čtvrtek 19. dubna, 20:56 Svátek má Rostislav
Není fotka
Vyhledávání

Co se kde šustne

Zajímavé foto

Navigace: Škůdci
hodnocení: 3.00
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Škůdci
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..

Autor: Fara
Status: nováček

Myši, krtci, hraboši ...

Datum: 27.08.2007 17:40

Na zahradu a bohužel i do skleníku se nám dostal pravděpodobně nějaký hraboš. Skleník je v záhonech provrtaný chodbami o značném průměru ( 6 - 7 cm). Přitom to zvíře krtiny nevytváří. Rostliny se propadají při zalévání, kořeny jsou obnažené. Vetřelce nikdo neviděl, tak že nevíme jak vypadá a o to horší je jak na něj. Rostliny neokusuje a ani kořeny. Neplatí na něj elektronický odpuzovač hrabošů, nevadí mu zřejmě ani lidské vlasy, vypudit jej proudem vody se nepodařilo. Pokud se s takovým problémem někdo setkal, rád se poučím o tom, o jaké zvíře se jedná a co se proti jeho přítomnosti dá účinně podniknout.

Upraveno 1 krát. Naposledy upravil LadaB (07.02.2008 09:28)

Komentáře a názory

Aktuální stránka: 1 z 21
  • Autor: Ladislav
    Status:

Re: škůdci - hraboši

Datum: 27.08.2007 18:01

kousky hadříku na proužky a namočit do desinf,jako kresosan ,lizol aj .trochu to je cítět ale pomáháthumbs down

• Autor: Reklama

• Autor: Dasa
    Status: expert

Datum: 27.08.2007 21:22

Já zalívám do děr na cestičkách mimo záhonky vodou se Savem. Na chvíli to funguje. U nás jsou těmito škůdci hryzci - dělají jen chodbičky a doku se půda nepropadne tak na nic nepřijdeš.

• Autor: Ladislav
    Status:

Datum: 28.08.2007 19:02

Dasa,,taky dobrý aspon máš vydesinfikovánogrinning smiley

• Autor: Fara
    Status: nováček

škůdci - hraboši

Datum: 31.08.2007 13:01

Děkuji všem, kteří se snaží pomoci radou, názorem, zkušenostmi. S hraboši mám značný problém, který jsem zde uveřejnil. Hodně by mi pomohlo, kdyby si někdo vzpomněl, o jaké zvíře se může jednat ( vytváří poměrně velké chodby 6 - 7cm v průměru, krtiny nevytváří, elektronické odpuzovače hlodavců jsou na něj neúčinné).

• Autor: LadaB
    Status: moderátor

Datum: 01.09.2007 15:31

Nejspíš hryzec...koukni se třeba sem...[www.zahrada.cz]

• Autor: Anavi

Myši, krtci, hraboši ...

Datum: 18.11.2007 12:50

V létě jsme pořád bojovali s krtkem, ten už asi změnil destinaci smiling smiley, teď nám tu pro změnu rejdí myši.

V garáži jsme ulovili už čtyři thumbs up

• Autor: hana
    Status:

Re: Myši, krtci, hraboši ...

Datum: 02.12.2007 20:27

Anavi letos je myší všude hodně a jsou drzí klidně se přijdou podívat až před dům,mě se místy propadá zahrada poradili mě dát do každé díry kousek skelné vaty a pak prý utečou k sousedům ti budou mít velkou radostgrinning smiley snad mě to nevrátí zpět to bych eye popping smiley

• Autor: anny

Datum: 02.12.2007 22:58

Ivy,pochytaj a pošli Libi-tá ich zbiera grinning smiley grinning smiley grinning smiley

• Autor: Evca
    www.evciny-stra..

Datum: 03.12.2007 08:25

Anny thumbs down grinning smiley grinning smiley

• Autor: Anavi

Datum: 03.12.2007 22:36

anny: grinning smiley

• Autor: Dasa

Datum: 06.12.2007 10:47

Krásné téma a Ivu můžu tě ujistit že to je nekonečný příběh. Ty mrchy se střídají - buď řádí v zahrádce hraboši nebo krtek. A když na chvíli dají pokoj tak přijdou zajíci a srny sad smiley

Ale člověk aspoň nemá čas na nudu grinning smiley

• Autor: amazonka01
    Status:

Datum: 06.12.2007 17:43

Hmmm,tak to u nás je další škůdce...teda škůdci...jak se začne oteplova a z pod sněhu vykukují chodbičky a krtiny,tak naši čtyřnozí drahouškové zahajují kariéru myšohledačů....momentální oteplení zatím znamenalo jen kráter pod meruňkou....snad to přežije eye rolling smiley

Fakt mám radši ty myši spinning smiley sticking its tongue out

• Autor: Libi

Datum: 06.12.2007 18:04

Anny, tak jsem tuhle diskuzi rozklikla až teď, že to není téma pro mě, ale jak vidím tak je grinning smiley grinning smiley grinning smiley po dnešním nasíracím dni v práci jsem se opravdu od srdce zasmála thumbs down

• Autor: Evca
    www.evciny-stra..

Datum: 06.12.2007 19:31

Libi,aspoň vidíš,jak na tebe všichni myslígrinning smiley

Podobné příspěvky
Diskuze: Toulání přírodou co to je, poradte Balkon-moje jediná zahrada...

Při toulání venku se někdy zadaří ulovit objektivem i něco živého

Autor: LadaB - 28.12.2006 15:53
Rubrika: Z volné přírody - Komentářů: 117

Dobrý den, koupila jsem tuhle kytku s tím, že se jedná o trvalku, která může být v létě venku a na podzim ji mám prý dát domů. S tím, že může být celý

Autor: situma - 30.04.2007 09:48
Rubrika: Dotazy a rady - Komentářů: 251

Vím,že nejsem sama,kdo má jen balkon na uskutečnění své "zelené oázy"...někteří jsou na tom ještě hůř,a mají jen parapety...ale jaké balkony! a jaké p

Autor: BEATRIX - 01.07.2007 20:50
Rubrika: Balkonové květiny - Komentářů: 43
Blog: Biodiverzita, biodiverzanti ..   

Biodiverzita je něco, co by se ve své nejvíce zjednodušené podobě dalo označovat jako druhová rozmanitost ekosystému. Definice biodiverzity samozřejmě

Autor: Ram - 14.12.2009 18:41
Rubrika: Příroda a květena - Komentářů: 1

Adresář: http://www.koureni.biz/ http://navylet.net  

Metody odvykání kouření, proč nekouřit, jak si znovu nezapálit, závislost na nikotinu, test závislosti, abstinenční příznaky.

Autor: koureni - 15.10.2008 13:21
Rubrika: Co se jinam nehodí - Komentářů: 0

www.navylet.net- Cíl výletu najdeš hned.... Stránky věnované tipům na výlet po Česku a blízkém zahraničí. Informace u každého tipu na výlet - lokali

Autor: Navylet - 20.07.2012 23:26
Rubrika: Tipy na výlety - Komentářů: 0

Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace

Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu

Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.

Doporučujeme: Nutriforum.cz - Diskuzní fórum pro každého, komu záleží na tom, co jí.

RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Škůdci (Diskuze)

Přidej na Seznam    

(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda

Tento server používá software Phorum.