čtvrtek 28. března, 13:29 Svátek má Soňa
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Škůdci
hodnocení: 3.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Škůdci
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
 
 
Autor: Fara
Status: nováček

Myši, krtci, hraboši ...

Datum: 27.08.2007 17:40
 
Na zahradu a bohužel i do skleníku se nám dostal pravděpodobně nějaký hraboš. Skleník je v záhonech provrtaný chodbami o značném průměru ( 6 - 7 cm). Přitom to zvíře krtiny nevytváří. Rostliny se propadají při zalévání, kořeny jsou obnažené. Vetřelce nikdo neviděl, tak že nevíme jak vypadá a o to horší je jak na něj. Rostliny neokusuje a ani kořeny. Neplatí na něj elektronický odpuzovač hrabošů, nevadí mu zřejmě ani lidské vlasy, vypudit jej proudem vody se nepodařilo. Pokud se s takovým problémem někdo setkal, rád se poučím o tom, o jaké zvíře se jedná a co se proti jeho přítomnosti dá účinně podniknout.

Starší odpovědi byly automaticky odmazány

 
Upraveno 1 krát. Naposledy upravil LadaB (07.02.2008 09:28)
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 16 z 21
  • Autor: lanimka
    Status:

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 26.08.2015 19:24
     

    Dobrá rada nad zlato. grinning smiley grinning smiley

    ivik11 napsal(a):

    Kočky, komu řádí na zahradě krtek, pozvite si bagristu. Od doby, co bagrují, krtek neryje grinning smiley 

     
  • Autor: Reklama

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

     
     
  • Autor: babkaela
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 26.08.2015 20:59
     

    Šamanko, píšu si tě do seznamu. Jakmile budou zralá semena dám vědět a budu prosit adresu.

     
  • Autor: samanka
    Status:

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 27.08.2015 09:40
     

    Kirsten, to musí být probuzeni eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley, jak jsem pochopila, fretka je jen domácí mazlíček, venku má být na vodítku, protože jsou to potvůrky zvědavý a když se zaběhnou, tak netrefí zpátky. Nenaučí se "venčit" jako kočka, že by si oběhla, co ji zajímá a pak se vrátila domů

    Eli - už se těším smiling smiley smiling smiley smiling smiley

     
  • Autor: Missi
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 29.08.2015 01:06
     

    Tak jsem našla novou radu - vyzkoušeno nemám.

    Zálivka proti krtkům a hryzcům

    Jak se zbavit na zahrádce krtků a hryzců ? Nejlepším odpuzovačem který je ze zahrádky vyžene je zálivka z rajčatové natě. Rajčatovou nať zalijte vodou a povařte. Pak ji nechte na slunci kvasit asi týden. Poté ji nařeďte vodou v poměru 1 : 1 a nalijte na místa kde se vyskytují krtci.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 17.09.2015 14:24
     
    p9160078.jpg

    tak takhle dopadla lilie, byla vtáhlá do díry a zůstal jen vršek, copak to bylo za prevíta confused smiley

     
  • Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 17.09.2015 14:51
     

    Typuji hraboše grinning smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 17.09.2015 14:54
     



    ivik11 napsal(a):

    Typuji hraboše grinning smiley

    ....... angry smiley .. to je ta lilie co jsem přivezla cibule v srpnu z Flory

     
  • Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 17.09.2015 15:04
     

    Kordul, já jednou udělala objednávku lílií s tím, že je to na další sezónu (bylo září). A za 3 dny jsem je měla doma. Byli jsme zrovna ve Šp. a syn balík převzal, bylo to skoro za 2 tis, samé lepší, drahé. Zůstalo mně jich asi 10, slovy deset kusů angry smiley , a to ještě nejsou ani ty nejlepší. Takže já jsem z objednáveki mimo obvyklý čas vyléčená. Měly asi 10 cm výhony (i větší), slimáci a nevím jaké potvory se poměly, něco zhnilo, byla jsem naštvaná, hlavně kolik práce dalo sázení grinning smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 17.09.2015 20:01
     

    neber to, když byla sleva grinning smiley

     
  • Autor: SPIKE
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 13.10.2015 13:37
     

    Měla jsem ráno pocit, že v ložnici cítím myšinu. Vytáhla jsem z pod postele ještě od loňska tam ponechané pastičky na myši a ejhle, v jedné byla chycená myš! Žádná vysušená mumie, ale docela čerstvá (jen ten chléb byl už tvrdý). grinning smiley Hned jsem tam holkám dala čerstvou kůrku, abych nalákala další, pokud tam nějaké ještě jsou.

     
  • Autor: Breptan
    Status: nováček

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 16.12.2015 13:26
     

    Tak na hraboše používáme jednak starý osvědčený recept a to hadry napuštěné petrolejem do děr kterými hraboši vylézají a k tomu jim přidáváme koncert z odpuzovačů hrabošů. Používáme elektronický odpuzovač deramax cvrček který působí pod zemí a nás nijak neruší. Každopádně co diskuse to nějaká jiná rada a zkušenosti s různými prostředky jsou různé ale hlavně to chce vytrvat v boji.

     
  • Autor: Kirsten
    Status:

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 18.12.2015 18:06
     

    Mno, Breptane, jdete mi do rány. Cvrčky jsme koupili hned dva a jediní, kdo mají tendenci se odstěhovat, jsme my. Kravál je to nepříjemný, slyšet i do domu se silnými kamennými zdmi, nicméně hryzci a krtci mají rej. Za pár týdnů doběhne zkušební šedesátidenní lhůta a pokud se to radikálně nezmění, vracíme zpět. Zatím velmi velké zklamání. thumbs up

     
  • Autor: samanka
    Status:

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 19.12.2015 11:23
     

    Nevím, jestli máme cvrčka, nebo jinou vymyšlenost, na chatě jsou zřejmě všechny myši hluchý, protože těm to rozhodně nikdy nevadilo, ale od té doby, co jsme začali tyto plašiče používat - krabička v kuchyni, cosi ve sklepě, něco na zahradě,- tak se objektu vyhýbají zloději grinning smiley grinning smiley grinning smiley, předtím jsme měli nevítané návštěvníky několikrát do roka a co zapínáme tendle blbinec, tak nic. Jen ty myši asi nečetli návod winking smiley winking smiley winking smiley. Ale já z toho taky šílím tongue sticking out smiley tongue sticking out smiley tongue sticking out smiley

     
  • Autor: Hanule
    Status: expert

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 20.12.2015 11:55
     

    samanko, to máš jednoduché, zřejmě si profíci v oboru obírání řeknou, aha, tady všechno utratili za plašiče, tam huž nebude co ukrást. smoking smiley

     
  • Autor: Betas
    Status:

    Re: Myši, krtci, hraboši ...

    Datum: 08.05.2016 20:46
     

    Ach jo, mam kompost plny mysi sad smiley Vcera jsem odkryla horni kryt, dve cerne se rozutekly hned, jedna chvili cekala, pak taky zmizela v ulickach... Takze veskere zbytky z kuchyne tam vozim mysim, aby si daly poradnou hostinu angry smiley

    Od lonska sypu logr do zahonu nebo keru, kde byly, a mam pocit, ze se to zlepsilo, ze jsou na ustupu. Ted se mi ale nastehovaly do kompostu...

    Uz nevim, co s nima.. thumbs up

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Škůdci (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.