sobota 20. dubna, 11:02 Svátek má Marcela
Profil
Není fotka
Vyhledávání
 
Co se kde šustne
 
Zajímavé foto


Navigace: Balkonové květiny
hodnocení: 4.10
Aktuální kategorie: help   Vše > Zahrada a květena > Balkonové květiny
Diskutujte! Neroste vaše zelená radost, nebo naopak roste až moc? Sdílejte s ostatními fotky, rady a zkušenosti..
 
 
Podkategorie:
 
 
 
Autor: Mona
Status: expert
Výsledné hodnocení: 5

Muškáty

Datum: 31.08.2006 10:45
 

Vzpřímený muškát....takový ten obyč, růžový. Mám ho nějak vysoký, můžu ho teď seříznout, nebo mám počkat na jaro a hned ty odstřižky množit?

 

Převislý muškát. To samé...dlouhé holé výhony. Tedy na koncích kvetou, ale vyholují. Ostříhat?

 

Anglický muškát...osychající listy předpokládám obrat, taktéž napadené listy. Něco mi to ožírá, listy žloutnou a objevují se hnědé skvrny a pak list uschne. Není na něj venku už zima?

 

Zazimování...anglický domů, ostatní do sklepa?



Starší odpovědi byly automaticky odmazány
 

Komentáře a názory

 
    Aktuální stránka: 20 z 21
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Muškáty

    Datum: 05.08.2023 20:18
     
    received_801231878162902.jpeg
    Další fotografie:

    Od Berdy

     
  • Autor: Reklama

    Re: Muškáty

     
     
  • Status: expert

    Re: Muškáty

    Datum: 05.08.2023 20:59
     

    Berdo, pěkná sbírečka. thumbs down

    Kordulko, sluší mu to v tom hrnci.

     
  • Autor: gabca
    Status: expert

    Re: Muškáty

    Datum: 05.08.2023 22:19
     

    Holky, paráda. thumbs down love smiley

    Berdo, čím je hnojíš? Já si letos prvně koupila pár muškátů, krásně kvetly, ale teď odvetly a je po parádě. Ony mají přestávku v kvetení? Hnojím teda všechno jedním hnojivem na surfinie. spinning smiley sticking its tongue out

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Muškáty

    Datum: 05.08.2023 22:54
     

    Gabčo, loni jsem to tak měla. Než jsem se odhodlala k řízkování, zase nasadily. Pak kvetly až do mrazů a střihala jsem kvetoucí. Ale já na hnojení zapomínám. Až když to nekvete, zmenšují se listy, tak mě to trkne.

    Edit: teď mají taky v jednom truhlíku pauzu, velkokvěté. Kvetly jak šílené.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Manca (06.08.2023 08:34)
     
  • Status: expert

    Re: Muškáty

    Datum: 06.08.2023 07:56
     

    Gabco, řekla bych, že je jim celkem jedno jaké hnojení.Většinou použiju plod a květ. Ale to už u trochu větších. A co popisuješ následuje obvykle po delších vedrech. Snesou hodně ale co jsem vypozorovala, po delších vlnách přestávají kvést.

     
  • Autor: berda
    Status:

    Re: Muškáty

    Datum: 06.08.2023 08:49
     
    a9813bf2db43d906f541e26fb965b01a--mmf220x220.jpg
    Další fotografie:



    gabca napsal(a):

    Holky, paráda. thumbs down love smiley

    Berdo, čím je hnojíš? Já si letos prvně koupila pár muškátů, krásně kvetly, ale teď odvetly a je po parádě. Ony mají přestávku v kvetení? Hnojím teda všechno jedním hnojivem na surfinie. spinning smiley sticking its tongue out

    Gabčo, při sázení dostanou granulovaný hnůj, slepičí, kravský. Podle toho který zrovna mám.

    Potom hnojím dvakrát týdně kristalickým hnojivem. Letos jsem ještě přimíchala Hnojík.

