pak ještě mšice, chřestovníčci a tiplice. Má cenu se rozčilovat?

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 22.05.2016 21:45
     

    Já když jdu zalívat růže, pokaždý se u některé propadne zem a díra jak do ..... thumbs up

    Naleju tam logr a zase zahrabu. Asi začnu zahrabávat kočičí hovínka. eye rolling smiley

     
  • Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 22.05.2016 21:47
     

    Jojo mě dnes zapadla noha až po kotník, a přitom kočky stále nosí jak myši tak hryzce. Kde se stále berou?

     
  • Autor: 1romca11
    Status:

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 15.12.2017 18:10
     

    Ahoj holky, prosím o radu. Před chvílí jsem přilítla z práce a čekala na mě mamka, že máme na zahradě krtka. Teď v zimě jsem tam já nebyla snad 14 dní a mamka prý minulý týden....dnes jí málem omývali /mě taky/ angry smiley . Zahrádka je celá rozrytá, ale celá....dívala jsem se jen s baterkou a pomalu jsem to obrečela, na metru jsou třeba 4 - 5 hromádek, jen co jsem v té tmě viděla, mám venku asi tři denivky, jedna růžička je napůl vyvrácena hromádkou toho zmetka. Máma na podzim přesazovala jahody na dvou velikých záhonech, tam nezůstala na svém místě půlka nových sazenic, prostě hrůza. Nikdy jsem nic podobného neviděla....večer budu pročítat diskuse, ale můžete prosím poradit, co by pomohlo? moc děkuju

     
  • Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 15.12.2017 18:17
     

    Podle mých zkušeností nic, teď rejou hodně, dělají si větrací štoly, mám nad sněhem taky krtčí pyramidy po celé zahradě nahusto. Přestala jsem se tím trápt najaře to zase zasázím, myslím, že to rostlinám zase až tak neublíží, denivky určitě přežijí. Je to příroda, naučila jsem se po letech, moc proti ní nebojovat.

     
  • Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 15.12.2017 19:14
     

    Romčo, mně pomohl takový gel v kartuši, někde jsem sem dávala název-nemám to teď doma, takže nevím. Ale je to jed na myši a hraboše, potkany ap. Dává se to do díry-odhrne se hromádka. Krtek to sice nežere, ale jak ten krtinec obnovuje, umaže se od toho a pak se čistí, takže to olíže. Jinak se krtků nezbavíš. Mně to pomohlo, před tím jsem vyzkoušela úplně všechno. Pokud bys to tady nenašla, pokusím se najít objednávku. Bylo to někdy loni nebo max. předloni si myslím

     
  • Autor: 1romca11
    Status:

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 15.12.2017 19:29
     

    Jájo trošku jsi mi uklidnila, že to kytky nemusí nutně zahubit. Dnes za tmy se s tím opravdu nedalo nic dělat, mám přes většinu rozstlin položenou chvoj, zítra dopoledne na to vlétnu a zatlačím do hlíny, co půjde.Víc se bojím o tu růžičku a naši vloni sázeli meruňku, letos měla asi tři plody a je obrýpaná snad ze tří stran, tak snad nebude mít zničené kořeny angry smiley

     
  • Autor: 1romca11
    Status:

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 15.12.2017 19:30
     

    Ivuško prosím, zkus mi zjistit název....začala jsem letos dávat dohromady i trávník /na něj potvora zatím nevlezla, ale asi to je jen otázka času/ a ten by se vzpamatovával hůř. Vím, že máš také pejsky, tak by přípravek pro mazlíčky neměl být nebezpečný?

     
  • Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 15.12.2017 19:44
     

    Krtkové nežerou rostliny, ale hmyz, takže pokud se ti nenastěhoval na zahradu hryzec, myslím se nemusíš tolik bát. Mě kočky prvním rokem přinesly 35 krtků v dalších letech nosí tak kolem 15 krtků, které mi donesou ukázat, pokud si najdeš videa o životě krtků, zjistíš, že zničení, nebo vystěhování krtka vetšinou neznamená klid, nastěhují se další, jsou děsně plodní.

     
  • Autor: 1romca11
    Status:

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 15.12.2017 19:57
     

    Jáji já vím, nějaké informace jsem si už dohledala. Mamka říká, že na zahradě krtka měli co pamatuje před lety jednou. My nemáme zahradu moc velkou, takže ta spoušť je tam opravdu dost vidět. Hryzce máme taky, na jaře jsem zvědavá, co vyleze z cibulovin, jelikož jsem cibulky celé léto nacházela vyrýpané nahoře na hlíně.....ale dnes ty hromady mě šokovaly. Za naší zahradou se staví dva domky, tak si myslím, že je tam vyrušili stavbou ....

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Škůdci (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.