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Muškáty

    Datum: 08.08.2023 08:50
     


    gabčo, moje teda kvetou nepřetržitě. Mám jen ty "stojaté", bílé a červené, zalévám minimálně. Nezaléváš je moc? Ony potřebují trochu trápit, aby hodně kvetly. winking smiley grinning smiley Nejlépe mi kvetly, když jsem byla v červenci v porodnici a muž je zapomněl zalít. Byly sice suché na troud, ale jeden květ. grinning smiley grinning smiley grinning smiley

    A přiznám se, že muškáty jsem hnojila jen ty převislé. Ty stojaté ne a kvetou jako o život. Mi připadá, že milují chudobu. winking smiley

    gabca napsal(a):

    Holky, paráda. thumbs down love smiley

    Berdo, čím je hnojíš? Já si letos prvně koupila pár muškátů, krásně kvetly, ale teď odvetly a je po parádě. Ony mají přestávku v kvetení? Hnojím teda všechno jedním hnojivem na surfinie. spinning smiley sticking its tongue out

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Anavi (08.08.2023 08:51)
     
  • Autor: berda
    Status:

    Re: Muškáty

    Datum: 30.09.2023 21:55
     
    kytice (2).jpg
    Další fotografie:

    Poslední muškáty nařízkovány. Kdyby měl někdo zájem o rostliny nebo řízky, může se stavit.

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Muškáty

    Datum: 01.10.2023 10:57
     

    Berdo obdivukeje Tvoje podzimní řízkovaní, ale mám se to prostě nedaří . Potáhnu domů pár oblibenců tak jak jsou

     
  • Autor: Pinka
    Status: expert

    Re: Muškáty

    Datum: 01.10.2023 15:55
     
    20231001_155033.jpg

    Moje chytly druhý dech, na odpočinek se nechystaji. Ale už by potřebovaly zmladit, takže příští rok.

     
    Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Pinka (01.10.2023 16:10)
     
  • Autor: bosk
    Status: expert

    Re: Muškáty

    Datum: 01.10.2023 18:29
     

    Taky mě znovu kvetou,taky většinu nechám ještě na příští rok.To bude zase v dílně narváno. grinning smiley

     
  • Autor: kordula
    Status: expert

    Re: Muškáty

    Datum: 01.10.2023 20:20
     
    received_238222262210021.jpeg

    Muškatů mám také pár, ale dost chudinky

     
  • Status: expert

    Re: Muškáty

    Datum: 02.10.2023 09:04
     

    Já to taky obdivuju. Takle pozdě už mi to moc nefunguje. Tak v půlce léta.Do poloviny srpna To mi kupodivu vyšlo krásných 20 sazeniček. Některé už kvetou.

    kordula napsal(a):

    Berdo obdivukeje Tvoje podzimní řízkovaní, ale mám se to prostě nedaří . Potáhnu domů pár oblibenců tak jak jsou

     
  • Autor: Anavi
    Status: expert

    Re: Muškáty

    Datum: 02.10.2023 09:06
     

    Mám jeden květináč před barákem a ten je stále obsypaný květy... "mulčuji" to těmi odkvetlými květy a asi to tomu svědčí. winking smiley

     
  • Autor: Manca
    Status: expert

    Re: Muškáty

    Datum: 05.10.2023 21:44
     
    img_20231005_162642.jpg
    Další fotografie:

    Muškáty jsou lepší než v srpnu a kdybych je hnojila, byly by super

     
Upozornění
Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci. přihlášení

Nejste registrovaní?
zaregistrujte se! Nezabere vám to víc jak 20 sekund a získáte množství výhod! registrace
 
 
 
Zajímavé foto
Zajímavé diskuze
Barbra a Daniel

adoptivní děti WEEKu
 
 
 
Příspěvky v diskuzi vyjadřují názory jednotlivých diskutujících. Redakce serveru nemůže ovlivnit jejich obsah.
Provoz diskuze se řídí Pravidly zasílání příspěvků na serveru Week.cz.



RSS vše - RSS vše - Diskuze - RSS - Balkonové květiny (Diskuze)

Přidej na Seznam    
 
(c) 2006-14 Week.cz | Kontakt - Podmínky užívání - Nápověda
 
Tento server používá software Phorum.